Europejski Tydzień Sportu 2019 - dzień pierwszy

 

W dniach od 23 – 30 września 2019 przedszkole nasze przestąpiło po raz kolejny do Europejskiego Tygodnia Sportu , który jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Na terenie placówki i poza nią odbywać się będą liczne imprezy o charakterze sportowo – rekreacyjnym.  

W pierwszym dniu tj. 23. 09. 2019 dzieci młodsze z grupy I spacerowały pobliskimi alejkami przedszkola, dzieci z grupy II poszły na spacer na pobliskie Doliny gdzie uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem sprzętu sportowego i terenowego. Dzieci ze starszych grup III i IV pojechały na Stadion lekkoatletyczny. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania całego obiektu sportowego, oraz mieliśmy możliwość skorzystania ze stanowisk do pchnięcia kulą, skoku w dal, oraz biegu. Dzieci poznały komendy startowe , bloki startowe , nazwy dyscyplin lekkoatletycznych oraz zasady zdrowej rywalizacji.

Na stadionie można było spotkać olbrzymią maskotkę - Wilka, który witał dzieci, bawił się z nimi. Trenerzy zachęcali dzieci do zdrowego stylu życia, uprawiania sportu w tym lekkoatletyki która ma świetny wpływ na rozwój fizyczny, poprawia zmysł równowagi, refleks, siłę i wytrzymałość.

                                                                                                                                      Wychowawcy.