Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2018-06-14 21:50:07

Wycieczka do biblioteki grupy III

W dniu 14.06.2018r. odbyła się wycieczka dzieci grupy III
do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach przy ul. Konopnickiej.
Celem wycieczki było zapoznanie z wnętrzem biblioteki,
pracą bibliotekarza, sposobem wypożyczania książek
oraz rozwijaniem zainteresowań czytelniczych o treści patriotycznej.

więcej... Relacje

2018-06-12 20:55:41

Grill 2018

10 czerwca 2018r. w niedzielne popołudnie Młodzi Sportowcy z klubu Iskierki, ich rodzice i koordynatorzy spotkali się na grilu wieńczącym koniec roku szkolnego 2017/2018.


W rodzinnej atmosferze, przy pysznych sałatkach i ciastach przygotowanych przez mamy; grilowanej kiełbasce, kaszance i mięsku podawanym przez tatusiów naszych milusińskich czas minął niezwykle szybko i przyjemnie. Największym hitem dla dzieci okazała się maszyna do popcornu przywieziona przez Wojtusia tatę. Dzieciaki miały też możliwość spędzić ze sobą więcej czasu na zabawach w ogrodzie: była gra w piłkę, jazda na rowerkach, hulajnogach, jeździkach i leniuchowanie na kocyku.

więcej... Młodzi sportowcy

2018-06-12 20:23:17

Piknik w grupie II

Mimo deszczu za oknem przedszkolaki z grupy II mogły się dziś poczuć jak na prawdziwym pikniku .

Wszystkie dzieci przyszły  do przedszkola z plecakami pełnymi smakołyków
i nastrojami gotowymi na wielką przygodę. Niestety pogoda nieco pokrzyżowała nam plany i długo wyczekiwany piknik musiał się odbyć w nieco improwizowanej scenerii….
Zamiast zielonej trawy na Dolinach były kolorowe koce na dywanie,
a zamiast słonka na niebie światło zapewniły przedszkolne lampy.
Na piknikowych kocykach nie zabrakło zdrowych przekąsek: owoców i warzyw, a także ulubionych batoników, czekoladowych wafelków oraz słodkich cukierków.

Dzieci częstowały się wzajemnie przyniesionymi z domu smakołykami, radośnie dzieliły się wrażeniami  i chętnie obdarowywały magicznymi słowami:  „proszę, dziękuję”.

To prawdziwa przyjemność uczestniczyć w tak wesołym pikniku :)

Agnieszka Hajduk, Jolanta Łakomiec

więcej... Relacje

2018-06-12 19:54:40

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  VII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - 2018

 

 

 

        W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na sali gimnastycznej, aby wysłuchać wierszy czytanych przez osoby bardzo bliskie i znane dzieciom z codziennego przebywania w przedszkolu. Pani Dyrektor przedszkola Anita W., pani Bożenka i wychowanek grupy IV Julian Ch. przeczytali dzieciom najpiękniejsze wiersze J. Tuwima, A. Fredry i J. Brzechwy. Nie zabrakło wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce. To już ostatnie w tym roku szkolnym „wielkie czytanie”, życzymy dzieciom wspaniałych wakacyjnych czytanek.

 

Małgorzata Stańczyk i Jolanta Łakomiec – koordynatorki akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

więcej... Relacje

2018-06-12 19:53:57

Klauzula informacyjna dla rodziców

Klauzula informacyjna dla rodziców/ uczniów

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

informuję, że:

  1. 1.    Administratorem danych osobowych Pani/ Pana – rodzica/ uczniów oraz danych Państwa dzieci jest Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach, ul. Marszałkowska 11A, 25-533 Kielce; telefon: 413676066, email : ips27.kielce@interia.pl 
  2. Administrator prowadzi operacje przetwarzania następujących kategorii danych osobowych uczniów: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, PESEL, imiona i nazwiska rodziców oraz ich: adresy zamieszkania, adresy poczty elektronicznej i numery telefonów, wizerunek ucznia- tylko w przypadku wyrażenia zgody rodziców na przetwarzanie wizerunku ich dziecka. 
  3. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni pani Justyna Mikuśkiewicz – Kontakt możliwy jest pod adresem e-mail: justynam2959@gmail.com lub pod numerem telefonu  +48 664737322;
  4. Dane osobowe Pana/Pani /ucznia będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust.1 lit. c, ogólnego rozporządzenia j/w o ochronie danych w celu realizacji zadań ustawowych, określonych w Ustawie – Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016r. (Dz. U. z 2017r. poz. 59 oraz Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r. (Dz. U. z 2017r. poz. 2198) w celu realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce, nie będą udostępniane innym odbiorcom.
  5. Podstawą przetwarzania danych osobowych uczniów jest ustawa Prawo oświatowe, ustawa o systemie oświaty , ustawa o systemie informacji oświatowej, rozporządzenie MEN w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, ogół aktów prawnych dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  6. Pana/ Pani/ ucznia dane osobowe przechowywane będą przez czas określony  w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt.
  7. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa oświatowego.
  9. Rodzicom/uczniom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych.

10. Dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Profilowanie może odbywać się w szczególności ze względu na wiek, płeć, poziom znajomości języka obcego, zainteresowania lub wybrane zajęcia sportowe.

11. Dane osobowe uczniów będą przechowywane przez okres nauki i pobytu w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 27 w Kielcach oraz po tym czasie przez okres wskazany w przepisach szczególnych.

 

 

         Dyrektor
         Anita Wiączekwięcej... Relacje

2018-06-10 19:42:48

Julek ma talent

 

 

 

 

 

W piątek 08.06.2018 w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach, odbył się IX Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki pt. „Przygoda z Piosenką” . Tym razem w roli głównej była piosenka patriotyczna, choć można było usłyszeć inne piosenki z repertuaru dziecięcego. Nasze przedszkole zaprezentował wychowanek z grupy IV Julian Chałka, który zaśpiewał wojenny hymn  „Pałacyk Michla” harcerskiego Batalionu „Parasol”. Julek zdobył II nagrodę i wyróżnienie, przekazał na ręce Pani Dyrektor przepiękną statuetkę, a druga pozostanie dla niego na pamiątkę tego ważnego wydarzenia. Gratulujemy Julkowi wspaniałego występu i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

 

                                                                       Małgorzata Stańczyk, Karina Iwańska

 

 

więcej... Konkursy

2018-06-08 18:12:28

Wycieczka do Filharmonii Świętokrzyskiej

Podróże z piosenką.


     8 czerwca 2018r. wszystkie grupy z naszego przedszkola wybrały się na niesamowity koncert, który odbył się w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Koncert pt. "Podróże z piosenką" prowadziła pani Olga Antas - śpiew, a towarzyszył jej akompaniament gitary akustycznej i ukulele. Swoim wakacyjnym repertuarem piosenek pani Olga zachwyciła wszystkich małych słuchaczy, a były to takie przrzeboje jak m.in. "Lato lato czeka", "Dziadek fajną farmę miał", "Hej ho żagle staw" i wiele innych. Nad morzem, w górach czy na pojezierzach – wszędzie można spotkać wakacyjne piosenki, które towarzyszą nam podczas letnich wypraw, niektóre z nich będzie już można spakować w plecak i ruszyć z nimi w świat.


     Po koncercie dzieci miały możliwość zwiedzić niezwykłe miejsca w gmachu Filharmonii: foyer, bibliotekę dla muzyków, dziedziniec koncertowy, salę kameralną. Udało się również z loży podejrzeć próbę dzisejszego wieczornego koncertu.

To była udana wycieczka.


Jolanta Łakomiec

więcej... Relacje

2018-06-06 22:55:50

Grupa IV

    

 

 

    

     Pani Justyna, mama Kuby, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przybliżyła przedszkolakom humorystyczne opowiadania Astrid Lindgren pt.: „Dzieci z ulicy Awanturników.” Dzieci z zainteresowaniem słuchały opisów przygód swoich zamorskich rówieśników. Te same sytuacje je bawiły, podobne wzbudzały wzruszenia. Trafnie oceniały zachowanie innych, wiedziały, jak należy się zachować w różnych sytuacjach np. w stosunku do młodszych, u dentysty czy podczas podróży.

Pani Justynie dziękujemy za okazaną życzliwość i czas poświęcony naszym wychowankom.

Wychowawczynie gr. IV

więcej... Relacje

2018-06-06 18:13:27

Zdrowa rywalizacja Iskierek

Dzieci z Klubu Iskierki dzielnie rywalizowały ze swoimi kolegami z przedszkola

podczas zabaw sportowych na boisku.

Wszyscy doskonale się bawili.

więcej... Młodzi sportowcy

2018-06-05 21:32:30

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Wycieczka na Święty Krzyż

 

Z okazji Dnia Dziecka wszystkie grupy przedszkolne
udały się na wycieczkę turystyczno- -krajoznawczą na Święty Krzyż.
Celem wycieczki było poznanie rzeczywistości przyrodniczej,
poznanie regionu w którym mieszkamy – Gór Świętokrzyskich
oraz miejsc pamięci narodowej. 

 

więcej... Relacje

2018-06-04 19:57:21

X Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2018 przedszkole nasze przestąpiło
do „ XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2018” .
Na terenie placówki i poza nią odbywały się
liczne imprezy o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

więcej... Relacje

2018-06-03 20:18:15

Grupa II

Obserwacje przyrodnicze w ogrodzie.

więcej... Relacje

2018-06-01 06:51:47

Dzień Dziecka

Wszystkim Przedszkolakom
składamy najserdeczniejsze życzenia
z okazji Dnia Dziecka:)

więcej... Relacje

2018-05-30 16:48:23

Dzień Dziecka w grupie II

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Dziecka
w grupie II już dziś, tj.30 maja 2018r. odbyły się jego uroczyste obchody.

W ramach świętowania po zajęciach wychowawczo-dydaktycznych dzieci miały okazję
uczestniczyć w Mini-dyskotece i wspaniale bawiły się przy muzyce utworów dziecięcych.
Wychowawczynie grupy złożyły dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okacji ich święta,
a następnie wręczyły przygotowane przez rodziców śliczne upominki.

Mamy nadzieję, że uśmiech, który dziś wypełniał salę grupy II będzie gościł na twarzach naszych Przedszkolaków każdego dnia, bo "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Wszystkiego najlepszego Dzieciaczki:)

więcej... Relacje

2018-05-29 21:51:56

Ostatnie zajęcia gimnastyki korekcyjnej

We wtorek 29 maja 2018r. odbyły się ostatnie już zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.
Podczas zajęć dzieci uświadomiły sobie własne defekty i następstwa wynikające z ich pogłębiania.

więcej... Relacje

2018-05-29 21:41:54

Nie pal przy mnie, proszę!

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa.
Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)
stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych,
społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.

więcej... Relacje

2018-05-28 22:30:48

Grupa IV

Dzieci z gr. IV udały się do IPN-u PRZYSTANEK HISTORIA na lekcję pt.: „Symbole narodowe.” Obejrzały film „Mały patriota”, utrwaliły znajomość symboli państwowych. Następnie miały możliwość zadawania pytań o tematyce patriotycznej. Na koniec wycieczki przeszły się pod Pomnik Armii Krajowej.

Wychowawczynie gr.IV

więcej... Relacje

2018-05-28 22:14:37

Grupa III

 

Grupa III w poszukiwaniu mieszkańców łąki.

 

 

W poniedziałek 21.05. 2018r. dzieci grupy III udały się na spacer na łąkę w okolice Dolin.  Przedszkolaki zaopatrzone w lupy z dużym zaangażowaniem i radością poszukiwały mieszkańców łąki.  W trawie zaobserwowały niektóre z nich np. mrówki, kowaliki, muchy. Odnalazły również wiele ciekawych roślin i kwiatów tj. jaskry, koniczynę, mniszka lekarskiego.

                                                                                      Bogusława Mielczarz, Zofia Jończyk- Piątek

więcej... Relacje

2018-05-25 23:53:01

Szklane ogródki dla Mamy i Taty

W minionym tygodniu w ramach
realizacji tematyki kompleksowej
„Moi Rodzice” dzieci z grupy II
opowiadały swoim paniom o Rodzicach,
ich pasjach, zawodach i zainteresowaniach.

więcej... Relacje

2018-05-22 19:32:16

Grupa II w kinie Helios

Dnia 22 maja 2018r. grupa II udała się
na pieszą wycieczkę do kina Helios
na bajkę pt:"Kaczki z gęsiej paczki".
 

 

więcej... Relacje