Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-01-03 19:43:50

Grupa I

 

Nasze bałwanki.


Wiele radości przysporzyły dzieciom z grupy I zajęcia

podczas których ponownie miały kontakt z masą solną.

3 stycznia 2019r. w ramach bloku tematycznego "Zima" przedszkolaki określały obecną porę roku,

zastanawiały się z czym się ta pora roku kojarzy,

określały wielkość i ilość kól potrzebnych do zrobienia bałwanka,

bawiły się w zabawę "Bałwankowa rodzina",

a zwieńczeniem zajęć było wykonanie przestrzennych bałwanków z przygotowanej wspólnie masy.

więcej... Relacje

2019-01-02 14:58:19

Grupa II

 

 

 

 

Od 8 listopada do 21 grudnia dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu z zakresu edukacji językowej „Pozawerbalne sposoby komunikacji”. Poznawały alternatywne sposoby porozumiewania się m.in. za pomocą mimiki twarzy (rozpoznawały i nazywały emocje), za pomocą gestów języka migowego, symboli graficznych systemu Makaton. Oglądały obrazki,  książki dla osób niewidomych. Rozpoznawały za pomocą zmysłów przedmioty z najbliższego otoczenia, np. poprzez dotyk - zabawki, poprzez smak - owoce. Podsumowaniem projektu był konkurs wewnątrzgrupowy „Znamy te symbole i gesty”. Dzieci rozpoznawały poznane symbole graficzne i manualne oraz szukały na terenie przedszkola znaków, które rozumiemy bez słów.

Mariola Golc, Karina Iwańska

 

więcej... Relacje

2018-12-27 15:57:01

Teatr Pinokio

Dnia 20.12.2018 r. nasze przedszkole odwiedził teatr objazdowy  "Pinokio". Zaprezentował dzieciom spektakl zatytułowany "O Janku i złej czarownicy". Dzieci w napięciu śledziły przygody bohaterów.  Odetchnęły z ulgą, gdy w końcu zło zostało ukarane, dobro nagrodzone, a wszyscy żyli długo i szczęśliwie...

więcej... Relacje

2018-12-21 21:35:24

Grupa I

Ubieramy choinkę.

Jedną z polskich tradycji bożonarodzeniowych jest ubieranie choinki.

Dzieci z grupy I chętnie wieszały kolorowe bombki, różne ozdoby i zakładały łańcuch.

więcej... Relacje

2018-12-21 20:49:34

Grupa II

Średniaki z grupy II czują już nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wykazały się kreatywnością układając choinki z pasów kolorowej bibuły. Potem tańczyły przy dźwiękach piosenki miesiąca „Strojnisia choinka”. Dzieci i Panie z grupy II życzą wszystkim Radosnych Świąt.

więcej... Relacje

2018-12-21 19:47:24

Głosowanie

Konkurs plastyczny Bądź Fit !!!!!!!!!!!!!!!!!

Głosuj na naszych kandydatów Gabriela i Maksymiliana.Praca, która otrzyma najwięcej polubień wygrywa :)
Głosowanie trwa do 5 stycznia 2019 roku do godziny 18:00

więcej... Młodzi sportowcy

2018-12-20 21:07:59

Jasełka narodowe pt. Betlejem polskie w IPS nr 27

     

 

 

 

     Dnia 18.12.2018 r. w kaplicy przy parafii Świętego Franciszka z Asyżu odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Betlejem polskie” w wykonaniu dzieci  z naszego przedszkola pod kierunkiem mgr Renaty Kurtek przy współudziale wszystkich nauczycieli. Tegoroczne przedstawienie miało charakter narodowy, bowiem w tym roku obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowanie tego rodzaju przedstawienia dało nam – wychowawcom - możliwość pielęgnowania religijnych i patriotycznych tradycji w naszym środowisku, a także przekazywania ich najmłodszemu pokoleniu Polaków.

W tegorocznych jasełkach Jezus narodził się w Polsce. Pierwszymi witającymi Go osobami byli Pasterze i Górale z polskich Tatr, którym radosna nowina została objawiona przez cudowne Anioły. Następnie przybyli do Jezusa Trzej Królowie: Kazimierz Wielki z pierwszą żoną - Aldoną, Władysław Jagiełło z królową Jadwigą i Jan III Sobieski z ukochaną Marysieńką, a w ich orszaku szli do Dzieciątka postacie - symbole polskich walk i cierpień, które nasza Ojczyzna przeżywała przez lata swojej niewoli. Na końcu przyszły małe dzieci, żyjące już w wolnej Polsce i złożyły Panu Jezusowi w darze wyznanie wiary oraz polskie kwiaty. Występ został uwieńczony przepięknym tańcem w wykonaniu małych Krakowiaków, którzy rozweselili Dzieciątko, zaś wszystkim zebranym złożyli świąteczne życzenia.
         Narodowe treści przeplatane były tekstami polskich kolęd, pastorałek, patriotycznych pieśni oraz najpiękniejszymi polskimi tańcami, takimi jak polonez, krakowiak, tańce dworskie czy tańce góralskie.

Spotkanie zakończyło się radosnym kolędowaniem i złożeniem świątecznych życzeń przez panią dyrektor IPS nr 27 w Kielcach – mgr Anitę Wiączek.

 

          Renata Kurtek

 

więcej... Relacje

2018-12-16 18:28:37

Koncert

Dnia 13.12.2018 r. w przedszkolu odbył się koncert muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. Zaprezentowali oni dzieciom zarówno popularne, jak i starsze, mniej znane kolędy i pastorałki. Dzieci poznały również nowy, bardzo ciekawy instrument - obój, należący do grupy instrumentów dętych drewnianych.  Słuchając tradycyjnych melodii kolęd nikt nie miał wątpliwości, że Boże Narodzenie już tuż-tuż...

więcej... Relacje

2018-12-16 17:08:08

Grupa II

12.12.2018r. dzieci z gr. II cieszyły się odwiedzinami babci Olusia. Pani rozmawiała z przedszkolakami na temat specyfiki naszej placówki, podkreślała jej wyjątkowy charakter i oczywiście wyjątkowość wszystkich dzieci do niej uczęszczających. Następnie przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały czytanej przez gościa bajki terapeutycznej A. Szul pt.: „Wyjątkowa Karolinka” ze zbioru „Tuż pod moim nosem”.

 

Dziękujemy za okazaną życzliwość i czas poświęcony naszym wychowankom.

Nauczyciele gr. II

 

więcej... Relacje

2018-12-12 22:06:29

Walizka z historią

 

Ciekawe spotkanie z historią w grupie III i IV

 

 


12.12.2018r. w grupie III i IV odbyło się  interesujące zajęcie prowadzone przez pracownika Muzeum Historii Kielc pod hasłem 'Walizka z historią". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kto to jest muzealnik i na czym polega jego praca. Poznały wiele różnych historycznych przedmiotów i pamiątek z dawnych czasów przyniesionych przez miłego gościa w walizce, z jaką kiedyś podróżowali nasi dziadkowie. Oglądały m.in. stary zegar, płytę winylową, urządzenie do robienia makaronu, drewnianą lalkę, prawidła oraz piórnik, przymierzały okulary słoneczne i czapkę żołnierską. Dziękujemy za bardzo ciekawą lekcję historii dla naszych przedszkolaków.

                                                                                                                 Wychowawcy grupy III i IV

więcej... Relacje

2018-12-06 19:52:54

Mikołaj 2018

6 grudnia wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały miłego gościa. Gdy wreszcie pojawił się z workiem pełnym prezentów, radości nie było końca. Jak na dobrze wychowane przedszkolaki przystało, w podziękowaniu za upominki-  pięknie zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze. Ponieważ wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że kolejne odwiedziny św. Mikołaja dopiero za rok (obiecały, że postarają się na nie zasłużyć), każde choć na chwilę chciało usiąść u niego na kolanach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

więcej... Relacje

2018-12-06 19:47:42

Grupa IV

V  Przegląd Małych Form Scenicznych

28.11.2018r.  dzieci grupy IV i 3 dzieci z grupy III uczestniczyły w  V  Przeglądzie Małych Form Scenicznych "Mali patrioci" organizowanym przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały program z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W nagrodę otrzymały statuetkę i dyplom.

                                                                                                                                Wychowawcy grupy IV

więcej... Relacje

2018-12-03 18:21:21

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Europejski Tydzień Autyzmu

W związku z obchodami
Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Europejskiego Tygodnia Autyzmu

w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wszystkich grup,
którego celem było uświadomienie dzieciom wartości osób niepełnosprawnych
oraz zaprezentowanie szczególnych potrzeb wynikających z  określonych niepełnosprawności.
Po wysłychaniu któtkiego opowiadania o "Słoniku Olusiu" dzieci miały okazję przez chwilę znaleźć się
w sytuacji obarczonych niepelnosprawnością rowieśników
oraz wspólnie wskazać sposoby niesienia im pomocy.

Najważniejszym przesłaniem dzisiejszej uroczystości było to, że każdy człowiek niezależnie od swojego stanu zdrowia, wyglądu czy prezentowanej niepełnosprawności jest
ogromną wartością i zasługuje na szacunek i akceptację otoczenia.


Podsumowaniem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych jest zaproszenie wszystkich dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Jesteśmy tacy sami  integracja w oczach dziecka".


Jolanta  Łakomiec i Agnieszka Hajduk

więcej... Relacje

2018-12-01 09:03:13

Zdrowie naszym skarbem

30 listopada 2018r. w ramach podsumowania bloku tematycznego "Zdrowie naszym skarbem"
dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w ciekawej formie zajęć z tablicą multimedialną. 
Po obejrzeniu krótkich filmów edukacyjnych, wzięly udział w quizach, wykonały praktyczne zadania
i rozwiązały zagadki związane z dbałością o zdrowie, higienę i dobre samopoczucie własnego organizmu.


więcej... Relacje

2018-11-29 17:43:36

Grupa I

W grupie I jemy smacznie, zdrowo, kolorowo.
   

 Realizując tematykę "Zdrowego odżywiania" 
nasze Maluszki samodzielnie przygotowywały kanapki!

Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i czapek kucharskich dzieci oglądały i nazywały przygotowane produkty potrzebne do zrobienia kanapek. Określały ich kolor, kształt, smak. Poznały wartości odżywcze warzyw i produktów mlecznych. Dowiedziały się, że spożywanie warzyw jest konieczne do prawidłowego wzrostu i zdrowia.

Następnie wszyscy zabrali się do pracy. Po kilku minutach na talerzykach dzieci pojawiły się serowo - warzywne kwiatki, motylki, słoneczka, uśmiechnięte buźki. Samodzielnie przygotowane kanapki wyglądały bardzo apetycznie i smakowały wybornie!

Podczas zabawy w kucharzy nasze pociechy kształtowały odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.                                                                   

                                                                                                                                                 
Jolanta Łakomiec

                                                                                                                                                                     Zofia Jończyk-Piątek

więcej... Relacje

2018-11-29 17:33:25

Grupa I i II

W dniu 28.12.2018 r. grupa I wraz z grupą II obejrzały prezentację na temat Bretanii, przygotowaną przez naszą wolontariuszkę Klervi. Było nam bardzo miło, że zechciała nam pokazać zdjęcia, przedstawiające jej rodzinny region we Francji. Dzięki zdjęciom i komentarzom Klervee poznaliśmy malownicze krajobrazy Półwyspu Bretońskiego, jak również barwy i symbolikę flagi bretońskiej oraz tradycyjne stroje mieszkańców regionu.

więcej... Relacje

2018-11-29 16:57:15

Konkurs konstrukcyjny w grupie I

28.11.2018 r. w grupie I zorganizowany został wewnątrzgrupowy konkurs konstrukcyjny
na najładniejszą budowlę z klocków.
Dzieci z dużym zapałem przystąpiły do budowania wykorzystując różnorodne klocki.
Każda wykonana budowla była ciekawa i zasługiwała na wyróżnienie,
dlatego wszystkie dzieci, które podjęły się zadania zostały docenione i otrzymały nagrody. 
                                                                                                                                                                   Jolanta Łakomiec
                                                                                                                                      Zofia Jończyk-Piątek

więcej... Konkursy

2018-11-27 16:05:07

Grupa I

 

 

26 listopada 2018r. grupa I udała się z wizytą do stomatologa.


Dzieci miały możliwość bliżej poznać ten ciekawy i potrzebny zawód.

Po ciekawym wykładzie nt. konieczności dokładnego czyszczenia zębów

wszystkie maluchy z chęcią siadały na fotelu szeroko otwierając buzie.


Pani stomatolog pochwaliła grupę za właściwe zachowanie

i podarowała dzieciom szczoteczki do zębów.

więcej... Relacje

2018-11-27 15:14:39

Góra Grosza

Góra Grosza – 26.11.2018r. – 02.01.2019r.

 

Już od 19 lat organizowana jest akcja zbierania monet pod nazwą „Góra Grosza”, której patronem jest Towarzystwo Nasz Dom.

Pomoc kierowana jest do różnych form opieki zastępczej, tj. domy dziecka czy rodziny zastępcze.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup odzieży, przedmiotów codziennego użytku, remonty placówek oraz pomoc specjalistyczną dla dzieci potrzebujących pomocy.

Również Nasze Przedszkole włącza się w pomoc, organizując zbiórkę monet dla najbardziej potrzebujących.

Za każdy  grosz  DZIĘKUJEMY.

więcej... Relacje

2018-11-26 21:20:53

Spotkanie z Laryngologiem

Spotkanie z laryngologiem w grupie IV

26.11.2018r. w ramach Preorientacji zawodowej grupę  IV odwiedził tata Kuby, który jest lekarzem laryngologiem. Podczas spotkania w którym uczestniczyła  również grupa III dzieci zapoznały się z zawodem lekarza, który zajmuje sie leczeniem gardła, nosa i uszu. Pan Arkadiusz opowiedział  i pokazał na ilustracjach jak zbudowane są te części ciała. Dzieci oglądały przyrządy, przymierzały strój potrzebny laryngologowi do pracy a także przyglądały się jak wygląda badanie np. uszu.                                                 
Na zakończenie spotkania pan Arkadiusz przeczytał naszym przedszkolakom  wiersz J Brzechwy pt. "Katar". Wszystkie dzieci otrzymały od miłego gościa upominki.

 Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie i czas poświęcony dzieciom.

 

więcej... Relacje