Święto Niepodległości Polski w IPS nr 27

 

 

 

 

     Dnia 09.11.2018 r. w Przedszkolu Integracyjnym nr 27 odbył się uroczysty  apel a okazji 100 Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, przygotowany przez dzieci z grupy III i IV pod kierunkiem nauczycieli – Renaty Kurtek i Bogusławy Mielczarz. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym tańcem – polonezem, a następnie dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny ukazujący historię Polski - od utraty niepodległości do jej odzyskania. Główną bohaterką spotkania była Polska. Dzieci z dumą i powagą przedstawiały tę historię młodszym kolegom oraz przybyłym gościom deklamując wiersze o utracie niepodległości, budzeniu się ducha walki, tworzeniu Legionów Piłsudskiego i w końcu odzyskaniu Niepodległości 11.11.1918 r.

 Rozbudzeniu uczuć patriotycznych posłużyły również pieśni patriotyczne „Marsz pierwszej brygady”, „Wojenko, wojenko”, „Maszerują strzelcy”, „Jedzie, jedzie na Kasztance”.

Na zakończenie o godzinie 11.11 całe przedszkole zaśpiewało hymn Polski, łącząc się ze wszystkimi dziećmi w naszej Ojczyźnie, które świętują „Dzień dla Niepodległej”. Spotkanie zakończyła pani dyrektor – Anita Wiączek – gratulując dzieciom pięknej postawy patriotycznej.

 

Link do artykułu na portalu "Echa Dnia": http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/dzieci-tez-wiedza-ze-polske-trzeba-kochac-przedszkolaki-z,4878346,artgal,t,id,tm.html