Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-02-25 21:06:43

Teatr w przedszkolu

21 lutego 2019r. odwiedził nas teatr "Skrzat" z Krakowa z przedstawieniem pt. "Muzyczne podróże"

więcej...

2019-02-19 20:40:50

Grupa IV

Spotkanie czytelnicze w grupie IV. 15.02.2019. grupę IV odwiedził p Artur S. - tato Laury, który w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytał dzieciom znane i lubiane bajki tj. "Roszpunka", Różowy kapelusik" oraz 'Kopciuszek". Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w głośne czytanie dzieciom w przedszkolu.

więcej...

2019-02-17 16:51:08

Grupa III

Grupa III na warsztatach pt. „Być kobietą” W piękny pogodny piątek 15.02.2019r. dzieci z grupy III, odbyły wycieczkę do Muzeum Narodowego w Kielcach, celem uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Pani kustosz opowiedziała dzieciom jak obchodzone jest to święto w różnych zakątkach świata, dlaczego akurat w tym dniu je celebrujemy, oraz dlaczego tak ważne jest okazywanie szacunku kobietom. Następnie w części warsztatowej każde dziecko wykonało ozdobną bransoletkę z koralików. Te piękne wytwory podarowały z pewnością swoim mamom, a może siostrze? Wychowawcy grupy III

więcej...

2019-02-16 19:07:10

Dzień Zakochanych w grupie III

14 lutego - Dzień Zakochanych - w grupie III odbyła się kameralna uroczystość.
Wszystkie dzieci i panie z grupy III otrzymały słodkie upominki,
a kilkoro dzieci znalazło w swoich półeczkach kolorowe laurki od tajemniczych wielbicieli:)
To był przemiły dzień :)

więcej...

2019-02-14 22:42:39

Żołnierska dola

 

 

 

 

 

Spotkanie z żołnierzami w ramach Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 14.02.2019 roku w naszym przedszkolu odbyło się kolejne patriotyczne czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Gośćmi dzieci byli żołnierze- saperzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.Żołnierze opowiedzieli dzieciom o swojej służbie, zaprezentowali mundur polowy, wyjaśniali znaczenie kolorystyki stroju oraz znajdujące się na nim oznaczenia i symbole narodowe. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Goście włączyli się do naszej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytali dzieciom następujące utwory "Rota młodego Polaka" K. Bayer, A. Wacławskiego i "Nieznany żołnierz" H. Łochockiej. Nie zabrakło wspólnych zabaw, żołnierskiego śpiewu w wykonaniu dzieci z grupy III i wojskowej musztry, którą przeprowadzili żołnierze. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dziękujemy naszym wyjątkowym gościom za bardzo ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

Małgorzata S. Jolanta Ł.

więcej...

2019-02-14 22:37:26

Koncert muzyczny

W dniu 14 lutego 2019 roku przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym w wykonaniu muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. Było to spotkanie poświęcone Francji - dzieci przywitały sie po francusku z prowadzącym koncert oraz poznały kilka ciekawostek na temat tego kraju. Wysłuchały melodii i piosenek rodem z Francji. Poznały również budowę akordeonu i sposób wydobywania dźwięku z tego instrumentu.

Małgorzata Z.

więcej...

2019-02-12 20:10:24

Grupa I

W miesiącu lutym w ramach bloku tematycznego Dokarmiamy ptaki przedszkolaki z gr I zawiesiły na drzewkach w ogrodzie przedszkolnym kule z pokarmem dla skrzydlatych gości aby mogły godnie przetrwać zimę.

więcej...

2019-02-07 20:02:45

Ćwiczenia gimnastyczne z taśmą w grupie III

„ Grupa III ćwiczy z taśmą thera – band” Ćwiczenia z użyciem przyborów i przyrządów urozmaicają i ożywiają zajęcia gimnastyczne, zwiększają aktywność, pobudzają wyobraźnię dzieci, kształtują właściwą postawę i płynność ruchów. Na dzisiejszej gimnastyce dzieci miały możliwość ćwiczyć z taśmą gimnastyczną. Taśmy stosowane są w szeroko pojętym sporcie, fitness oraz terapii - a już po krótkim czasie stosowania przynoszą wymierne efekty użytkownikom i ćwiczącym między innymi w postaci: poprawy reakcji równoważnych, poprawy wytrzymałości, profilaktyki upadków, korekcji postawy, poprawy zakresu ruchu mobilizacji oraz zwiększenie elastyczności. Okazuje się również, że taśmy są idealnym rozwiązaniem dla ćwiczeń poprzez zabawę dla najmłodszych! Zajęcia gimnastyczne z tym nietypowym przyrządem przyniosły wiele radości i uśmiechu naszych wychowanków. Wychowawcy grupy III

więcej...

2019-02-06 20:27:56

Czyste powietrze wokół nas – prelekcja dla rodziców

Na ostatnim spotkaniu z rodzicami 04.02.2019r. mieliśmy przyjemność gościć pana Łukasza Frąk przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kielcach oraz panią Jadwigę Zapałę z Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dokładnie w dniu przypadającym na Światowy Dzień Walki z Rakiem, rodzice mogli wysłuchać krótkiego wykładu na temat zagrożeń jakie niesie za sobą palenie tytoniu oraz bierne palenie na jakie często narażone są dzieci palących rodziców. Tym samy mamy nadzieję, iż wiedza, która w ciekawy sposób została przekazana przez naszych gości zostanie wykorzystana, a nasze przedszkolaki nie będą narażone na szkodliwe działanie dymu tytoniowego. Ewa Kowalczyk

więcej...

2019-02-05 18:16:13

Ćwiczenia gimnastyczne z liną w grupie III

Ćwiczenia gimnastyczne to jedna z form aktywności ruchowej, uwielbiana przez wszystkich przedszkolaków. W grupie III odbywają się one systematycznie dwa razy w tygodniu.
Aby uatrakcyjnić ćwiczenia gimnastyczne wprowadziłyśmy przybory nietypowe, była to- lina i deskorolka. Dzięki ćwiczeniom z przyborami dzieci ćwiczą intensywniej, dłużej utrzymują koncentrację uwagi, wzmacniają różne grupy mięśniowe, doskonalą cechy motoryczne. Dzieci rozumiały polecenia i wykonywały je w sposób prawidłowy, zachowane były wszystkie zasady bezpieczeństwa.

To były wspaniałe zajęcia  gimnastyczne dla dzieci, a dla nauczycieli wymiana doświadczeń
i dzielenie się wiedzą.

                                                                                                Wychowawcy grupy III

więcej...

2019-02-03 18:32:29

Grupa I

 

 

 

 

Dnia 31.01.2019 roku w grupie I odbyły się zajęcia otwarte, na których gościliśmy mamę Wojtka Z. i tatę Tymoteusza M. Maluszki w trakcie wspólnych zabaw utrwalały znajomość popularnych bajek dla dzieci. Rozwijały umiejętność logicznego myślenia, mowę, doskonaliły koncentrację uwagi poprzez rozwiązywanie zagadek słowno - obrazkowych, wyszukiwanie i wskazywanie odpowiedniej ilustracji dotyczącej bohaterów poznanych bajek. Doskonaliły także kompetencje matematyczne podczas liczenia przedmiotów i wskazywania kolejnych liczebników głównych. Chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno - ruchowych oraz rysowały po śladzie piernikowy domek "Baby Jagi". Za aktywny udział w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci piernikowych ciasteczek. Rodzicom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte.

Nauczyciele grupy I

więcej...

2019-02-01 19:54:49

Podróż do Francji

31 stycznia 2019r. dzieci z grupy III i IV udały się w magiczną "Podróż do Francji".
Zabrała je tam ze sobą nasza przemiła Wolontariuszka - Klervi, która zaprezentowała
na tablicy multimedialnej zdjęcia przedstawiające jej rodzinne strony,
tradycyjne stroje i dania regionalne oraz swoją najbliższą rodzinę.
Klervi pochodzi z Bretani - krainy historycznej, będącej regionem w północno-zachodniej Francji,
położonym na Półwyspie Bretońskim nad Oceanem Atlantyckim.
Dzieci miały okazję podziwiać tradycyjne bretańskie stroje okolicznościowe, flagę regionu
oraz malownicze krajobrazy ujmujące oryginalną architekturą i niezwykłą przyrodą.
Klervi opowiadała dzieciom o zdjęciach i coraz śmielej posługiwała się językiem polskim.

Dzieci poprosiły ją o kolejną wycieczkę, tym razem do Paryża.

Klervi, merci:)

więcej...

2019-01-30 16:19:37

Bal karnawałowy

30 stycznia 2019r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty BAL KARNAWAŁOWY.
Dzieci przebrane za postacie ze swoich ulubionych bajek bawily się wspaniele.
Tańczyły w rytmie utworów znanych z rozglośni radiowych oraz przedszkolnych zabaw.
Nie brakowało również atrakcyjnych konkursów będących okazją do zdobycia braw
i drobnych upominków.
Na koniec wybrano również Króla i Królowa balu, którymi został Wojtek i Bianka z grupy IV.

 

więcej...

2019-01-27 09:09:21

Ferie zmowe 2019

W naszym przedszkolu ferie zimowe były udane.

Dzieci brały udział w zabawach ruuchowych z muzyką, z chustą animacyjną, z przyrżądami do ćwiczeń; rozwijały pomysłowość podczas zabaw z piaskiem sensorycznym, malowały farbami, kredkami i śmiały się podczas oglądania Maszy.

więcej...

2019-01-16 20:48:10

Wizyta wiceprezydenta miasta w naszym przedszkolu

W dniu 16 stycznia 2019 r. nasze przedszkole odwiedził pan Marcin Różycki Zastępca Prezydenta Miasta Kielce, który odpowiada w ratuszu za edukację.

Podczas wizyty pan wiceprezydent obejrzal naszą placówkę, zapoznał się z dyrekcją i personelem oraz najmłodszymi obywatelami miasta.

więcej...

2019-01-15 21:47:59

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

Święto Babci i Dziadka 

 to uroczystość na stałe wpisana w kalendarz imprez naszego przedszkola.

 

Dnia 11 stycznia 2019 r. wszystkie grupy przedszkolne zaprosiły swoich ukochanych dziadków na uroczyste spotkanie. Na wstępie pani dyrektor przywitała gości ciepłymi słowami oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, składający się z wierszy, piosenek i tańców. Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych, nagradzając małych artystów gromkimi brawami. Nie zabrakło wspólnych zabaw, pląsów i konkursów. Ukochani goście zostali obdarowani przez dzieci wspaniałymi upominkami. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka sprawiła wszystkim obecnym dużo  wzruszeń i niezapomnianych emocji. 

                                                                                                                         Wychowawcy

więcej...

2019-01-09 22:03:47

Teatr BAJKA

Dnia 09.01.2019 r. przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatru "Bajka", zatytułowanego "Kocmouszek". Dzięki niemu dowiedziały się, jaką rolę dla zdrowia pełni w naszym życiu przestrzeganie zasad higieny oraz zdrowy sposób odżywiania się. 
Małgorzata Zapała

więcej...

2019-01-09 21:57:54

Koncert

Dnia 08.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej zatytułowany "W karnawałowych rytmach". Tym razem dzieci miały okazję zapoznać się z nowym instrumentem: gitarą. Słuchały granych na niej gorących rytmów brazylijskiej samby, argentynskiego tanga, hiszpańskiego flamenco i rozkołysanego walca.
Małgorzata Zapała

więcej...

2019-01-08 21:31:16

Czyste powietrze wokół nas

„Czyste powietrze wokół nas” – program antytytoniowy w IPS 27

we współpracy z Państwowym Inspektoratem Sanitarnym w Kielcach.

           

 

 

Wzorem poprzednich lat nasze przedszkole włączyło się w  realizację programu profilaktyki antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego.     

Dzieci z grupy III i IV odbyły dwa z pięciu spotkań.                                                          

Pierwszym etapem było samodzielne poszukiwanie przez „Naszych Badaczy” źródeł dymu podczas spaceru po okolicy w miniony poniedziałek. Dziś zaś dzieci wykonały plakaty ze źródłami dymów i wspólnie z nauczycielem omówiły przyczyny ich powstawania oraz określiły ich przydatność w życiu człowieka. Zajęcia miały na celu wprowadzenie dzieci w temat palenia tytoniu oraz jego szkodliwości.  Przed nami jeszcze trzy spotkania, które pozwolą naszym najmłodszym wykształcić postawę antynikotynową.

 

Ewa Kowalczyk

więcej...

2019-01-07 19:22:17

Grupa I

     Dnia 07.01.2019 roku specjalnym gościem w grupie I była mama Nikodema i Jakuba,
która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała "Maluszkom"
opowiadanie z serii "Masza i niedźwiedź" oraz kilka wierszy min. "Rzepka", "Fruwająca krowa" itp.

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały utworów literatury dziecięcej. 

Serdecznie dziękujemy za czas poświęcony naszym Milusińskim i zapraszamy ponownie.

                                                                                                           Dzieci i nauczyciele

więcej...