Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2018-10-18 13:31:19

Przedszkolaki w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"

Sztuką Marty Guśniowskiej „ O Rybaku i Złotej Rybce
rozpoczęliśmy nowy sezon teatralny w roku szkolnym 2018/2019.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały spektakl o  starej prawdzie,
że chciwość nie popłaca i o tym że prawdziwą wartością  w życiu nie są rzeczy materialne.
Wprawdzie czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.

więcej... Relacje

2018-10-17 21:09:09

Kucharz wie, jak być fit

      Spotkanie „Iskierek” z szefową kuchni panią Dorotką

 

 

 


     17.10.2018r. zawodnicy Klubu „Iskierki” uczestniczyli wspólnie z innymi przedszkolakami w spotkaniu z szefową kuchni panią Dorotką. Sportowcy po raz kolejny włączyli się do programu „Bądź Fit”, który dotyczy zdrowego stylu życia. Pani Dorotka przybliżyła dzieciom tajniki swojego zawodu, opowiadała o tym, jakie cechy powinien mieć mistrz kuchni, jakie wykonuje czynności i jakich używa przedmiotów w swojej codziennej pracy. Rozmawiała jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym. Tłumaczyła dzieciom dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dodatkową atrakcją spotkania była degustacja „witaminowych półmisków ”, pełnych warzyw i owoców. To było smaczne spotkanie!

                                                                                         Małgorzata Stańczyk, Jolanta Łakomiec

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-17 21:07:27

Grupa IV

Sałatka owocowa w grupie IV

Dzieci grupy IV na zakończenie tematyki tygodniowej o owocach wykonywały sałatkę owocową. Przebrane w fartuszki  z zapałem przystąpiły do krojenia  i mieszania różnych owoców.  Gotową sałatkę z wielką ochotą próbowały- smakowała wyśmienicie. Dzieci wiedzą, że owoce są bardzo zdrowe i należy je zjadać, ale dopiero po ich umyciu.

                                                                                                                                              Wychowawcy gr. IV

więcej... Relacje

2018-10-17 19:57:18

Ogólnopolski Tydzień Kariery w IPS nr 27

          

     W ramach realizacji kierunku polityki oświatowej dotyczącego preorientacji zawodowej  oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem "Bądź architektem swojego szczęścia" w dniach 15-21.10. 2018r. we wszystkich  grupach naszego przedszkola odbywają się zajęcia i pogadanki podczas których na podstawie literatury, ilustracji przybliżane są dzieciom zawody wykonywane przez dorosłych, zapraszani są również goście prezentujący ciekawe zawody. Wykonany został plakat informujący o włączeniu się naszego przedszkola do Tygodnia Kariery.              

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
         W dniach 26.09.2018r. 10.10.2018r. oraz 17.10.2018r. odbyły się spotkania z  pracownikiem MZPPP w Kielcach, podczas których dzieci rozmawiały o swoich pasjach, zainteresowaniach, mocnych stronach oraz  dzieliły się wiedzą  na temat  zawodów  wykonywanych przez swoich rodziców. Przygotowywały prace plastyczne na temat zawodów, które zostały zaprezentowane na wystawce w holu przedszkola.

                                                                                                             Wychowawcy                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

więcej... Relacje

2018-10-17 18:12:09

Spotkanie z Panem Policjantem w grupie III

W związku z włączeniem się do akcji "Tydzień Preorientacji Zawodowej" w grupie III pojawił się dzisiaj kolejny niezwykły gość - Pan Marcin, który na co dzień z ogromnym zaangażowaniem wykonuje zawód policjanta.

Nasz gość z pasją opowiadał o swojej codziennej pracy, która przynosi mu nie tylko radośc, ale często niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Dzieci zasypywały naszego gościa lawiną pytań o akcesoria policyjnego munduru, o zakres uprawnień policjanta oraz o jego codzienną pracę. Nasz gość bardzo cierpliwie i szczegółowo odpowiadał na każde z nich.
Dzieci z wszystkich grup były zachwycone spotkaniem z Panem Marcinem, a na pytanie o przyszły zawód większość chłopców, a nawet kilka dziewczynek, odpowiedziało "policjant".

Dziękujemy Panu Marcinowi za czas spędzony z naszymi przedszkolakami.

więcej... Relacje

2018-10-17 17:51:53

Pani Kucharka w grupie III

W związku z obchodami Ogolnopolskiej Akcji "Tydzień Preorientacji Zawodowej"
w grupie III gościliśmy szefową przedszkolnej kuchni Panią Dorotę,
która opowiedziała dzieciom o specyfice pracy kucharza oraz o wchodzących w jej zakres obowiązkach. Nasz Gość opowiedział także o naczyniach i sprzętach kuchennych będących na wyposażeniu przedszkolnej kuchni, a koniecznych do wykorzystywania w żywieniu zbiorowym. Pani Dorota wyjaśniła dzieciom zasady zdrowego, a tym samym zróżnicowanego jadłospisu i zachęciła do spożywania wszystkich produktów, szczególnie zaś warzyw i owoców, które mają ogromne znaczenie dla stanu zdrowia i ogólnej kondycji człowieka. Dzieci podzieliły się z Panią Kucharką listą  swoich ulubionych potraw i podziękowały za codzienną pracę przedszkolnej kuchni.

Dziękujemy Pani Dorocie za dzisiejsze spotkanie i pięknie przygotowaną zdrową przekąskę.

więcej... Relacje

2018-10-16 18:20:09

Położyła kucharka na stole...

„ Położyła kucharka na stole…”

Dzieci z grupy II spróbowały swoich sił w roli kucharzy. Myły, obierały, tarły na tarkach marchewki i jabłka, by za chwilę powstała pyszna surówka. Praktyczne zajęcia były podsumowaniem wiadomości o warzywach i owocach a jednocześnie przybliżyły dzieciom zawód kucharza. Małym kucharzom bardzo podobała się wspólna degustacja samodzielnie przygotowanej surówki.

 

mgr Mariola Golc

mgr Ewa Kowalczyk

więcej... Relacje

2018-10-14 21:05:52

Kolarstwo na Dolinach

13 października 2018r. wszyscy chętni zawodnicy Klubu "Iskierki" z opiekunami i swoimi pojazdami kołowymi stawili się pod przedszkolem aby wziąść udział w treningu kolarstwa. Trening zaplanowany został na Dolinach ze względu na znajdującą się tam ścieżkę rowerową.Na początku była rozgrzewka i krótkie rywalizacje, następnie można było przystapić do pokonania ścieżki pod asystą dorosłych. Wszyscy ukończyli trasę sukcesem. Szczęśliwe i zmęczone dzieciaki na koniec mogły zregenerować swoje siły przy zdrowym posiłku i odpocząć na łonie natury.

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-14 20:52:58

Ficiaki - pajęczaki

Zawodnicy Klubu Iskierki świetnie bawili się na linowym pająku. Było osiąganie szczytu, wdrapywanie się, zwisanie itp., a wszystko po to aby osiągnąć własny sukces - na miarę swoich możliwości.

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-12 20:18:58

Trening Iskierek na basenie

 

 

 Zawodnicy Klubu „Iskierki”, odbyli trening na krytej pływalni „Perła” w Nowinach.

 

 

Dzieci zostały poinformowane o obowiązujących zasadach zachowania się na basenie. Ratownicy poinformowali czego nie wolno robić, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych, jak również omówili zasady higieny na pływalni. Ćwiczenia w wodzie aktywizują większość grup mięśniowych, relaksują i odprężają. Ćwiczenia  w formie zabawowej dały okazję do ruchowego i emocjonalnego „wyżycia się” oraz dostarczyły radości i satysfakcji. Czas spędzony na basenie był realizacją zajęć profilaktyki zdrowotnej, programu „Bądź Fit” oraz promocją bezpiecznego zachowania się w wodzie. Wspólny wyjazd zintegrował zawodników, zaangażował także do wspólnych działań rodziców. Zajęcia dały również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Zachęciły dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym i aktywnego stylu życia.

Koordynatorzy: Małgorzata Stańczyk i Jolanta Łakomiec

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-12 18:24:44

Dzień Edukacji Narodowej

12 pażdziernika 2018r. w naszym przedszkolu
odbyła się uroczysta akademia
z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom przedszkola za zaangażowanie w wykonywanie swojej codziennej pracy oraz za uśmiech kierowany w stronę dzieci i rodziców.

Pani Dyrektor w szczegolny sposób pogratulowała pani Małgorzacie Stańczyk otrzymania nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz pani Jolancie Łakomiec nagrody Prezydenta Miasta Kielce.

Wręczyła także nagrody dyrektora i wszystkim pracownikom przedszkola życzyła zrealizowania osobistych i zawodowych planów, spełnienia marzeń, zdrowia, pomyślności, dalszych sukcesów
w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

 

więcej... Relacje

2018-10-11 21:46:48

Zabawy masą solną w grupie I

10 październiaka 2018r. w grupie I dzieci miały możliwość nietypowej zabawy - masą solną. Poznały tajniki jej tworzenia, dodawały składniki, mieszały, ściskały, ugniatały, toczyły, wałkowały. Wszystko po to aby powstały piękne warzywa i owoce, które potem zostaną pomalowane na właściwe kolory. Zabawy takie oprócz przyjemności  i odprężenia wspomagają rozwój dziecka: rozwijają sprawność manualną, wyobraźnię i uwagę. To była fajna zabawa.

Jolanta Łakomiec

więcej... Relacje

2018-10-11 21:09:38

Grupa III na basenie

Od października 2018r. w grupie III wdrożony został
autorski projekt edukacyjny z zakresu aktywności ruchowej

„ RUCH I ZABAWA TO WAŻNA SPRAWA” ,
którego głownym założeniem jest:
- podnoszenie poziomu aktywności fizycznej dzieci
- poszerzenie wiedzy o roli i znaczeniu aktywności ruchowej dla zdrowia
- oraz uświadomienie dzieciom, że „ruch to zdrowie”.


W ramach realizacji projektu dzieci z grupy III wraz ze swoimi wychowawcami oraz w towarzystwie rodziców kilkorga przedszkolaków udały się na kryty basen "Perła" w Nowinach.
Dzisiejsza wycieczka była okazją do poznania środowiska akwenu wodnego, rozwijania pozytywnych nawyków prozdrowotnych oraz przełamywania lęku przed wodą i nową sytuacją.

Dzieci czuły się na basenie "jak ryby w wodzie" i zgodnie przestrzegały omówionych wcześniej zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się obowiązujących na basenie.  Ich wspaniałe zachowanie nie uszło uwadze obecnych na basenie Panów Ratowników, którzy w nagrodę obdarowali chętne dzieci kołami bezpieczeństwa i zaprosili na kolejne spotkanie w wodzie.

Po powrocie do przedszkola dzieci z wypiekami na twarzy opowiadały sobie wrażenia w wycieczki!

Dziękujemy Pracownikom basenu za serdeczne przyjęcie, a Mamom naszych Przedszkolaków za ogromną pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Wychowawcy grupy III

 


więcej... Relacje

2018-10-09 20:34:24

Wyjątkowe PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

"Mój dom to cała Polska, tam góry, rzeki są.

Tysiące miast i wiosek, to polskich dzieci Dom"


    

 

     Dnia 9 października 2018r. w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 27 w Kielcach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Było ono wyjątkowe ze względu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Królowały biało-czerwone barwy i podniosła atmosfera.

     Dzieci z pierwszej grupy zaprezentowały program artystyczny, którego zwieńczeniem był Akt Pasowania. Rodzice mieli możliwość obserwacji swoich pociech w roli aktorów, tancerzy, a nawet muzyków. Pamiątką tego wydarzenia jest dyplom, a osłodą rożki obfitości.

Podczas uroczystości realizowana była akcja Narodowego Czytania zainicjowanego przez Parę Prezydencką. Wszyscy zebrani wysłuchali wiersza M. Konopnickiej „Pieśń o domu” czytanego przez Panią Joannę M. oraz fragmentu piosenki S. Karaszewskiego pt. "Mój dom" czytanego przez Panią Dyrektor.

     Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor GRATULOWAŁA DZIECIOM wspaniałego występu i życzyła aby były dzielnymi-szczęśliwymi-polskimi-Przedszkolakami.


Wychowawcy grupy I

 

więcej... Relacje

2018-10-09 08:12:39

Wręczenie koszulek Bądź Fit

Zawodnicy Klubu "Iskierki", którzy brali udziała w I edycji projektu "Bądź Fit" otrzymali koszulki.

Będą w nich reprezentować klub podczas zmagań w kolejnej edycji programu.

Wszyscy świetnie prezentowali się w nich na zdjęciach.

 

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-07 21:45:38

Film na Ogólnopolski Konkurs

Zapraszamy do obejrzenia filmu z działalności Klubu Iskierki,

przygotowanego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu

o Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła


https://www.facebook.com/MlodziSportowcySwietokrzyskie/

 

Dziękujemy za profesjonalną pomoc przy montażu filmu firmie WIDEOCENTRUM oraz tacie Leny M.

więcej... Młodzi sportowcy

2018-10-07 20:42:40

NOMINACJA W KONKURSIE O LAUR MICHAŁA ANIOŁA

3 października 2018r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce

podczas Kongresu Edukcji Przyszłości

odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu

o Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Honorowy patronat nad inicjatywą objęła Wojewoda Świętokrzyski - Pani Agata Wojtyszek.

 

Nasze przedszkole znalazło się w gronie nominowanych placówek.


Nominacja jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i powodem do radości.

 

 


 

 


więcej... Relacje

2018-10-01 18:49:13

Grupa III w sklepie z owocami i warzywami

1 października 2018r. ramach realizacji tematyki kompleksowej
"Jesień w sadzie i jesień na działce"
dzieci z grupy III udały się do pobliskiego sklepu z owocami i warzywami,
by z bliska przyjrzeć się prawdziwym okazom owoców i warzyw.

więcej... Relacje

2018-09-30 21:15:26

Europejski Tydzień Sportu w naszym przedszkolu

W dniach od 23 – 30 września 2018
przedszkole nasze przystąpiło po raz czwarty
do Europejskiego Tygodnia Sportu ,
który jest inicjatywą Komisji Europejskiej
mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

więcej... Relacje