Konkurs recytatorski

Dnia 16 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się piąta edycja Konkursu Recytatorskiego. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Z przyrodą za pan brat” i przeznaczony był dla dzieci  3- i 4- letnich. Honorowym członkiem jury była jak co roku pani Anna Wójcik z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Do konkursu przystapiło siedmioro dzieci. Zaprezentowały one wiersze o tematyce przyrodniczej. Nie zabrakło również grupowych występów wokalnych oraz  zagadek i konkursów dla dzieci z grup starszych, które uczestniczyły w konkursie jako publiczność. Jury, które przy ocenianiu brało pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, jego interpretację i atuty dodatkowe w postaci strojów i rekwizytów, miało trudne zadanie. Po burzliwej naradzie werdykt jury brzmiał nastepująco: 

  • I miejsce: Lena Makowska i Mikołaj Iwan
  • II miejsce: Maria Mazur, Aleksandra Kaniowska i Leon Sokół
  • III miejsce: Natalia Zapała i Aleksander Wijas

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały dyplomy i upominki. Zdobywcy I miejsca będą reprezentować naszą placówkę na Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim.

            Składamy podziękowania dla nauczycieli i rodziców za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie, a zwycięzcom konkursu i wszystkim pozostałym jego uczestnikom serdecznie gratulujemy!