Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2018-01-26 21:02:45

Zimowe czytanie w ramach akcji

  Zimowe czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

                                               25 stycznia 2018 roku 

 


     Zima za oknem, a u nas w przedszkolu ciepła i miła atmosfera panowała podczas spotkania czytelniczego w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Swoją obecnością zaszczyciły przedszkolaków absolwentki naszego przedszkola - siostry Kaja i Nina. Obecnie są uczennicami Państwowej Szkoły Muzycznej i mają wspólną pasję – miłość do muzyki. Sala gimnastyczna przekształciła się w „filharmonię„ – dużo instrumentów, dobrej muzyki i wspaniała publiczność. Dzieci zapoznały się z wyglądem, brzmieniem i nazwami instrumentów muzycznych, na których grają dziewczynki: akordeon, perkusja, ksylofon, kontrabas, skrzynka perkusyjna i pianino. Aż trudno uwierzyć że można grać na tylu instrumentach. Kaja i Nina wprowadziły dzieci w świat muzyki poprzez pięknie zagrane utwory muzyki klasycznej. Nie zabrakło oczywiście czytanek dla dzieci, wiersz „Nutki” i opowiadanie „W krainie muzyki” swą treścią wplatały się w tematykę spotkania. Rodzina państwa Olendzkich to muzykująca rodzina, wspólnie zagrali kolędę „Cicha noc” i „ Lulajże Jezuniu”, a wszystkie dzieci i nauczyciele włączyli się do wspólnego śpiewania. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się o osiągnięciach i sukcesach  naszych wychowanek.  Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych córek, a nam tak wspaniałych absolwentek.

                                                                   Małgorzata Stańczyk, Jolanta Łakomiec

 

więcej... Relacje

2018-01-25 21:45:51

Cyrk w przedszkolu

23 stycznia 2018r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola

miały okazję podziwiać

występy artystów z Cyrku KASKADA.

więcej... Relacje

2018-01-22 14:39:15

Zabawy z Babcią i Dziadkiem

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły,
nie tylko dla dzieci,
ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków.
To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

więcej... Relacje

2018-01-21 22:36:21

Grupa I

Dzień Babci i Dziadka

 

 

 

 

     Dzieci z grupy I starannie przygotowały się do ich pierwszego przedszkolnego Dnia Babci i Dnia Dziadka: z pomocą pań zrobiły laurki, przygotowały wiersze, piosenkę i taniec, a rodzice przygotowali dla miłych gości słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie przybyli niemalże tłumnie na uroczystość z okazji ich święta, nagrodzili oklaskami występ wnucząt i wzięli udział we wspólnych zabawach takich jak: „taniec na gazecie”, „wyścig w nawlekaniu korali”itp. W imieniu wnuków dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy za rok.

więcej... Relacje

2018-01-20 22:11:57

Grupa IV

Dzień babci i dziadka w grupie IV

więcej... Relacje

2018-01-20 21:53:11

Grupa IV

"Chętne dzieci z grupy IV zaprojektowały lizaki. Powstałe pracy zostały wysłane na konkurs plastyczny pt.: "Mój wymarzony lizak" do MUZEUM LIZAKA w Jaśle."

 

więcej... Konkursy

2018-01-20 21:43:44

Grupa III

Konkurs plastyczny "Mój wymarzony lizak"

 

 

 

Cztery dziewczynki z grupy III Nina, Ala, Gabrysia i Magda przygotowały prace na konkurs plastyczny na temat "Mój wymarzony lizak" organizowany przez Muzeum Lizaka w Jaśle. Celem konkursu jest nabywanie umiejętności plastycznych, kreatywności i wrażliwości estetycznej oraz promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie.

                                                          Zofia Jończyk Piątek i Bogusława Mielczarz

więcej... Konkursy

2018-01-20 21:37:24

Grupa III

 Spotkanie czytelnicze w grupie III.

         

 

 

18. 01.2018r. tato Laury S. kolejny raz odpowiedział na nasze zaproszenie i w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przypomniał dzieciom kilka bajek między innymi "Roszpunka", "Kopciuszek". Dzieci z przyjemnością słuchały ulubionych bajek.

                                                                                                                                 Dziękujemy

więcej... Relacje

2018-01-20 13:19:03

Saneczki z górki wiozą nas!

Korzystając z uroków zimy, dzieci z grupy IV
udały się w ramach zajęć gimnastycznych na sanki.
Zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa
podczas zjazdów oraz bezpiecznym wejściem pod górkę.

więcej... Relacje

2018-01-18 19:59:44

Bądź Fit

Klub Iskierki

włączył się udziału w nowym Projekcie Olimpiad Specjalnych

"Bądź FIT".

Jest to Projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną i nie tylko. Bądź FIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to aby „Młodzi sportowcy” i ich bliscy mogli zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów. Projekt ma zachęcić trenerów do włączenia w system treningów zajęć  dot. zdrowego stylu życia, aby wysiłek fizyczny wspierany był zdrowa dietą, pozasportową aktywnością fizyczną i zdrowym myśleniem.

więcej... Młodzi sportowcy

2018-01-18 17:47:45

Grupa IV

   Babcia Ela czytała dzieciom z grupy IV

                                                                            16.01.2018

 


Babcia Ela - to babcia wychowanka z grupy IV, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego. Spotkanie z dziećmi przywróciło dawne wspomnienia, kiedy jako czynny nauczyciel czytała swoim  przedszkolakom. Dziś  przeczytała dzieciom najpiękniejsze baśnie świata: "Królewna Śnieżka”, "Księżniczka na ziarnku grochu” i opowiadanie "Muzyka  na krzywej wieży”. Takie spotkania czytelnicze uczą miłości do książek, rozwijają u dziecka wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość moralną.

                                                                     Małgorzata Stańczyk, Karina Iwańska

więcej... Relacje

2018-01-17 17:14:05

Grupa II

    

 

 

 

 

     12 stycznia 2018r. w grupie II odbył się wewnatrzgrupowy konkurs na najstaranniej pokolorowaną postać z bajki. Wsród licznych bajkowych postaci, o których była mowa w ciągu tygodnia poświeconemu bajkom i baśniom były: Kubuś Puchatek, Smerfy, Królewna Śnieżka, Kopciuszek. Wszyscy się starali i włożyli wiele trudu w swoje prace, jednak najbardziej zachwyciły prace: Darii Z., Natalii Sz., Leny M., Kingi S., Kacpra K., Gabryjela P. i Olka W. Dzieci te otrzymały drobne nagrody rzeczowe. Brawo.

     Kolorowanki są nietuzinkowym połączeniem nauki i zabawy. Kolorowanie to przede wszystkim świetne ćwiczenie motoryki – z każdym kolejnym razem dziecko lepiej „trzyma się” wyznaczonych konturów i zaczyna równo kolorować dany obszar. Taka aktywność w perspektywie pomaga w nauce pisania, ponieważ maluch zdobywa coraz więcej wprawy, zaczyna panować nad narzędziem piśmienniczym i kontrolować ruchy ręki, co jest właściwie wstępem do składania liter w pierwsze wyrazy. Kolorowanie to też niezwykle efektywne ćwiczenie na pamięć i cierpliwość, a przy tym pozwala dziecku rozwijać zdolność do koncentracji uwagi. Konieczność dłuższego skupienia się na jednej czynności pozwala maluchowi rozwijać umiejętność szybkiego wyciszenia, skupienia się i precyzji. Kolorowanie rozwija u dzieci również kreatywne myślenie i wyobraźnię – zapełnianie czarno-białej przestrzeni soczystymi kolorami to przecież zajęcie twórcze i wesołe.

Jolanta Łakomiec, Agnieszka Hajduk

 

więcej... Konkursy

2018-01-15 17:08:19

Grupa I

Chociaż zima poskąpiła nam śniegu w tym roku, dzieci z grupy I lepiły bałwanki. Użyły do tego: masy solnej oraz tego, co było "pod ręką": patyczków, koralików, ziarenek, drucików kreatywnych - efektem ich pracy są takie oto zabawne bałwanki. Mamy tylko nadzieję, że umiejętność lepienia bałwana przyda się nam  tej zimy również podczas zabaw na świeżym powietrzu...

więcej... Relacje

2018-01-09 20:49:59

Ja mam klocek, Ty masz też !

W tym roku szkolnym  Święty Mikołaj obdarzył dzieci z grupy IV różnego rodzaju klockami. Wśród dzieci cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem, gdyż każdą wolną chwilę spędzają na konstruowaniu wspaniałych budowli.

więcej... Relacje

2018-01-08 20:10:53

Co i dlaczego dymi?

 

 

 

 

W piątek 05.01.18 roku dzieci z grupy III i IV odbyły wspólne zajęcia dydaktyczne, których celem było dzielenie się wrażeniami i spostrzeżeniami z odbytej wycieczki w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”. Rozmawialiśmy na temat różnych źródeł dymów, określaliśmy rodzaje dymów oraz przyczyny ich wydobywania się . Dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat źródeł dymów oraz film edukacyjny „Dziękuję nie truję”. Nie zabrakło wspólnej zabawy „Złap powietrze”, doświadczeń z balonem i piórkiem . Dzieci wykonały pracę plastyczną  związaną z tematem wycieczki.

                                                                                                                Małgorzata Stańczyk

więcej... Relacje

2018-01-06 19:44:50

Grupa III

Czyste powietrze wokół nas.

W dniu 02.01.2018r. dzieci grupy III podczas spaceru poszukiwały i obserwowały różne rodzaje oraz źródła dymów w najbliższym otoczeniu przedszkola. Będąc dobrymi obserwatorami zauważyły dymy wydobywające się m.in.  z komina domu, z rur samochodowych, z palących się papierosów. Dzieci dowiedziały się, iż takie dymy bardzo zanieczyszczają powietrze i niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie.

                                                                                  Bogusława Mielczarz i Zofia Jończyk- Piątek

więcej... Relacje

2018-01-03 20:53:52

Czyste powietrze wokół nas

 

 

 

 

 

Dzisiaj 2.01.2018 grupa IV wybrała się na spacer po okolicy, aby zaobserwować w środowisku różne rodzaje dymów i skąd one się wydobywają. Trasa spaceru przebiegała blisko jezdni , domków jednorodzinnych, fabrycznego komina, palących ludzi, aby dzieci mogły zaobserwować co zanieczyszcza nasze środowisko. Dzieci były dobrymi obserwatorami i szybko rozpoznały wzrokiem i węchem wydobywające się dymy. Określiły źródło ich pochodzenia, jaki mają kolor, czy są gęste czy rzadkie i jak wpływają na zdrowie człowieka.

 

                                                                                              Małgorzata Stańczyk, Karina Iwańska

więcej... Relacje

2017-12-28 18:49:45

Jasełka 2017

Dnia 19.12.2017 r. w kaplicy przy parafii Świętego Franciszka z Asyżu odbyło się przedstawienie jasełkowe

pt. „Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa” w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola

pod kierunkiem mgr Renaty Kurtek przy współudziale wszystkich nauczycieli z przedszkola.

 

więcej... Relacje

2017-12-24 23:15:49

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą

Dyrekcja, Dzieci i Pracownicy
Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 27 w Kielcach

więcej... Relacje