Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-10-02 21:24:52

Grupa IV z wizytą w Szkole Podstawowej nr 19

 

 

 

 

W ramach współpracy placówek oświatowych w dniu  02.10.2019 dzieci z grupy IV  odwiedziły Szkołę Podstawową nr 19 przy ulicy Targowej. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z obiektem oraz nawiązanie kontaktów z przyszłymi wychowawcami. Przed wejściem do szkoły dzieci zwróciły uwagę na znaki drogowe znajdujące się na jezdni przed szkołą, rozpoznały wśród nich „ Agatkę” i „ Dzieci”. Nasze przedszkolaki nie miały problemu z odczytaniem znaczenia znaków, gdyż systematycznie rozmawiają o zasadach bezpieczeństwa. Podczas wycieczki dzieci poznały budynek szkoły, zwiedziły salę sportową, stołówkę, świetlicę oraz bibliotekę. Z wielkim zainteresowaniem oglądały klasę pierwszoklasistów i znajdujące się w niej przedmioty niezbędne do nauki. Cieszyliśmy się , że wśród uczniów rozpoznaliśmy wielu absolwentów przedszkola. Na końcu przeszliśmy się po budynku szkoły przyglądając się gazetką szkolnym i zdobytym pucharom .

                                                                         Wychowawcy: Małgorzata Stańczyk, Ewa Kowalczyk

więcej...

2019-10-01 21:30:19

Europejski Tydzień Sportu 2019 - podsumowanie

Olimpiada Sportowa w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2019r. - podsumowana!

Zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach sportu - nagrodzeni!


BIEG PRZEZ PŁOTKI - najlepszy czas uzyskali:

Kamil M. gr I

Tymoteusz M. gr II

Wojciech Ch. gr III

Aleksander W. gr IV


RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ - najdłuższy rzut oddali:

Wojciech J. gr. I

Franciszek P.-M. gr. II

Aleksandra W. gr. III

Bartłomiej K. gr. IV


SKOK W DZAL - najdalej skoczyli:

Wojciech J. gr. I

Ines C. gr. II

Agata K. i Aleksander N. gr. III /ex aequo/

Natalia Sz. gr. IV


Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

więcej...

2019-09-27 18:01:19

Europejski Tydzień Sportu 2019 - dzień piąty

27 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyła się ostania konkurencja Olimpiady Lekkoatletycznej tj. SKOK W DAL w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu. Wszystkie dzieci starały się wypaść jak najlepiej, może któreś z nich w przyszłości będzie mistrzem?  Wyniki w poniedziałek 30.09.2019r.

Jolanta Łakomiec, Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-09-26 19:02:14

Europejski Tydzień Sportu 2019 - dzień czwarty

26 września 2019r. odbyła się kolejna konkurencja w ramach Olimpiady Lekkoatletycznej pt "Lekkoatletyka dla smyka". Dzieci miały możliwość wykazać się umiejętnością rzutu w dal piłką lekarską. Wyniki konkurencji zostaną ogłoszone w poniedziałek 30 września 2019r.

Jolanta Łakomiec, Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-09-25 16:17:37

Europejski Tydzień Sportu 2019 - dzień trzeci

25 września 2019r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozpoczęcie Olimpiady Lekkoatletycznej pod hasłem "Lekkoatletyka dla smyka". Wszystkie przedszkolaki spotkały się w sali gimnastycznej aby uzupełnić swoją wiedzę o termin "lekkoatletyka" i jej podstawowe konkurencje, złożyły uroczyste przyrzeczenie sportowe odbyły rozgrzewkę i przystąpiły do pierwszej  konkurencji lekkoatletycznej - BIEG PRZEZ PŁOTKI. Wyniki tej konkurencji zostaną ogłoszone w poniedziałek 30.09.2019r. na uroczystym podsumowaniu zmagań zawodników.

Jolanta Łakomiec, Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-09-24 22:27:42

Siedmiomilowe buty przedszkolaka

     

 

 

 

W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z grupy IV realizować będą Program z zakresu aktywności zdrowotnej, turystyki i rekreacji „ Siedmiomilowe buty przedszkolaka”.  Ma on na celu zachęcanie dzieci i ich rodziców do aktywnego, zdrowego i twórczego spędzania czasu wolnego. Dla dzieci głównym celem , wokół którego będą się skupiały ich działania, będzie poznanie bliższego i dalszego regionu, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury, historii oraz baśni i legend, a także zdobycie odznaki turystycznej „ Siedmiomilowe buty”. Warunkiem zdobycia odznaki jest przemarsz 30 km,  udokumentowanych pieczątkami  w dzienniczkach turystycznych każdego dziecka. Dzieci z IV grupy zdobyły pierwsze kilometry i wpisy podczas wycieczki na stadion lekkoatletyczny ( 2 km). Przed nimi jeszcze długie trasy do pokonania, ale nie zabraknie im wytrwałości bo towarzyszy im wiara, radość i turystyczna piosenka na ustach.

                                                                             Autorka programu: Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-09-24 17:47:10

Europejski Tydzień Sportu 2019 - dzień drugi

24 września 2019r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2019 odbyło się potkanie z pielęgniarką oraz trenerami klubu "Iskierki" na temat zdrowego trybu życia, prawidłowej diety i znaczenia aktywności fizycznej dla dzieci. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wiadomości nt. prozdrowotnego stylu życia oraz chętnie  uczestniczyły także w konkursach tematycznych i zabawach ruchowych.

 

Jolanta Łakomiec, Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-09-23 22:01:09

Europejski Tydzień Sportu 2019 - dzień pierwszy

 

W dniach od 23 – 30 września 2019 przedszkole nasze przestąpiło po raz kolejny do Europejskiego Tygodnia Sportu , który jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Na terenie placówki i poza nią odbywać się będą liczne imprezy o charakterze sportowo – rekreacyjnym.  

W pierwszym dniu tj. 23. 09. 2019 dzieci młodsze z grupy I spacerowały pobliskimi alejkami przedszkola, dzieci z grupy II poszły na spacer na pobliskie Doliny gdzie uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem sprzętu sportowego i terenowego. Dzieci ze starszych grup III i IV pojechały na Stadion lekkoatletyczny. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania całego obiektu sportowego, oraz mieliśmy możliwość skorzystania ze stanowisk do pchnięcia kulą, skoku w dal, oraz biegu. Dzieci poznały komendy startowe , bloki startowe , nazwy dyscyplin lekkoatletycznych oraz zasady zdrowej rywalizacji.

Na stadionie można było spotkać olbrzymią maskotkę - Wilka, który witał dzieci, bawił się z nimi. Trenerzy zachęcali dzieci do zdrowego stylu życia, uprawiania sportu w tym lekkoatletyki która ma świetny wpływ na rozwój fizyczny, poprawia zmysł równowagi, refleks, siłę i wytrzymałość.

                                                                                                                                      Wychowawcy.

więcej...

2019-09-23 21:56:46

Sprzątanie Świata 2019

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA -"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

W minionym tygodniu miała miejsce 25 akcja sprzątania świata. Z tej okazji Nasze Przedszkolaki jak co roku włączyły się do akcji „Sprzątania Świata”. Dzieci z chęcią i radością przystąpiły do sprzątania „Naszej Ziemi”, dzielnie zbierały wyrzucone na trawniki czy chodniki śmieci.

Tegoroczne sprzątanie odbyło się w wielu miejscach. Najmłodsze dzieci sprzątały okolice przedszkola, średniaki udały się na pobliskie „Doliny”, natomiast dwie najstarsze grupy posprzątały las w okolicy Stadionu Lekkoatletycznego.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Ewa Kowalczyk

więcej...

2019-09-23 21:31:58

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu dzieci  wzięły udział w różnego rodzaju zabawach sprawdzających umiejętności, które posiadać powinien każdy przedszkolak tj, śpiew taniec czy współdziałanie, za co każdy otrzymał odznakę „Super Przedszkolaka”. Po udanej zabawie Pani Dyrektor złożyła naszym przedszkolakom życzenia wraz ze słodką niespodzianką. Ostatnim punktem obchodów dnia przedszkolaka było przemaszerowanie alejkami osiedla w barwnym   i głośnym korowodzie.

 

Wychowawcy

więcej...

2019-09-22 21:41:52

Grupa IV

Spacer na skrzyżowanie grupy IV


 

W minionym tygodniu dzieci z grupy IV rozmawiały o ruchu ulicznym.             

                                  

W związku z realizacja tak ważnego tematu jakim jest  bezpieczeństwo wyszliśmy na skrzyżowanie ulic, aby móc pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego ruchu drogowego. Dzieci nie tylko obserwowały ruch na ulicach, ale także wyrażały swoje opinie i spostrzeżenia. W bezpośredni sposób uczyły się właściwych zachowań. Na początku obserwowały skrzyżowanie na którym obowiązywały sygnalizatory świetlne, a następnie były na skrzyżowaniu gdzie świateł nie było. W ten sposób mogły porównać dwa skrzyżowania i wypowiedzieć się gdzie panuje większe bezpieczeństwo i co na to wpływa.


Ewa Kowalczyk

Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-09-18 17:18:24

Teatrzyk

Dnia 18.09.2019r. odbyło się pierwsze przedstawienie teatralne w roku szkolnym 2019/2020.

więcej...

2019-09-17 22:15:03

Grupa II

Na skrzyżowaniu.

więcej...

2019-09-07 21:59:32

Grupa II

Zabawy z piłką.

więcej...

2019-09-05 21:32:16

NARODOWE CZYTANIE

Dnia 5 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyła się druga z kolei Akcja NARODOWE CZYTANIE organizowana przez prezydenta RP od 2012 roku. Wzięli w niej udział: dyrektor, nauczyciele, personel i rodzice dzieci z naszej placówki. Na spotkaniu przeczytano fragment noweli Elizy Orzeszkowej pt. "Dobra Pani", zachęcając tym samym do kontynuacji lektury w domowym zaciszu.

Jolanta Ł., Małgorzata Z.

więcej...

2019-07-31 21:44:11

PIERWSZA WYCIECZKA DO PRZEDSZKOLA

Dnia 30 sierpnia 2019r. w godzinach od 10.00 do 11.00
odbędzie się Dzień Otwarty
dla rodziców i dzieci nowoprzyjętych do naszego przedszkola. 


Zapraszamy.


Plan Dnia Otwartego pod hasłem
"PIERWSZA WYCIECZKA DO PRZEDSZKOLA"


10.00 - 10.15 - spotkanie w sali nr 1 - rozmowa z wychowawcami i personelem przedszkola grupy I.


10.15 - 10.30 - zapoznanie z pozostałymi salami, gabinetami, salą gimnastyczną oraz wychowawcami
                            i personelem pomocniczym pozostałych grup.


10.30 - 11.00 - spacer z rodzicem po przedszkolnym placu zabaw.

więcej...

2019-06-27 22:14:32

Pożegnanie Klervi

"POŻEGNANIA NADSZEŁ CZAS"

25 czerwca w przedszkolu odbyła się kameralna uroczystość pożegnania naszej Wolontariuszki - Klervi.
Dyrekcja, Pracownicy i Dzieci spotkali się na sali gimnastycznej, by podziękować za niezwykły francusko-polski czas przyjaźni, pomocy i serdeczności, jaki do placówki wniosła ze sobą Klervi.
Dzieci zaśpiewały Klervi piosenkę w jej ojczystym języku, a następnie wszyscy zebrani odśpiewali uoczyste "Sto lat". Pani Dyrektor złożyła Klervi życzenia, podziękowała za zaangażowanie w wykonywanie pracy wolontariuszki i zapewniła, że zarówno pracownicy jak i dzieci zawsze będą Ją ciepło wspominać.
Klervi przekazała nam własnoręcznie wykonany plakat ze zdjęciami ze swojego pobytu w przedszkolu i bardzo ciepło pożegnała się ze wszystkimi zebranymi.

W piątek Klervi wraca do domu, dlatego raz jeszcze dziękujemy za każdy dzień uroczych zabaw z dziećmi, wspólnych rozmów i pomocy w codziennej pracy. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy:)


See you soon, Klervi:)

Agnieszka Hajduk

więcej...

2019-06-24 21:10:18

Pożegnanie przedszkola w grupie IV

 Dnia 18.06.2019r. odbyła się uroczystość „Pożegnania przedszkola” przez dzieci 6 –letnie z grupy IV. W ramach uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. „Wakacyjna podróż po Polsce”, podczas którego odwiedziły najważniejsze regiony naszego kraju, poznały zwyczaje tam panujące, zatańczyły regionalne tańce. W dalszej części programu składały życzenia i podziękowania pracownikom przedszkola w formie wierszy i piosenek. Ostatni swój występ przedszkolny zakończyły radosnym powitaniem wakacji.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola, książkowe upominki przygotowane przez Rodziców oraz życzyła samych sukcesów w szkole.

            Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w przedszkolnej sali.

 

Renata Kurtek

więcej...

2019-06-24 08:19:44

Grupa II bawiła się masą plastyczną

Trochę mąki kartoflanej, woda, olej, barwnik spożywczy i kolorowy ryż dostarczyły dzieciom wiele radości.
Powstała z nich masa plastyczna łatwo dała się ugniatać, formować, wałkować.
To doskonałe ćwiczenie sprawności manualnej.

więcej...