Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-10-21 17:41:09

Spacery i wycieczki krajobrazowe przedszkolaków

 

 

 

 

   Z okazji przypadającego na 20 października Dnia Krajobrazu przedszkolaki wybrały się na spacery i piesze wycieczki krajobrazowe. Ponieważ Międzynarodowy Dzień Krajobrazu odbywał się w tym roku pod hasłem ,,wartość wody w krajobrazie” celem spacerów i wycieczek była obserwacja ekosystemu rzeczki Silnicy i Zalewu Kieleckiego. Starsi wychowankowie- zaopatrzeni w lupy- poszukiwali form życia na pobliskich łąkach w dorzeczu Silnicy, poznali legendę związaną z nazwą rzeki, dowiedziały się, jaką rolę spełnia tama utworzona na rzece. Przyglądając się podmokłym łąkom i ich bujnym zaroślom zastanawiały się, jakie zwierzęta mogą mieć w nich mieszkanie. Doszły do wniosku, że z pewnością są w nich żabki, które już przygotowują się do zimowego snu. Po drodze spostrzegawcze przedszkolaki zauważyły pływające po wodzie i spacerujące wśród zarośli kaczki krzyżówki.

Grupie III towarzyszyła wolontariuszka z Turcji- pani Ruya, dla której piesza wycieczka była okazją poznania jednego z urokliwych miejsc Kielc- doliny Silnicy.

   Ciepła, słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć oczy pięknem jesiennego pejzażu. Chociaż po długim spacerze nieco bolały nogi, nikt nie marudził i wcale nie chciało się wracać.

 

 

więcej...

2019-10-21 16:53:24

Koncert muzyczny

 

 

 

 

W dniu 21.10.2019 r. w przedszkolu miał miejsce koncert muzyczny, zatytułowany "Smyki w krainie muzyki". Podczas niego dzieci poznały dwa instrumenty smyczkowe: wiolonczelę i skrzypce,  porównując ich budowę i brzmienie.  Przedszkolaki dowiedziały się również, że alfabet muzyczny to gama, a zgodne współbrzmienie dźwieków w muzyce nazywamy" harmonią". Miały również okazję wysłuchać pięknie brzmiących utworów muzyki klasycznej w wykonaniu "muzycznego rodzeństwa" Wiolinki i Basika. Występ artystów został nagrodzony gromkimi brawami.

więcej...

2019-10-21 16:49:36

Grupa IV w parku rozrywki Fly Sky

 

W miniony piątek dzieci z grupy czwartej wybrały się do parku rozrywki „Fly Sky”.

Bilety wstępu były nagrodą za najaktywniejszy udział w akcji „Rowerowy maj” w ubiegłym roku szkolnym.

 

W przeddzień wycieczki, jak również na miejscu dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, mini boiska i wielu innych.  

Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć i nabrać sił przy wspólnym stole. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełne niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.

Wychowawcy grupy IV

więcej...

2019-10-15 17:28:32

Grupa II

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkie panie z grupy II zostały obdarowane statuetkami "SUPER NAUCZYCIELA".

Dziękujemy za docenienie naszej pracy.

więcej...

2019-10-14 18:41:10

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019

 

 

"Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą-nauczać" /M. Twain/W naszej placówce świętowaliśmy dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, na którym Pani Dyrektor złozyła życzenia wszystkim pracownikom przedszkola. Przedszkolaki czynnie włączyły się w obchody tego święta prezentując wiersze, piosenki i tańce. Na zakończenie przedstawicielki Rady Rodziców przeczytały piękny list mobilizujący do dalszej owocnej pracy oraz wręczyły słodkie upominki i albumy pamiątkowe przygotowane wspólnie z dziećmi.

więcej...

2019-10-14 16:21:01

Jedzie pociąg …. Do Zagnańska z grupą IV

 

 

 

 

W ramach programu „ Siedmiomilowe buty przedszkolaka” dzieci z grupy IV udały się 11 października na wycieczkę pociągiem do Zagnańska. Przed wyjazdem dzieci zostały zapoznane z Regulaminem podróżowania pociągiem, oraz celem wycieczki. Ważną atrakcją było zwiedzenie dworca  PKP, została dzieciom przybliżona jego historia, zobaczyły poczekalnię, kasy biletowe, perony, fukcjonariuszy ochrony dworca. Wiele emocji wzbudziła podróż pociągiem , tu spotkały się dzieci z panem konduktorem, obserwowały jego pracę, poznały jego umundurowanie. Podczas jazdy pociągiem podziwiały przez okno jesienny leśny krajobraz, drzewa ubrane w kolorowe liście. Po przybyciu do Zagnańska przespacerowaliśmy się na Plac Zabaw oferujący wiele atrakcji dla dzieci. Większość naszych dzieci , nigdy wcześniej nie podróżowała pociągiem, praktycznie każdy porusza się na co dzień autem , tak więc pociąg był nie małą atrakcją. Wycieczka należała do bardzo udanych, a dzieci wróciły do przedszkola bardzo zmęczone i pełne wrażeń. Z tak grzecznymi i kulturalnymi dziećmi można pojechać na drugi koniec Polski … nawet pociągiem!  

                                                                           Małgorzata Stańczyk, Ewa Kowalczyk

więcej...

2019-10-10 21:39:19

PASOWANIE

Dnia 8 października 2019r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

więcej...

2019-10-10 21:27:42

Kto stoi na straży bezpieczeństwa?

      

W środę 9 października dzieci z grupy pierwszej i drugiej wzięły udział w zajęciach poprowadzonych przez  pracownika Straży Miejskiej.

 

 

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kto stoi na straży bezpieczeństwa, omówiły elementy stroju pracownika Straży Miejskiej oraz  przyjrzałaby się znakom rozpoznawczym „szachownicy”,” złotemu orłowi” i  „złotej odznace”.

Ponadto dzieci na podstawie opowiadań i ilustracji bliżej zapoznały się z pracownikami służb bezpieczeństwa, a także sposobem wzywania pomocy oraz numerami alarmowymi.

Na zakończenie chętne przedszkolaki wzięły udział w zabawie „zgaduj zgadula”, której celem było utrwalenie zdobytej podczas zajęć wiedzy. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie otrzymały niewielkie upominki, a pozostałe dzieci kolorowanki dotyczące  pracy strażników miejskich.

więcej...

2019-10-10 21:17:29

Grupa IV

      

 

„Na straganie ….” wycieczka do warzywniaka dzieci z grupy IV

 

 

Kształtując u przedszkolaków prawidłowe nawyki żywieniowe, poprzez cykl różnorodnych zajęć dzieci poznawały wartość odżywczą warzyw i owoców  oraz konieczność ich spożywania dla zdrowia. Podczas  zajęć edukacyjnych poznawały smak, zapach, kształt, wielkość i kolor owoców i warzyw. We wtorek 08.10.2019 udaliśmy się na spacer do pobliskiego sklepu warzywnego „Mandarynka”. Dzieci miały możliwość obejrzenia wiele gatunków owoców i warzyw z polskich sadów i ogrodów, a także owoce egzotyczne. Wycieczka była również okazją do poznania zawodu sprzedawcy, czynności jakie wykonuje podczas pracy: waży towar, obsługuje kasę. Wizyta w sklepie warzywnym usystematyzowała zdobyte wcześniej wiadomości o warzywach i owocach. 

                                                                                                                                    Wychowawcy grupy IV

więcej...

2019-10-10 21:16:21

DZIEŃ ZNACZKA POCZTOWEGO

O Światowym Dniu Poczty i Znaczka Pocztowego pamiętały dzieci z grupy III.

więcej...

2019-10-07 20:26:04

Teatrzyk w przedszkolu.

W dniu 07.10.2019 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Trzy świnki" w wykonaniu grupy teatralnej z Trzebini.

więcej...

2019-10-06 23:07:36

Grupa II

 

4 października 2019r. odwiedziła grupę II mama Tymoteusza aby przeczytać dziecim najpiękniejsze bajki tj. "Brzydkie kaczątko", "Czerwony Kapturek" i "Jaś i Małgosia". Wybrane bajki uczą empatii, wrażliwości i posłuszeństwa.

 

Przedszkolaki podziękowały za poświęcony im czas piosenką pt. "Małe czerwone jabłuszko".

 

Bardzo dziękujemy pani Joannie za włączenie się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom" i słodki prezent dla grupy".

Jolanta Łakomiec

więcej...

2019-10-06 23:02:47

Grupa II

Poznajemy grzyby - Król BOROWIK

więcej...

2019-10-02 21:24:52

Grupa IV z wizytą w Szkole Podstawowej nr 19

 

 

 

 

W ramach współpracy placówek oświatowych w dniu  02.10.2019 dzieci z grupy IV  odwiedziły Szkołę Podstawową nr 19 przy ulicy Targowej. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z obiektem oraz nawiązanie kontaktów z przyszłymi wychowawcami. Przed wejściem do szkoły dzieci zwróciły uwagę na znaki drogowe znajdujące się na jezdni przed szkołą, rozpoznały wśród nich „ Agatkę” i „ Dzieci”. Nasze przedszkolaki nie miały problemu z odczytaniem znaczenia znaków, gdyż systematycznie rozmawiają o zasadach bezpieczeństwa. Podczas wycieczki dzieci poznały budynek szkoły, zwiedziły salę sportową, stołówkę, świetlicę oraz bibliotekę. Z wielkim zainteresowaniem oglądały klasę pierwszoklasistów i znajdujące się w niej przedmioty niezbędne do nauki. Cieszyliśmy się , że wśród uczniów rozpoznaliśmy wielu absolwentów przedszkola. Na końcu przeszliśmy się po budynku szkoły przyglądając się gazetką szkolnym i zdobytym pucharom .

                                                                         Wychowawcy: Małgorzata Stańczyk, Ewa Kowalczyk

więcej...

2019-10-01 21:30:19

Europejski Tydzień Sportu 2019 - podsumowanie

Olimpiada Sportowa w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2019r. - podsumowana!

Zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach sportu - nagrodzeni!


BIEG PRZEZ PŁOTKI - najlepszy czas uzyskali:

Kamil M. gr I

Tymoteusz M. gr II

Wojciech Ch. gr III

Aleksander W. gr IV


RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ - najdłuższy rzut oddali:

Wojciech J. gr. I

Franciszek P.-M. gr. II

Aleksandra W. gr. III

Bartłomiej K. gr. IV


SKOK W DZAL - najdalej skoczyli:

Wojciech J. gr. I

Ines C. gr. II

Agata K. i Aleksander N. gr. III /ex aequo/

Natalia Sz. gr. IV


Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

więcej...

2019-09-27 18:01:19

Europejski Tydzień Sportu 2019 - dzień piąty

27 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyła się ostania konkurencja Olimpiady Lekkoatletycznej tj. SKOK W DAL w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu. Wszystkie dzieci starały się wypaść jak najlepiej, może któreś z nich w przyszłości będzie mistrzem?  Wyniki w poniedziałek 30.09.2019r.

Jolanta Łakomiec, Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-09-26 19:02:14

Europejski Tydzień Sportu 2019 - dzień czwarty

26 września 2019r. odbyła się kolejna konkurencja w ramach Olimpiady Lekkoatletycznej pt "Lekkoatletyka dla smyka". Dzieci miały możliwość wykazać się umiejętnością rzutu w dal piłką lekarską. Wyniki konkurencji zostaną ogłoszone w poniedziałek 30 września 2019r.

Jolanta Łakomiec, Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-09-25 16:17:37

Europejski Tydzień Sportu 2019 - dzień trzeci

25 września 2019r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozpoczęcie Olimpiady Lekkoatletycznej pod hasłem "Lekkoatletyka dla smyka". Wszystkie przedszkolaki spotkały się w sali gimnastycznej aby uzupełnić swoją wiedzę o termin "lekkoatletyka" i jej podstawowe konkurencje, złożyły uroczyste przyrzeczenie sportowe odbyły rozgrzewkę i przystąpiły do pierwszej  konkurencji lekkoatletycznej - BIEG PRZEZ PŁOTKI. Wyniki tej konkurencji zostaną ogłoszone w poniedziałek 30.09.2019r. na uroczystym podsumowaniu zmagań zawodników.

Jolanta Łakomiec, Małgorzata Stańczyk

więcej...

2019-09-24 22:27:42

Siedmiomilowe buty przedszkolaka

     

 

 

 

W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z grupy IV realizować będą Program z zakresu aktywności zdrowotnej, turystyki i rekreacji „ Siedmiomilowe buty przedszkolaka”.  Ma on na celu zachęcanie dzieci i ich rodziców do aktywnego, zdrowego i twórczego spędzania czasu wolnego. Dla dzieci głównym celem , wokół którego będą się skupiały ich działania, będzie poznanie bliższego i dalszego regionu, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury, historii oraz baśni i legend, a także zdobycie odznaki turystycznej „ Siedmiomilowe buty”. Warunkiem zdobycia odznaki jest przemarsz 30 km,  udokumentowanych pieczątkami  w dzienniczkach turystycznych każdego dziecka. Dzieci z IV grupy zdobyły pierwsze kilometry i wpisy podczas wycieczki na stadion lekkoatletyczny ( 2 km). Przed nimi jeszcze długie trasy do pokonania, ale nie zabraknie im wytrwałości bo towarzyszy im wiara, radość i turystyczna piosenka na ustach.

                                                                             Autorka programu: Małgorzata Stańczyk

więcej...