Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2018-02-04 21:07:49

Grupa III

Dzieci z III-ej grupy pomagają głodnym ptakom przetrwać zimę  - 24.01.2018r.

więcej...

2018-02-04 21:03:59

Spotkanie czytelnicze w grupie III

22.01.2018 roku gościem w grupie III była mama Mikołaja, która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała naszym wychowankom piękne bajki m.in. "O smoku wawelskim" oraz "Historia poznańskich koziołków" z książki  "Złota księga legend polskich"

           Serdecznie dziękujemy za czas poświęcony dzieciom i zapraszamy ponownie!

                                                                                Dzieci i nauczyciele

więcej...

2018-02-02 16:13:56

Grupa II i III na MIODOWYCH IGRZYSKACH w kinie Helios

2 lutego 2018r. dzieci z grupy II i III udały się na obiecaną wycieczkę do kina Helios.

Dzieciom udało się "zamówić" dobrą pogodę, więc w fantastycznych nastrojach i ciepłych ubrankach wybrały się spacerem do kina Helios na premierową bajkę o przygodach "Pszczółki Mai". Tym razem uwielbiana przez dzieci Pszczółka wraz z przyjaciółmi  wzięła udział w "Miodowych Igrzyskach" i choć przyszło jej się zmagać z wieloma trudnymi konkurencjami, odniosła zasłużone zwycięstwo.
Bajka ukazała dzieciom wartość przyjaźni, uczciwości, chęci niesienia pomocy w potrzebie i umiejętności przyznania się do błędu.

Dzieci były zachwycone bajką, a panie zachowaniem dzieci podczas całej wycieczki.

więcej...

2018-02-02 16:10:28

Dzieci z grupy II ćwiczyły metodą Weroniki Sherborne

1 lutego 2018r. w ramach ćwiczeń gimnastycznych dzieci z grupy II miały możliwość osiągania sukcesu i wspólnej satysfakcji z pokonywania trudności. Wszystko to za sprawą wybranych ćwiczeń wg Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Ideą metody jest posługiwanie się ruchem rozwijającym świadomość własnego ciała, świadomość przestrzeni i działania w niej, a także umiejętność i potrzeba dzielenia jej z innymi ludźmi, prowadzącą do nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

 

więcej...

2018-01-30 19:20:31

Dzieci grupy z IV-ej dokarmiają ptaki zimową porą

"Dzieci grupy z IV-ej dokarmiają ptaki zimową porą"
- 25.01.2018r.

więcej...

2018-01-26 21:02:45

Zimowe czytanie w ramach akcji

  Zimowe czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

                                               25 stycznia 2018 roku 

 


     Zima za oknem, a u nas w przedszkolu ciepła i miła atmosfera panowała podczas spotkania czytelniczego w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Swoją obecnością zaszczyciły przedszkolaków absolwentki naszego przedszkola - siostry Kaja i Nina. Obecnie są uczennicami Państwowej Szkoły Muzycznej i mają wspólną pasję – miłość do muzyki. Sala gimnastyczna przekształciła się w „filharmonię„ – dużo instrumentów, dobrej muzyki i wspaniała publiczność. Dzieci zapoznały się z wyglądem, brzmieniem i nazwami instrumentów muzycznych, na których grają dziewczynki: akordeon, perkusja, ksylofon, kontrabas, skrzynka perkusyjna i pianino. Aż trudno uwierzyć że można grać na tylu instrumentach. Kaja i Nina wprowadziły dzieci w świat muzyki poprzez pięknie zagrane utwory muzyki klasycznej. Nie zabrakło oczywiście czytanek dla dzieci, wiersz „Nutki” i opowiadanie „W krainie muzyki” swą treścią wplatały się w tematykę spotkania. Rodzina państwa Olendzkich to muzykująca rodzina, wspólnie zagrali kolędę „Cicha noc” i „ Lulajże Jezuniu”, a wszystkie dzieci i nauczyciele włączyli się do wspólnego śpiewania. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się o osiągnięciach i sukcesach  naszych wychowanek.  Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych córek, a nam tak wspaniałych absolwentek.

                                                                   Małgorzata Stańczyk, Jolanta Łakomiec

 

więcej...

2018-01-25 21:45:51

Cyrk w przedszkolu

23 stycznia 2018r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola

miały okazję podziwiać

występy artystów z Cyrku KASKADA.

więcej...

2018-01-22 14:39:15

Zabawy z Babcią i Dziadkiem

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły,
nie tylko dla dzieci,
ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków.
To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

więcej...

2018-01-21 22:36:21

Grupa I

Dzień Babci i Dziadka

 

 

 

 

     Dzieci z grupy I starannie przygotowały się do ich pierwszego przedszkolnego Dnia Babci i Dnia Dziadka: z pomocą pań zrobiły laurki, przygotowały wiersze, piosenkę i taniec, a rodzice przygotowali dla miłych gości słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie przybyli niemalże tłumnie na uroczystość z okazji ich święta, nagrodzili oklaskami występ wnucząt i wzięli udział we wspólnych zabawach takich jak: „taniec na gazecie”, „wyścig w nawlekaniu korali”itp. W imieniu wnuków dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy za rok.

więcej...

2018-01-20 22:11:57

Grupa IV

Dzień babci i dziadka w grupie IV

więcej...

2018-01-20 21:37:24

Grupa III

 Spotkanie czytelnicze w grupie III.

         

 

 

18. 01.2018r. tato Laury S. kolejny raz odpowiedział na nasze zaproszenie i w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przypomniał dzieciom kilka bajek między innymi "Roszpunka", "Kopciuszek". Dzieci z przyjemnością słuchały ulubionych bajek.

                                                                                                                                 Dziękujemy

więcej...

2018-01-20 13:19:03

Saneczki z górki wiozą nas!

Korzystając z uroków zimy, dzieci z grupy IV
udały się w ramach zajęć gimnastycznych na sanki.
Zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa
podczas zjazdów oraz bezpiecznym wejściem pod górkę.

więcej...

2018-01-18 17:47:45

Grupa IV

   Babcia Ela czytała dzieciom z grupy IV

                                                                            16.01.2018

 


Babcia Ela - to babcia wychowanka z grupy IV, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego. Spotkanie z dziećmi przywróciło dawne wspomnienia, kiedy jako czynny nauczyciel czytała swoim  przedszkolakom. Dziś  przeczytała dzieciom najpiękniejsze baśnie świata: "Królewna Śnieżka”, "Księżniczka na ziarnku grochu” i opowiadanie "Muzyka  na krzywej wieży”. Takie spotkania czytelnicze uczą miłości do książek, rozwijają u dziecka wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość moralną.

                                                                     Małgorzata Stańczyk, Karina Iwańska

więcej...

2018-01-15 17:08:19

Grupa I

Chociaż zima poskąpiła nam śniegu w tym roku, dzieci z grupy I lepiły bałwanki. Użyły do tego: masy solnej oraz tego, co było "pod ręką": patyczków, koralików, ziarenek, drucików kreatywnych - efektem ich pracy są takie oto zabawne bałwanki. Mamy tylko nadzieję, że umiejętność lepienia bałwana przyda się nam  tej zimy również podczas zabaw na świeżym powietrzu...

więcej...

2018-01-09 20:49:59

Ja mam klocek, Ty masz też !

W tym roku szkolnym  Święty Mikołaj obdarzył dzieci z grupy IV różnego rodzaju klockami. Wśród dzieci cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem, gdyż każdą wolną chwilę spędzają na konstruowaniu wspaniałych budowli.

więcej...

2018-01-08 20:10:53

Co i dlaczego dymi?

 

 

 

 

W piątek 05.01.18 roku dzieci z grupy III i IV odbyły wspólne zajęcia dydaktyczne, których celem było dzielenie się wrażeniami i spostrzeżeniami z odbytej wycieczki w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”. Rozmawialiśmy na temat różnych źródeł dymów, określaliśmy rodzaje dymów oraz przyczyny ich wydobywania się . Dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat źródeł dymów oraz film edukacyjny „Dziękuję nie truję”. Nie zabrakło wspólnej zabawy „Złap powietrze”, doświadczeń z balonem i piórkiem . Dzieci wykonały pracę plastyczną  związaną z tematem wycieczki.

                                                                                                                Małgorzata Stańczyk

więcej...

2018-01-06 19:44:50

Grupa III

Czyste powietrze wokół nas.

W dniu 02.01.2018r. dzieci grupy III podczas spaceru poszukiwały i obserwowały różne rodzaje oraz źródła dymów w najbliższym otoczeniu przedszkola. Będąc dobrymi obserwatorami zauważyły dymy wydobywające się m.in.  z komina domu, z rur samochodowych, z palących się papierosów. Dzieci dowiedziały się, iż takie dymy bardzo zanieczyszczają powietrze i niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie.

                                                                                  Bogusława Mielczarz i Zofia Jończyk- Piątek

więcej...

2018-01-03 20:53:52

Czyste powietrze wokół nas

 

 

 

 

 

Dzisiaj 2.01.2018 grupa IV wybrała się na spacer po okolicy, aby zaobserwować w środowisku różne rodzaje dymów i skąd one się wydobywają. Trasa spaceru przebiegała blisko jezdni , domków jednorodzinnych, fabrycznego komina, palących ludzi, aby dzieci mogły zaobserwować co zanieczyszcza nasze środowisko. Dzieci były dobrymi obserwatorami i szybko rozpoznały wzrokiem i węchem wydobywające się dymy. Określiły źródło ich pochodzenia, jaki mają kolor, czy są gęste czy rzadkie i jak wpływają na zdrowie człowieka.

 

                                                                                              Małgorzata Stańczyk, Karina Iwańska

więcej...

2017-12-28 18:49:45

Jasełka 2017

Dnia 19.12.2017 r. w kaplicy przy parafii Świętego Franciszka z Asyżu odbyło się przedstawienie jasełkowe

pt. „Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa” w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola

pod kierunkiem mgr Renaty Kurtek przy współudziale wszystkich nauczycieli z przedszkola.

 

więcej...