Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-05-09 20:06:11

Rowerowy maj w pełni

 

 

 

Choć majowa pogoda w tym roku bardziej przypomina jesienną niż wiosenną,
nasze Przedszkolaki po raz kolejny z zaangażowaniem włączyły się
do udziału w akcji "Rowerowy Maj".
Prawie wszystkie dzieci z grupy III co rano podjeżdzają pod przedszkole
na swoich ukochanych hulajnogach i dwukołowych rowerach,
które parkują na przedszkolnym tarasie.
Podczas pobytu na placu przedszkolnym
udało im się odbyć prawdziwą przejażdżkę na swoich pojazdach
i zaprezentować wszystkim swój spryt i umiejętności.

Zachęcamy do dalszego systematycznego udziału w akcji
promującej zdrowy, sportowy tryb życia.

Wychowawcy grupy III

więcej...

2019-05-06 22:13:04

Link

Link do gazety Echa Dnia gdzie został zamieszczony arykuł i zdjęcia z uroczystości 3 maja w naszym przedszkolu

więcej...

2019-05-05 17:26:18

Czyste powietrze wokół nas

 

W  poniedziałek 29 kwietnia  dzieci z grupy trzeciej oraz czwartej wzięły udział w piątym, ostatnim już spotkaniu w ramach prowadzonego w naszej placówce programu antytytoniowego „Czyste powietrze wokół nas”.
Celem zajęć było podniesienie kompetencji dzieci w zakresie umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymionych pomieszczeniach oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.

Program „Czyste powietrze wokół nas” obejmował dzieci w wieku 5 – 6 lat, które wzięły udział w pięciu spotkaniach, podczas których miały okazję zwiększyć swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu, jak również wyrobić odpowiednie postawy zachowania się w towarzystwie osób palących. Także rodzice naszych przedszkolaków mieli okazję dowiedzieć się czy przypomnieć, jak szkodliwy wpływ ma palenie na ich dzieci i ich samych podczas prelekcji poprowadzonej przez pana Łukasza Frąk przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kielcach oraz panią Jadwigę Zapałę z Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Mamy nadzieję, iż wiedza, która w ciekawy sposób została przekazana podczas zajęć dla dzieci jak i prelekcja dla rodziców będzie wykorzystana i nasze przedszkolaki nie będą narażone na szkodliwe działanie dymu tytoniowego, a w przyszłości ochroni je przed sięganiem po wyroby tytoniowe.

Ewa Kowalczyk

 

 

więcej...

2019-04-28 23:20:54

Teatr "Skrzat"

26 kwietnia 2019r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały Baśń Złote Dukaty w wykonaniu teatru"Skrzat" z Krakowa.

więcej...

2019-04-28 23:14:24

KOCHAM CIĘ POLSKO

 

Uroczyste spotkanie z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

pod hasłem „KOCHAM CIĘ POLSKO”


Dnia 26. 04.19 r. w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 27 w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Narodowych – Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja. Takie święta dają nam okazję do przypomnienia sobie, że możemy być dumni z tego, iż jesteśmy Polakami, jak również są okazją do wychowania patriotycznego naszych dzieci – powiedziała na wstępie pani Renata Kurtek prowadząca uroczystość.

Podczas uroczystego apelu dzieci dowiedziały się, że patriotyzm wyraża się w przywiązaniu i miłości do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej, w szacunku dla ludzi, którzy żyją i pracują na tej ziemi. Aby kochać swoją Ojczyznę trzeba przede wszystkim od najmłodszych lat poznawać jej historię, kulturę, literaturę, zachwycać się pięknem jej krajobrazów. Dlatego też w czasie uroczystości została przekazana dzieciom bogata wiedza na temat historii państwa polskiego oraz znaczenia naszych symboli narodowych: godła, flagi i hymnu.

Dzieci w wierszach i piosenkach wyrażały swoją miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, odpowiadały na pytanie „Co to jest Polska i co ona znaczy dla każdego Polaka?” – „Polska to piękna dziejów historia, mazurek, biel, czerwień i w godle znak orła” – tak mówiła w wierszu jedna z dziewczynek. Dumę z bycia Polakiem wyrażały dzieci w słowach innego wiersza „ W Polsce się urodziłam, tu, gdzie rosną jabłonie, a wiosną cała kraina w zapachów kwiatów tonie… I kiedy wieczorem patrzę na pola kwitnące makiem, uśmiecham się i myślę… Jak dobrze, że jestem Polakiem”. W jeszcze innych słowach wiersza wyrażały miłość do Ojczyzny „Całym mym sercem, duszą niewinną, kocham tę świętą ziemię rodzinną…”

Polska to przede wszystkim miejsce, gdzie żyjemy i mieszkamy – nasze miasta i wioski, pola i lasy, to nasz świętokrzyski region, o którym dzieci opowiadały w słowach piosenek „Ze szczytu Łysej Góry”, „Ach kieleckie, jakie cudne”, a także ukazywały piękno ojczystej krainy w ludowych tańcach.

Każde dziecko ubrane było w odświętny strój. Były to stroje ludowe i galowe z elementami w kolorach biało – czerwonych.

Spotkanie zakończyła dyrektor przedszkola – pani Anita Wiączek – dziękując nauczycielom za przekazywanie młodemu pokoleniu Polaków wiedzy na temat ich tożsamości narodowej i rozbudzaniu miłości do ziemi ojczystej oraz zachęciła dzieci do wzięcia udziału wraz z rodzicami w uroczystościach z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja na terenie miasta Kielce.

 

                                                                                                                             Renata Kurtek

więcej...

2019-04-23 22:18:04

DZIEŃ ZIEMI

 

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

 

Dzień  Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi, które obyły się 16 kwietnia 2019r.

W zrozumieniu  tak ważnych kwestii jakimi są życie w zgodzie z przyrodą oraz prezentowanie postaw proekologicznych pomogli rodzice dzieci z grupy drugiej. Państwo Katarzyna i Paweł Ryczek oraz Luiza Buras – Sokół i Ireneusz Sokół w ciekawy i pełen energii sposób przedstawili krótki spektakl pt. „Ratujemy Panią Ziemię”. Ponadto dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą ekologiczną dokonując podziału surowców wtórnych oraz udzielając odpowiedzi na pytania w quizie ekologicznym, za co zostały nagrodzenie ekologicznymi upominkami.

Ewa Kowalczyk                                                                                                                                        

więcej...

2019-04-16 22:23:13

Grupa II

Dnia 11.04.2019 r. w grupie II odbyło się kolejne spotkanie rodzinne w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom ". Tym razem opowiadanie o przygodach Franklina przeczytał tata Mikołaja. Było jak zawsze miło i ciekawie, a dla małych uważnych słuchaczy tata Mikołaja miał słodką nagrodę.

więcej...

2019-04-15 21:23:49

Koncert Filharmonii Świętokrzyskiej

 

 

 

 

"Raz słońce, raz deszcz"

15 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej
z koncertem pt: "Raz słońce, raz deszcz".
Podczas koncertu dzieci miały okazje posluchać utworów muzyki klasycznej,
a także osobiście zagrać na instrumentach perkusyjnych.

więcej...

2019-04-13 21:15:18

Trening zumby w przedszkolu

Przedszkolaki tańczą Zumbę

W niecodziennym  treningu z aktywności fizycznej, jaką jest Zumba,
uczestniczyły dzieci z grupy III i IV, nauczyciele i chętni rodzice.
Zajęcia z Zumby przeprowadziła licencjonowana instruktor Zumba Fitness, Zumba Kids Anna Półtorak, organizatorka licznych form aktywności ruchowej.
Pani Ania to pasjonatka tańca, sportu i muzyki, a Zumba stała się jej wielką pasją, stylem życia.
Dzieci zapatrzone nieustannie w prowadzącą tańczyły i śpiewały znane im piosenki w radosnej atmosferze. Zumba – współczesny hit z klubów fitness to połączenie elementów aerobiku, sztuk walki i tańca. Zajęcia Zumby to świetny sposób na rozładowanie stresu oraz poprawę kondycji fizycznej.
Ten nietypowy rodzaj fitnessu pozwala propagować wśród dzieci zdrowy styl życia
oraz naturalną, a niewymuszoną aktywność ruchową.

 
 

                                                                Z dziećmi Zumbę tańczyła Małgorzata S. Agnieszka H.

 

więcej...

2019-04-11 22:23:51

Grupa I

11 kwietnia 2019r. w grupie I gościliśmy mamę Tymoteusza,

która przeczytała dzieciom kilka utworów z literatury dziecięcej

m.in. "Ptasie radio", "Kaczka dziwaczka" itp.


Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.


Wychowawcy.

więcej...

2019-04-11 20:09:02

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

Wycieczka do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

pod hasłem „Jaki twój znak?”

Dnia 11.04.2019 r. dzieci z grupy III i IV uczestniczyły po raz drugi w warsztatach dydaktycznych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Mali patrioci znają i kochają swoją Ojczyznę”. Spotkanie było związane ze zbliżającymi się świętami narodowymi i nosiło tytuł „Jaki  twój znak?”.Podczas spotkania dzieci miały możliwość zwiedzenia dalszej części wystawy muzealnej poświęconej czasom II wojny światowej i okresowi powojennemu. Najbardziej zaciekawiły dzieci zdjęcia Kielc, ekspozycje broni, strojów i różnych przedmiotów z dawnych lat.  Ponadto dzieci oglądnęły film przedstawiający historię powstania państwa polskiego i ciekawe momenty z jego dziejów.  Na końcu spotkania wykonały samodzielnie godło Polski i flagę z materiałów przygotowanych przez pracowników Ośrodka.    

 Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą wiedzą historyczną, za co zostały pochwalone przez pracowników OMPiO. Była to kolejna bardzo ciekawa lekcja historii w miejscu pamięci narodowej. Dziękujemy pracownikom OMPiO za przygotowanie atrakcyjnych zajęć dla naszych dzieci i serdeczne przyjęcie.

 

Renata Kurtek

 

więcej...

2019-04-10 23:47:32

VI Przedszkolny Konkurs Recytatorski

 

 

 

 

W dniu 9 kwietnia w naszym przedszkolu miał miejsce VI Przedszkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: " Po polskiej krainie ". Uczestnicy konkursu recytowali wiersze opowiadające o pięknie polskiej ziemi. Recytacja utworów przeplatana była występami poszczególnych grup, z ktorych każda zaprezentowała taniec nawiązujący do tematyki konkursu.  Również konkursy i zagadki dla publiczności sprawdzały wiedzę dzieci z zakresu wiedzy o Polsce i naszym regionie. 

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale. I miejsce zajęła Nina K. z grupy IV, która recytowała wiersz Agaty Dziechciarczyk pt. "Co to jest Polska?". II miejsce przypadło w udziale Michałowi K. z grupy IV. Zdobywczynią III miejsca została Magdalena Z., również z grupy IV. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za wyróżnienia. Gratulujemy laureatom, a rodzicom i nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do występów- składamy serdeczne podziękowania.

więcej...

2019-04-10 23:42:23

Światowy Dzień Zdrowia

W ramach obchodów Śiatowego Dnia Zdrowia

8 kwietnia 2019r. odbyło się w naszym przedszkolu

spotkanie z paniami pielęgniarkami.

więcej...

2019-04-07 22:38:43

Grupa II

Dnia 4 kwietnia do grupy II zawitała mama Mateusza, która również chciała spotkać się z dziećmi  i poczytać im o przygodach żółwia Franklina. Dzieci z grupy II uważnie słuchały opowiadania o tym, jak Franklin wymieniał się kartami. Następnie mama Mateusza miała dla dzieci przygotowaną niespodziankę: żółwiowe kolorowanki.

więcej...

2019-04-06 19:31:02

Od ziarenka do bochenka - grupa III

W ramach realizacji tematyki kompleksowej "Wiosna na wsi"
5 kwietnia 2019r. dzieci z grupy III
rozmawiały o produktach,
które otrzymujemy dzięki hodowli zwierząt.
Oglądały przykładowe produkty mleczne: ser biały, masło, jogurt, śmietanę oraz jaja
znoszone przez wiejskie kury. Poznały wartość odżywczą prezentowanych produktów
oraz źródło zawartych w nich witamin i składników mineralnych.

Jednak wieś to nie tylko hodowlane zwierzęta, ale również rośliny i zboża,
które są bogatym źródłem energii i podstawą zdrowej diety.
Dlatego też na zajęciach gościliśmy Panią Elę - kucharkę i piekarza,
 która opowiedziała dzieciom, jak powstaje chleb.
Dokładnie omówiła proces przygotowania i pieczenia chleba
i uświadamiała dzieciom, że chleb, szczególnie pełnoziarnisty,
jest niezbędnym składnikiem zdrowej diety i bogatym źródłem energii.

Dziękujemy Pani Eli za życzliwość i obecność na naszych zajęciach

Wychowawcy grupy III

więcej...

2019-04-04 21:00:48

Grupa I

Dnia 04.04.2019 roku specjalnym gościem w grupie I była mama Kamila M., która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała " Maluszkom" znane i lubiane bajki tj. "Paweł i Gaweł", "Lokomotywa", "Stefek Burczymucha", "Hipopotam".

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały utworów literatury dziecięcej.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w głośne czytanie oraz za czas poświęcony dzieciom i zapraszamy ponownie.

                                                                           Dzieci i nauczyciele

więcej...

2019-04-03 16:57:36

Grupa II

 

W grupie II w ramach akcji " Cała Polska czyta dzieciom "

rozpoczęliśmy cykl spotkań,

podczas których naszymi gośćmi są rodzice dzieci z naszej grupy,

którzy czytają opowiadania o słynnym żółwiku Franklinie.


Pierwszym " czytającym " rodzicem była mama Małgosi, która odwiedziła nas 28 marca.

Jesteśmy wdzięczni pani Ani za ciepły uśmiech i czas poświęcony dzieciom.

 Mamy nadzieję, że również inni rodzice będą mieli możliwość nas odwiedzić. Zapraszamy!

więcej...

2019-04-01 17:32:30

Teatr Balaszany Bębenek

1 kwietnia 2019r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie pt. "Alicja w krainie czarów" w wykonaniu teatru objazdowego Blaszany Bębenek z Trzebini.

więcej...

2019-04-01 17:28:10

Projekt Polska

więcej...

2019-04-01 06:03:54

Kącik garderobiany „ Szafa „ w grupie III

 

Kilka miesięcy temu w grupie III powstał niecodzienny kącik garderobiany „ Szafa”.
Dzieci zebrały kolekcję apaszek, krawatów, szali, chust i chusteczek, pasków i torebek.
Podczas zabaw swobodnych, chętnie bawią się w kąciku tworząc najmodniejsze kreacje. Obok „ Szafy”, powstaje zaraz zakład fryzjerski, gdzie można uczesać włosy i zapłacić niewielkie papierowe pieniądze.
Wyobraźnia dzieci jest niesamowita, można podziwiać stylizację z lat 20, 60, 80 oraz współczesne nurty mody.
Kącik jest mile odwiedzany przez chłopców, którzy też znajdują coś dla siebie.

Może w przyszłości nasi wychowankowie będą sławnymi projektantami, czego im z całego serca życzymy.

                                                                                                        Wychowawcy grupy III

więcej...