Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-02-07 17:26:47

Grupa I

6 lutego 2019r. w grupie I odbył się konkurs plastyczny. Dzieci kolorowały gila wg wzoru. Wszyscy bardzo się starali, przegranych nie było!!!

więcej... Konkursy

2019-02-06 20:24:57

Grupa IV

Konkurs wewnątrzgrupowy w grupie IV. 31.01.2019r. w grupie IV zorganizowany został konkurs wewnątrzgrupowy pod hasłem "Znamy i lubimy baśnie". Dzieci rywalizowały w dwóch zespołach odgadując zagadki oraz układając historyjki obrazkowe o znanych bajkach i baśniach. Za każde poprawnie wykonane zadanie dzieci otrzymywały punkty. Wygrał zespół drugi, który uzyskał 8 punktów. Zespół pierwszy z 6 punktami zajął drugie miejsce. Wszyscy otrzymali symboliczne nagrody. Gratulujemy znajomości bajek. Wychowawcy grupy IV

więcej... Konkursy

2019-02-05 18:16:13

Ćwiczenia gimnastyczne z liną w grupie III

Ćwiczenia gimnastyczne to jedna z form aktywności ruchowej, uwielbiana przez wszystkich przedszkolaków. W grupie III odbywają się one systematycznie dwa razy w tygodniu.
Aby uatrakcyjnić ćwiczenia gimnastyczne wprowadziłyśmy przybory nietypowe, była to- lina i deskorolka. Dzięki ćwiczeniom z przyborami dzieci ćwiczą intensywniej, dłużej utrzymują koncentrację uwagi, wzmacniają różne grupy mięśniowe, doskonalą cechy motoryczne. Dzieci rozumiały polecenia i wykonywały je w sposób prawidłowy, zachowane były wszystkie zasady bezpieczeństwa.

To były wspaniałe zajęcia  gimnastyczne dla dzieci, a dla nauczycieli wymiana doświadczeń
i dzielenie się wiedzą.

                                                                                                Wychowawcy grupy III

więcej... Relacje

2019-02-03 18:37:46

Spotkanie treningowe Iskierek

09.02.2019r. SOBOTA o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie treningowe zawodników Klubu „Iskierki” wraz z opiekunami oraz wszystkich zainteresowanych naszą działalnością. Koordynatorzy: Małgorzata Stańczyk i Jolanta Łakomiec

więcej... Młodzi sportowcy

2019-02-03 18:32:29

Grupa I

 

 

 

 

Dnia 31.01.2019 roku w grupie I odbyły się zajęcia otwarte, na których gościliśmy mamę Wojtka Z. i tatę Tymoteusza M. Maluszki w trakcie wspólnych zabaw utrwalały znajomość popularnych bajek dla dzieci. Rozwijały umiejętność logicznego myślenia, mowę, doskonaliły koncentrację uwagi poprzez rozwiązywanie zagadek słowno - obrazkowych, wyszukiwanie i wskazywanie odpowiedniej ilustracji dotyczącej bohaterów poznanych bajek. Doskonaliły także kompetencje matematyczne podczas liczenia przedmiotów i wskazywania kolejnych liczebników głównych. Chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno - ruchowych oraz rysowały po śladzie piernikowy domek "Baby Jagi". Za aktywny udział w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci piernikowych ciasteczek. Rodzicom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte.

Nauczyciele grupy I

więcej... Relacje

2019-02-03 18:06:10

Grupa I

SpongeBob Kanciastoporty to ulubiony bohater filmowy Jakuba N. z gr. I. W związku z tym wykonał on maskę karnawałową swojego ulubieńca na ogólnopolski konkurs plastyczno - techniczny zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 11 w Krakowie.

Jolanta Ł.

więcej... Konkursy

2019-02-03 17:40:21

Przygotowania do konkursu plastycznego w grupie III i IV

Gabrysia i Magda z grupy IV oraz Wiktoria i Lena z grupy III przygotowały pod kierunkiem swoich wychowawczyń ciekawe prace plastyczne na konkurs pod hasłem "Zima lubi dzieci najbardziej na świecie -czyli wesoło, zdrowo i bezpiecznie" organizowany przez SP nr 12 w Kielcach pod patronatem Policji. Życzymy powodzenia. Bogusława M i Małgorzata S.

więcej... Konkursy

2019-02-01 19:54:49

Podróż do Francji

31 stycznia 2019r. dzieci z grupy III i IV udały się w magiczną "Podróż do Francji".
Zabrała je tam ze sobą nasza przemiła Wolontariuszka - Klervi, która zaprezentowała
na tablicy multimedialnej zdjęcia przedstawiające jej rodzinne strony,
tradycyjne stroje i dania regionalne oraz swoją najbliższą rodzinę.
Klervi pochodzi z Bretani - krainy historycznej, będącej regionem w północno-zachodniej Francji,
położonym na Półwyspie Bretońskim nad Oceanem Atlantyckim.
Dzieci miały okazję podziwiać tradycyjne bretańskie stroje okolicznościowe, flagę regionu
oraz malownicze krajobrazy ujmujące oryginalną architekturą i niezwykłą przyrodą.
Klervi opowiadała dzieciom o zdjęciach i coraz śmielej posługiwała się językiem polskim.

Dzieci poprosiły ją o kolejną wycieczkę, tym razem do Paryża.

Klervi, merci:)

więcej... Relacje

2019-01-30 16:19:37

Bal karnawałowy

30 stycznia 2019r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty BAL KARNAWAŁOWY.
Dzieci przebrane za postacie ze swoich ulubionych bajek bawily się wspaniele.
Tańczyły w rytmie utworów znanych z rozglośni radiowych oraz przedszkolnych zabaw.
Nie brakowało również atrakcyjnych konkursów będących okazją do zdobycia braw
i drobnych upominków.
Na koniec wybrano również Króla i Królowa balu, którymi został Wojtek i Bianka z grupy IV.

 

więcej... Relacje

2019-01-27 09:09:21

Ferie zmowe 2019

W naszym przedszkolu ferie zimowe były udane.

Dzieci brały udział w zabawach ruuchowych z muzyką, z chustą animacyjną, z przyrżądami do ćwiczeń; rozwijały pomysłowość podczas zabaw z piaskiem sensorycznym, malowały farbami, kredkami i śmiały się podczas oglądania Maszy.

więcej... Relacje

2019-01-22 16:37:43

Grupa I

"Śnieg wkoło, bawimy się wesoło", to tytuł ogólnopolskiego konkursu plastycznego w którym wziął udział Juliusz S. z gr I. Wykonał on piękną pracę ukazującą możliwości zabaw na śniegu w okresie zimy. Praca Juliusza za pośrednictwem Poczty Polskiej dotrze do Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Płocku.

Życzymy powodzenia.

więcej... Konkursy

2019-01-16 20:48:10

Wizyta wiceprezydenta miasta w naszym przedszkolu

W dniu 16 stycznia 2019 r. nasze przedszkole odwiedził pan Marcin Różycki Zastępca Prezydenta Miasta Kielce, który odpowiada w ratuszu za edukację.

Podczas wizyty pan wiceprezydent obejrzal naszą placówkę, zapoznał się z dyrekcją i personelem oraz najmłodszymi obywatelami miasta.

więcej... Relacje

2019-01-15 22:20:59

Kulig Iskierek

 

12 stycznia 2019r. odbył się kulig zorganizowany dla "Młodych Sportowców"

z klubu "Iskierki".

 


Dzieci pod opieką dorosłych miały możliwość jazdy saniami ciągniętymi przez konie - dzięki temu poznały znaczenie obcego dotąd terminu "kulig". Zimowa aura sprzyjała radosnym igraszkom na powietrzu: były aniołki na śniegu, bitwa na śnieżki i lepienie bałwana. Można było również rozgrzać się przy ognisku i zjeść kiełbaskę. Wszyscy z chęcią uczestniczyli w tym wydarzeniu.

 

więcej... Młodzi sportowcy

2019-01-15 21:47:59

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

Święto Babci i Dziadka 

 to uroczystość na stałe wpisana w kalendarz imprez naszego przedszkola.

 

Dnia 11 stycznia 2019 r. wszystkie grupy przedszkolne zaprosiły swoich ukochanych dziadków na uroczyste spotkanie. Na wstępie pani dyrektor przywitała gości ciepłymi słowami oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, składający się z wierszy, piosenek i tańców. Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych, nagradzając małych artystów gromkimi brawami. Nie zabrakło wspólnych zabaw, pląsów i konkursów. Ukochani goście zostali obdarowani przez dzieci wspaniałymi upominkami. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka sprawiła wszystkim obecnym dużo  wzruszeń i niezapomnianych emocji. 

                                                                                                                         Wychowawcy

więcej... Relacje

2019-01-10 18:33:33

Kulig Iskierek

ZMIANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z przyczyn od nas niezależnych nastąpiła zmiana

miejsca i godziny kuligu!


Spotykamy się na ul. Wikaryjskiej 43 /Domaszowice/


12 stycznia /sobota/ 2019r. o godz. 13.00


  • koszt kuligu i rozpalenie ogniska: 15zł. osoba 
  • kiełbaski, przekąski i napoje we własnym zakresie.

 

więcej... Młodzi sportowcy

2019-01-09 22:03:47

Teatr BAJKA

Dnia 09.01.2019 r. przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatru "Bajka", zatytułowanego "Kocmouszek". Dzięki niemu dowiedziały się, jaką rolę dla zdrowia pełni w naszym życiu przestrzeganie zasad higieny oraz zdrowy sposób odżywiania się. 
Małgorzata Zapała

więcej... Relacje

2019-01-09 21:57:54

Koncert

Dnia 08.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej zatytułowany "W karnawałowych rytmach". Tym razem dzieci miały okazję zapoznać się z nowym instrumentem: gitarą. Słuchały granych na niej gorących rytmów brazylijskiej samby, argentynskiego tanga, hiszpańskiego flamenco i rozkołysanego walca.
Małgorzata Zapała

więcej... Relacje

2019-01-08 21:31:16

Czyste powietrze wokół nas

„Czyste powietrze wokół nas” – program antytytoniowy w IPS 27

we współpracy z Państwowym Inspektoratem Sanitarnym w Kielcach.

           

 

 

Wzorem poprzednich lat nasze przedszkole włączyło się w  realizację programu profilaktyki antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego.     

Dzieci z grupy III i IV odbyły dwa z pięciu spotkań.                                                          

Pierwszym etapem było samodzielne poszukiwanie przez „Naszych Badaczy” źródeł dymu podczas spaceru po okolicy w miniony poniedziałek. Dziś zaś dzieci wykonały plakaty ze źródłami dymów i wspólnie z nauczycielem omówiły przyczyny ich powstawania oraz określiły ich przydatność w życiu człowieka. Zajęcia miały na celu wprowadzenie dzieci w temat palenia tytoniu oraz jego szkodliwości.  Przed nami jeszcze trzy spotkania, które pozwolą naszym najmłodszym wykształcić postawę antynikotynową.

 

Ewa Kowalczyk

więcej... Relacje

2019-01-08 21:26:02

Zakończenie programu BĄDŹ FIT

 

 

 

 

Przez osiem tygodni dzieci z klubu „Iskierki” uczestniczyły w II edycji programu Olimpiad Specjalnych „Bądź Fit”. Podsumowanie odbyło się w dniu 08.01.2019 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wzięły w nim udział wszystkie kluby sportowe z województwa Świętokrzyskiego które zgłosiły chęć uczestnictwa w tym projekcie. Każdy klub zaprezentował swoje poczynania w formie krótkiego filmu. Projekt który miał na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej i nabrania  zdrowych nawyków żywieniowych cieszył się dużym powodzeniem wśród zawodników, a także trenerów. Dzieci z naszego klubu – Maksymilian i Gabryś wykonali pracę plastyczną ukazująca aspekty zdrowego trybu życia, za co zostali wyróżnieni gromkimi brawami oraz podziękowaniami w formie dyplomów. „Iskierki” zdały egzamin na szóstkę, wytrwale ćwiczyły na treningach, piją dużo wody mineralnej, a słodkie przekąski zastąpiły owocami i warzywami, bo wiedzą że W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH.

 

                                                                            Małgorzata S. Jolanta Ł.- trenerki

więcej... Młodzi sportowcy

2019-01-07 19:22:17

Grupa I

     Dnia 07.01.2019 roku specjalnym gościem w grupie I była mama Nikodema i Jakuba,
która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała "Maluszkom"
opowiadanie z serii "Masza i niedźwiedź" oraz kilka wierszy min. "Rzepka", "Fruwająca krowa" itp.

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały utworów literatury dziecięcej. 

Serdecznie dziękujemy za czas poświęcony naszym Milusińskim i zapraszamy ponownie.

                                                                                                           Dzieci i nauczyciele

więcej... Relacje