Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-06-16 19:56:06

Rowerowy maj podsumowany!

Dnia 14.06.2019 r. odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy maj”. Jej celem było promowanie wśród dzieci aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.

Na wspólnym spotkaniu na sali gimnastycznej oklaskami nagrodzono wszystkich uczestników kampanii, szczególnie tych najbardziej wytrwałych. Nie zabrakło również wspólnych zabaw ruchowych i pląsów, które przypomniały przedszkolakom, że codzienny ruch i uprawianie sportów są niezbędne dla utrzymania zdrowia.

W naszej placówce aktywny udział w kampanii „Rowerowy maj” wzięło 60 przedszkolaków. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Te dzieci, które miały najwięcej przejazdów, dostały dodatkowo upominki ufundowane przez sponsorów kampanii. Ponadto dla dwóch najaktywniejszych grup w przedszkolu przyznane zostały nagrody grupowe:

I miejsce – grupa III – zaproszenie do bawialni „FlySky”,

II miejsce – grupa II – zaproszenie do bawialni „Raj Urwisa”

(oba wyjścia możliwe do zrealizowania również we wrześniu 2019).

Dziekujemy wszystkim, którzy wspierali dzieci podczas trwania „Rowerowego maja” – Rodzicom, Opiekunom, Wychowawcom i Pracownikom przedszkola. Mamy nadzieję na równie liczny udział w kampanii w przyszłym roku szkolnym!

więcej...

2019-06-10 22:50:54

Nasz dom to Polska - czytanie w grupach

 

 

 

XVII   Ogólnopolski  Tydzień Czytania Dzieciom


Ogólnopolski  Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polaka czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa przez osoby z najbliższego środowiska przedszkolnego, lokalnego. W tym roku przebiegał on w naszym przedszkolu pod hasłem „Nasz dom to Polska” w związku z rocznicą Odzyskania Niepodległości. Wszystkie grupy przedszkolne zapraszały do czytania swoich rodziców, pracowników przedszkola aby poprzez literaturę przybliżyć dzieciom piękno naszego kraju, jego bogactwo kulturowe. Dzieci popisywały się recytacją wierszy o Polsce, śpiewały patriotyczne pieśni i  wykazywały się w konkursach wiedzą na temat naszego kraju i regionu.

RODZICU!!
„Bez względu na to ile masz zajęć najważniejszą rzeczą jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, obok okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne, głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji” (Jim Trelease)


                                                      Koordynatorki: Jolanta Łakomiec, Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-06-10 22:46:22

Bezpieczny patrol - spotkanie szóste

Za nami ostatnie zajęcia z cyklu „Bezpieczny Patrol”, których tematem było bezpieczeństwo na wakacjach. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują na wakacje, co zauważalne było podczas minionych zajęć.

Mam nadzieję, iż cykl zajęć, który został przeprowadzony pod patronatem PCK zaowocuje większą świadomością naszych pociech i co będzie widoczne podczas zbliżających się wakacji.

Na zakończenie dzieci otrzymały upominki w postaci bransoletek oczywiście od Psiego Parolu.

więcej...

2019-06-10 22:27:53

Koncert muzyczny

10 czerwca 2019r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny w wykonaniu muzykdów z Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dzieci miały możliwość poznania gitary elektrycznej i gitary akustycznej; wysłuchały też piosenek o tematyce wakacyjnej m.in. Satry Donald farmę miał czy Hej ho żagle staw. 

więcej...

2019-06-06 21:59:56

Teatr

Dnia 04.06.2019 r. zawitała grupa teatralna "Skrzat" z Krakowa. Zaprezentowała przedszkolakom przedstawienie zatytułowane "O Plastusiu, który zbłądził w borze". Dzieci z przejęciem oglądały przygody Plastusia i jego przyjaciela Krasnala, którzy podążali na urodziny lalki Kasi.

więcej...

2019-06-06 17:04:02

Maraton na kółkach

Dnia 31.05.2019 r. prawie 40 przedszkolaków wzięło udział w kolejnej edycji "Maratonu na kółkach" . Tym razem impreza ta odbyła się na alejkach naszego ogrodu przedszkolnego. Uczestnikom, którzy zdecydowali się wraz ze swoim pojazdem pokonać  wyznaczoną trasę maratonu, kibicowali zgromadzeni na placu przedszkolnym koledzy, nauczyciele i rodzice. Wszystkim udało się dojechać do mety. Finałem maratonu było wręczenie medali przez Panią Dyrektor i gorące brawa od wszystkich zgromadzonych.

więcej...

2019-06-05 23:33:15

Odkryj Świętokrzyskie

 

Wycieczka przedszkolaków do Zamku Królewskiego w Chęcinach - 5 czerwiec 2019r.

    

Zamek w Chęcinach został zdobyty!


Najpierw trzeba było pokonać 350 metrową malowniczą królewską trasę aby oczom dzieci ukazała się o jedna z najpopularniejszych atrakcji w województwie świętokrzyskim. Po przekroczeniu bram zamku mieliśmy możliwość obejrzeć pokazy średniowiecznego tańca i usłyszeć wystrzał armatni. Odpowiednio wprowadzeni w średniowieczną atmosferę opiekę nad naszym przedszkolem przejęły dwie panie przewodniczki, które przekazały dzieciom niezbędną dawkę historii dotyczącą dziejów zamku.

Pondto zwiedziliśmy:

  • zamek dolny, na którym znajduje się studnia i kwadratowa baszta, a chętne dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia w wyrabianych na zamku elementach rycerskiej garderoby.
  • zamek górny, gdzie znajdują się dwie pozostałe baszty oraz skarbiec i galeria polskich herbów szlacheckich; odważne dzieci dobrowolnie wchodziły do wiszącej klatki hańby dla skazańców.

Sam zamek, mimo iż jest stosunkowo niewielki, to bardzo dobrze zagospodarowany. Bez wątpienia panuje tam średniowieczny klimat, który można odczuć między innymi przez to, że pracownicy ubrani są w epokowe stroje.

W czasie wolnym w tej pięknej scenerii dzieci zjadły posiłek i chętnie korzystały z naturalnego ukształtowania terenu doskonaląc swoją sprawność ruchową. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Jolanta Łakomiec, Małgorzata Stańczyk

 

więcej...

2019-06-05 22:29:36

Bezpieczny patrol - spotkanie piąte

 

 

Bezpieczny patrol – Dbaj o środowisko

 

W dniach 3 i 4 czerwca odbywały się kolejne zajęcia w ramach programu bezpieczny patrol i dotyczyły dbania o środowisko. Starszaki usystematyzowały swoją wiedzę na temat recyklingu dzięki pogadance oraz krótkiemu filmowi edukacyjnemu, natomiast młodsze dzieci omówiły temat bazując na historyjce obrazkowej dzięki której samodzielnie mogły ocenić złe i dobre postępowanie na rzecz naszego środowiska.

Ewa Kowalczyk

więcej...

2019-06-05 22:22:59

Bezpieczny patrol - spotkanie czwarte

Bezpieczny patrol – Bądź bezpieczny podczas uprawiania sportu

Czwarte zajęcia o bezpieczeństwie poruszały bardzo ważny obszar dla prawidłowego rozwoju dzieci, a mianowicie uprawianie sportu oraz konieczności zachowania wielu zasad bezpieczeństwa podczas jego uprawiania. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci mają już dużą wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, a przeprowadzone zajęcia miały charakter przypomnienia ich wszystkich.                        

                                                                                          Ewa Kowalczyk                                                                                                                           

więcej...

2019-06-01 22:15:22

Europejski Tydzień Sportu

 

 

 

 

Europejski Tydzień Sportu w IPS nr 27

W dniach 27-31maja  2019r. nasze przedszkole przystąpiło do XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019r.
W tych dniach w każdej grupie wiekowej odbywały się imprezy o charakterze rekreacyjno- sportowym. Organizowane były zabawy i gry sportowe na terenie przedszkola, ogrodu przedszkolnego oraz na pobliskich Dolinach z wykorzystaniem sprzętu sportowego i terenowego.           
W grupach  przeprowadzone zostały zabawy integracyjne przy muzyce oraz zajęcia aerobiku.  Dla wszystkich grup wiekowych zorganizowano na boisku "Orlik"  międzygrupowe zawody sportowe. Wszelkiego rodzaju aktywność ruchowa  podejmowana przez dzieci wpływa pozytywnie na ich zdrowie, uczy współdziałania i zdrowej rywalizacji oraz sprawia im dużo radości.

                                                                                                                Bogusława Mielczarz

więcej...

2019-06-01 07:20:03

Dzień Dziecka

 

"Bo kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat."
[Janusz Korczak]

Z okazji Dnia Dziecka
w
szystkim Dzieciom, małym i dużym,
życzymy niegasnącego uśmiechu
i spełnienia najskrytszych marzeń!

więcej...

2019-05-31 21:54:00

Dzień Dziecka w grupie III

31 maja 2019r. w grupie III był dniem wyjątkowym
- pełnym radości, zabawy i niespodzianek.
Z niewielkim wyprzedzeniem Dzieci świętowały swoje święto - Dzień Dziecka.
Nie zabrakło więc atrakcji: malowania twarzy, tańców przy dziecięcych przebojach
oraz prezentów, które dla naszych Milusińskich przygotowali ich Rodzice.


Wszystkim Dzieciom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!
Wychowawcy grupy III

więcej...

2019-05-30 22:11:55

Bezpieczny patrol - spotkanie trzecie.

Bezpieczny patrol – Bądź bezpieczny na drodze

 

Bezpieczeństwo to jedna z priorytetów w wychowaniu dzieci, a w szczególności wtedy gdy nie do końca zależy ono od nas rodziców czy wychowawców, dlatego podczas trzecich zajęć o bezpieczeństwie poruszony został temat poruszania się po drogach.

Zajęcia odbyły się  w czwartek 23 maja dla grup młodszych i 27 maja dla dzieci starszych. Podczas sotkań dzieci omówiły zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizatorem świetlnym oraz bez niego, zostały uczulone na konieczność zwracania uwagi na innych użytkowników dróg. Zajęcia miały ciekawą formę. Pomocne było wykorzystanie zabaw ruchowych, tablicy interaktywnej czy innych pomocy takich jak historyjka obrazkowa czy zadania z ilustracją sygnalizatora świetlnego. 

Ewa Kowalczyk

więcej...

2019-05-28 22:07:24

Łąka w grupie III

W ramach kompleksowej tematyki tygodnia "Mieszkańcy łąki"
dzieci z grupy III wspólnie wykonały prześliczną pracę plastyczną.
Na ich malowanym farbami obrazie znalazły się rośliny,
które można spotkać na łące oraz stworzenia, które się w nich kryją.
Wśród zielonych traw ukryły się ważki, biedronki, motyle i mrówki.
Efekt pracy dzieci był zachwycający,
a ich zgodna wspólna praca zasługuje na największą pochwałę.


Wychowawcy grupy III

więcej...

2019-05-28 20:09:13

Rodzinny Festyn „ Żyj sportowo, kolorowo!”

 

Łącząc Dzień Matki z Dniem Ojca i Dniem Dziecka zaprosiliśmy 24.05.2019 r. rodziców
na kolejny już Festyn Rodzinny pod hasłem „ Żyj sportowo, kolorowo”.
Tegoroczną imprezę poprzedziły bloki tematyczne związane z poznawaniem historii rodziny,
jej rodowodu oraz kultywowania tradycji i zwyczajów rodzinnych.
Festyn rozpoczął się koncertem muzycznym w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej
pod kierunkiem rodzica naszych wychowanków Pana Marcina Stojka,
a przy fortepianie zasiadł Pan Grzegorz Nowak.
Każda grupa przygotowała program artystyczny dla rodziców składający się z wierszy, piosenek,
tańców oraz z ogromną staranności a wykonała i wręczyła upominki.
Po części artystycznej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.
Ciekawe atrakcje czekały na naszych gości : fotobudka , malowanie twarzy, zabawy i gry sportowe,
zumba oraz malowanie twarzy. Emocje, które towarzyszyły dzieciom w trakcie przygotowań,
jak również w czasie trwania festynu, świadczyły o tym , że jest to dla nich ogromne przeżycie.
Ta uroczystość jest również dla nas, wychowawców, okazja do podziękowań tym rodzicom, którzy są świadomi swoich rodzicielskich obowiązków i doskonale się z nich wywiązują.
Wzmacniają relację z dzieckiem poprzez poświęcanie mu odpowiednio dużo uwagi, chroniąc je przed budowaniem negatywnego obrazu przedszkola oraz wzmacniając dziecko i podnoszą jego poczucie wartości. Tegoroczny Festyn został miło i serdecznie odebrany przez gości, za co dziękują dzieci, dyrekcja, nauczyciele i personel przedszkola. Pomimo deszczu za oknem,
My bawiliśmy się radośnie i wesoło. 

                                                                                                                      Wychowawcy

więcej...

2019-05-22 22:01:00

Bezpieczny patrol - spotkanie drugie

 

 

Bądź bezpieczny zimą to temat drugich zajęć z przemiłymi bohaterami serialu animowanego  „Psi Patrol”. Zajęcia  odbywały się kolejno w poniedziałek 20 maja dla grup  III i IV oraz we wtorek  21 maja dla grup I i II.

Podczas zajęć dzieci omówiły zagrożenia związane z zabawami zimowymi oraz miejsca gdzie wolno ,a gdzie nie wolno im się bawić zimą, przypomniały sobie również o odpowiednim ubiorze na niskie temperatury. Zajęcia przygotowane były z uwzględnieniem wieku i możliwości dzieci.

Ewa Kowalczyk

więcej...

2019-05-16 23:48:35

Wycieczka do Muzeum im. Orła Białego

Dnia 16.05.2019r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej. Muzeum im. Orła Białego zostało, utworzone w 1969 roku. Poza ekspozycją w budynku muzealnym obejmuje prawie 2 ha ekspozycji plenerowej, na której wystawiony jest głównie sprzęt wojskowy. Jest to jedna z największych kolekcji militariów w Polsce, zawierająca unikatowe eksponaty.      W muzeum dzieci miały możliwość zobaczenia następujących rekwizytów: sprzęt artyleryjski oraz pociski, umundurowanie polskie przed i powojenne oraz amerykańskie z czasów            II wojny światowej, przedmioty użytku codziennego żołnierzy z czasów II wojny światowej. Ponadto zwiedzały z przewodnikiem ekspozycję plenerową obejmującą 150 eksponatów między innymi: transportery opancerzone, czołgi, działa pancerne, samobieżne wyrzutnie rakiet taktycznych i taktyczno-operacyjnych, ciągniki pancerne i wozy pogotowia technicznego, samoloty i śmigłowce, m.in. radziecki samolot transportowy Ił-14, działa polowe i moździerze, samochody, jedyny zachowany kuter torpedowy projektu 664 – ORP „Odważny”. Dzieci z zaciekawieniem zwiedzały muzeum zadając wiele pytań przewodnikowi, śpiewając żołnierskie piosenki, które nauczyły się przed uroczystościami patriotycznymi w przedszkolu. Wycieczka zakończyła się plenerowym piknikiem.

 

 

Dnia 16.05.2019r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej. Muzeum im. Orła Białego zostało, utworzone w 1969 roku. Poza ekspozycją w budynku muzealnym obejmuje prawie 2 ha ekspozycji plenerowej, na której wystawiony jest głównie sprzęt wojskowy. Jest to jedna z największych kolekcji militariów w Polsce, zawierająca unikatowe eksponaty.      W muzeum dzieci miały możliwość zobaczenia następujących rekwizytów: sprzęt artyleryjski oraz pociski, umundurowanie polskie przed i powojenne oraz amerykańskie z czasów            II wojny światowej, przedmioty użytku codziennego żołnierzy z czasów II wojny światowej. Ponadto zwiedzały z przewodnikiem ekspozycję plenerową obejmującą 150 eksponatów między innymi: transportery opancerzone, czołgi, działa pancerne, samobieżne wyrzutnie rakiet taktycznych i taktyczno-operacyjnych, ciągniki pancerne i wozy pogotowia technicznego, samoloty i śmigłowce, m.in. radziecki samolot transportowy Ił-14, działa polowe i moździerze, samochody, jedyny zachowany kuter torpedowy projektu 664 – ORP „Odważny”. Dzieci z zaciekawieniem zwiedzały muzeum zadając wiele pytań przewodnikowi, śpiewając żołnierskie piosenki, które nauczyły się przed uroczystościami patriotycznymi w przedszkolu. Wycieczka zakończyła się plenerowym piknikiem.

więcej...

2019-05-16 21:38:00

Bezpieczny patrol - numery alarmowe

 

 

 

Nasza placówka przystąpiła do programu „Bezpieczny patrol”  pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Nickelodeon.

Program obejmuje dzieci od 3 do 6 lat w dwóch grupach wiekowych 3-4 lata oraz 5-6 lat.           

Podczas sześciu spotkań dzieci nauczą się numerów alarmowych, dowiedzą się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak bezpiecznie spędzać czas latem i zimą czy podczas uprawiania sportu.

Za nami pierwsze spotkania, na których przedszkolaki nauczyły się numerów alarmowych oraz utrwaliły wiedzę kiedy korzystamy z pomocy lekarza, policjanta czy strażaka. Zajęcia odbywały się w poniedziałek 13 maja dla dzieci z grup trzeciej oraz czwartej i we wtorek 14 maja dla dzieci z grup pierwszej i drugiej.              

 

Ewa Kowalczyk                                      

 

 

 

 

 

więcej...

2019-05-16 21:31:15

Króliczek wędrowniczek

Dnia 8 maja przedszkolaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej PATIGO. Spektakl był zatytułowany "Króliczek Wędrowniczek". Uczestnicząc w przygodach Króliczka i jego przyjaciół dzieci bawiły się wesoło oraz zdobywał wiedzę o otaczającym je świecie.

więcej...

2019-05-10 20:12:58

Grupa III na kortach tenisowych

W ramach projektu „ Ruch i zabawa to ważna sprawa” 
dzieci z grupy III udały się na zajęcia sportowe z tenisa ziemnego
do pobliskiego Klubu Sportowego Tęcza – Społem.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania obiektu, boisk
oraz poznania sprzętu jaki potrzebny jest do gry w tenisa.
Dzieci  zapoznały  się podstawowymi zasadami gry ,
mogły również odbyć krótki trening . 
Naukę gry w tenisa można rozpocząć w wieku 4-5 lat.
Wpływa on pozytywnie na rozwój ogólnej sprawności fizycznej,
rozwój koordynacji ruchowej, rozwój intelektualny.
Celem tych zajęć jest także zainteresowanie dzieci sportem,
są ciekawym sposobem na aktywne spędzanie czasu z rówieśnikami.  
Dzieci oraz przedszkole otrzymały piłki tenisowe,
które wykorzystamy podczas ćwiczeń gimnastycznych.

 

                                                                                                                      Wychowawcy grupy III

 więcej...