Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-01-16 20:48:10

Wizyta wiceprezydenta miasta w naszym przedszkolu

W dniu 16 stycznia 2019 r. nasze przedszkole odwiedził pan Marcin Różycki Zastępca Prezydenta Miasta Kielce, który odpowiada w ratuszu za edukację.

Podczas wizyty pan wiceprezydent obejrzal naszą placówkę, zapoznał się z dyrekcją i personelem oraz najmłodszymi obywatelami miasta.

więcej... Relacje

2019-01-15 22:20:59

Kulig Iskierek

 

12 stycznia 2019r. odbył się kulig zorganizowany dla "Młodych Sportowców"

z klubu "Iskierki".

 


Dzieci pod opieką dorosłych miały możliwość jazdy saniami ciągniętymi przez konie - dzięki temu poznały znaczenie obcego dotąd terminu "kulig". Zimowa aura sprzyjała radosnym igraszkom na powietrzu: były aniołki na śniegu, bitwa na śnieżki i lepienie bałwana. Można było również rozgrzać się przy ognisku i zjeść kiełbaskę. Wszyscy z chęcią uczestniczyli w tym wydarzeniu.

 

więcej... Młodzi sportowcy

2019-01-15 21:47:59

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

Święto Babci i Dziadka 

 to uroczystość na stałe wpisana w kalendarz imprez naszego przedszkola.

 

Dnia 11 stycznia 2019 r. wszystkie grupy przedszkolne zaprosiły swoich ukochanych dziadków na uroczyste spotkanie. Na wstępie pani dyrektor przywitała gości ciepłymi słowami oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, składający się z wierszy, piosenek i tańców. Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych, nagradzając małych artystów gromkimi brawami. Nie zabrakło wspólnych zabaw, pląsów i konkursów. Ukochani goście zostali obdarowani przez dzieci wspaniałymi upominkami. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka sprawiła wszystkim obecnym dużo  wzruszeń i niezapomnianych emocji. 

                                                                                                                         Wychowawcy

więcej... Relacje

2019-01-10 18:33:33

Kulig Iskierek

ZMIANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z przyczyn od nas niezależnych nastąpiła zmiana

miejsca i godziny kuligu!


Spotykamy się na ul. Wikaryjskiej 43 /Domaszowice/


12 stycznia /sobota/ 2019r. o godz. 13.00


  • koszt kuligu i rozpalenie ogniska: 15zł. osoba 
  • kiełbaski, przekąski i napoje we własnym zakresie.

 

więcej... Młodzi sportowcy

2019-01-09 22:03:47

Teatr BAJKA

Dnia 09.01.2019 r. przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatru "Bajka", zatytułowanego "Kocmouszek". Dzięki niemu dowiedziały się, jaką rolę dla zdrowia pełni w naszym życiu przestrzeganie zasad higieny oraz zdrowy sposób odżywiania się. 
Małgorzata Zapała

więcej... Relacje

2019-01-09 21:57:54

Koncert

Dnia 08.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej zatytułowany "W karnawałowych rytmach". Tym razem dzieci miały okazję zapoznać się z nowym instrumentem: gitarą. Słuchały granych na niej gorących rytmów brazylijskiej samby, argentynskiego tanga, hiszpańskiego flamenco i rozkołysanego walca.
Małgorzata Zapała

więcej... Relacje

2019-01-08 21:31:16

Czyste powietrze wokół nas

„Czyste powietrze wokół nas” – program antytytoniowy w IPS 27

we współpracy z Państwowym Inspektoratem Sanitarnym w Kielcach.

           

 

 

Wzorem poprzednich lat nasze przedszkole włączyło się w  realizację programu profilaktyki antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego.     

Dzieci z grupy III i IV odbyły dwa z pięciu spotkań.                                                          

Pierwszym etapem było samodzielne poszukiwanie przez „Naszych Badaczy” źródeł dymu podczas spaceru po okolicy w miniony poniedziałek. Dziś zaś dzieci wykonały plakaty ze źródłami dymów i wspólnie z nauczycielem omówiły przyczyny ich powstawania oraz określiły ich przydatność w życiu człowieka. Zajęcia miały na celu wprowadzenie dzieci w temat palenia tytoniu oraz jego szkodliwości.  Przed nami jeszcze trzy spotkania, które pozwolą naszym najmłodszym wykształcić postawę antynikotynową.

 

Ewa Kowalczyk

więcej... Relacje

2019-01-08 21:26:02

Zakończenie programu BĄDŹ FIT

 

 

 

 

Przez osiem tygodni dzieci z klubu „Iskierki” uczestniczyły w II edycji programu Olimpiad Specjalnych „Bądź Fit”. Podsumowanie odbyło się w dniu 08.01.2019 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wzięły w nim udział wszystkie kluby sportowe z województwa Świętokrzyskiego które zgłosiły chęć uczestnictwa w tym projekcie. Każdy klub zaprezentował swoje poczynania w formie krótkiego filmu. Projekt który miał na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej i nabrania  zdrowych nawyków żywieniowych cieszył się dużym powodzeniem wśród zawodników, a także trenerów. Dzieci z naszego klubu – Maksymilian i Gabryś wykonali pracę plastyczną ukazująca aspekty zdrowego trybu życia, za co zostali wyróżnieni gromkimi brawami oraz podziękowaniami w formie dyplomów. „Iskierki” zdały egzamin na szóstkę, wytrwale ćwiczyły na treningach, piją dużo wody mineralnej, a słodkie przekąski zastąpiły owocami i warzywami, bo wiedzą że W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH.

 

                                                                            Małgorzata S. Jolanta Ł.- trenerki

więcej... Młodzi sportowcy

2019-01-07 19:22:17

Grupa I

     Dnia 07.01.2019 roku specjalnym gościem w grupie I była mama Nikodema i Jakuba,
która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała "Maluszkom"
opowiadanie z serii "Masza i niedźwiedź" oraz kilka wierszy min. "Rzepka", "Fruwająca krowa" itp.

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały utworów literatury dziecięcej. 

Serdecznie dziękujemy za czas poświęcony naszym Milusińskim i zapraszamy ponownie.

                                                                                                           Dzieci i nauczyciele

więcej... Relacje

2019-01-03 19:43:50

Grupa I

 

Nasze bałwanki.


Wiele radości przysporzyły dzieciom z grupy I zajęcia

podczas których ponownie miały kontakt z masą solną.

3 stycznia 2019r. w ramach bloku tematycznego "Zima" przedszkolaki określały obecną porę roku,

zastanawiały się z czym się ta pora roku kojarzy,

określały wielkość i ilość kól potrzebnych do zrobienia bałwanka,

bawiły się w zabawę "Bałwankowa rodzina",

a zwieńczeniem zajęć było wykonanie przestrzennych bałwanków z przygotowanej wspólnie masy.

więcej... Relacje

2019-01-02 14:58:19

Grupa II

 

 

 

 

Od 8 listopada do 21 grudnia dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu z zakresu edukacji językowej „Pozawerbalne sposoby komunikacji”. Poznawały alternatywne sposoby porozumiewania się m.in. za pomocą mimiki twarzy (rozpoznawały i nazywały emocje), za pomocą gestów języka migowego, symboli graficznych systemu Makaton. Oglądały obrazki,  książki dla osób niewidomych. Rozpoznawały za pomocą zmysłów przedmioty z najbliższego otoczenia, np. poprzez dotyk - zabawki, poprzez smak - owoce. Podsumowaniem projektu był konkurs wewnątrzgrupowy „Znamy te symbole i gesty”. Dzieci rozpoznawały poznane symbole graficzne i manualne oraz szukały na terenie przedszkola znaków, które rozumiemy bez słów.

Mariola Golc, Karina Iwańska

 

więcej... Relacje

2018-12-27 15:57:01

Teatr Pinokio

Dnia 20.12.2018 r. nasze przedszkole odwiedził teatr objazdowy  "Pinokio". Zaprezentował dzieciom spektakl zatytułowany "O Janku i złej czarownicy". Dzieci w napięciu śledziły przygody bohaterów.  Odetchnęły z ulgą, gdy w końcu zło zostało ukarane, dobro nagrodzone, a wszyscy żyli długo i szczęśliwie...

więcej... Relacje

2018-12-21 21:35:24

Grupa I

Ubieramy choinkę.

Jedną z polskich tradycji bożonarodzeniowych jest ubieranie choinki.

Dzieci z grupy I chętnie wieszały kolorowe bombki, różne ozdoby i zakładały łańcuch.

więcej... Relacje

2018-12-21 20:49:34

Grupa II

Średniaki z grupy II czują już nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wykazały się kreatywnością układając choinki z pasów kolorowej bibuły. Potem tańczyły przy dźwiękach piosenki miesiąca „Strojnisia choinka”. Dzieci i Panie z grupy II życzą wszystkim Radosnych Świąt.

więcej... Relacje

2018-12-21 19:47:24

Głosowanie

Konkurs plastyczny Bądź Fit !!!!!!!!!!!!!!!!!

Głosuj na naszych kandydatów Gabriela i Maksymiliana.Praca, która otrzyma najwięcej polubień wygrywa :)
Głosowanie trwa do 5 stycznia 2019 roku do godziny 18:00

więcej... Młodzi sportowcy

2018-12-20 21:07:59

Jasełka narodowe pt. Betlejem polskie w IPS nr 27

     

 

 

 

     Dnia 18.12.2018 r. w kaplicy przy parafii Świętego Franciszka z Asyżu odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Betlejem polskie” w wykonaniu dzieci  z naszego przedszkola pod kierunkiem mgr Renaty Kurtek przy współudziale wszystkich nauczycieli. Tegoroczne przedstawienie miało charakter narodowy, bowiem w tym roku obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowanie tego rodzaju przedstawienia dało nam – wychowawcom - możliwość pielęgnowania religijnych i patriotycznych tradycji w naszym środowisku, a także przekazywania ich najmłodszemu pokoleniu Polaków.

W tegorocznych jasełkach Jezus narodził się w Polsce. Pierwszymi witającymi Go osobami byli Pasterze i Górale z polskich Tatr, którym radosna nowina została objawiona przez cudowne Anioły. Następnie przybyli do Jezusa Trzej Królowie: Kazimierz Wielki z pierwszą żoną - Aldoną, Władysław Jagiełło z królową Jadwigą i Jan III Sobieski z ukochaną Marysieńką, a w ich orszaku szli do Dzieciątka postacie - symbole polskich walk i cierpień, które nasza Ojczyzna przeżywała przez lata swojej niewoli. Na końcu przyszły małe dzieci, żyjące już w wolnej Polsce i złożyły Panu Jezusowi w darze wyznanie wiary oraz polskie kwiaty. Występ został uwieńczony przepięknym tańcem w wykonaniu małych Krakowiaków, którzy rozweselili Dzieciątko, zaś wszystkim zebranym złożyli świąteczne życzenia.
         Narodowe treści przeplatane były tekstami polskich kolęd, pastorałek, patriotycznych pieśni oraz najpiękniejszymi polskimi tańcami, takimi jak polonez, krakowiak, tańce dworskie czy tańce góralskie.

Spotkanie zakończyło się radosnym kolędowaniem i złożeniem świątecznych życzeń przez panią dyrektor IPS nr 27 w Kielcach – mgr Anitę Wiączek.

 

          Renata Kurtek

 

więcej... Relacje

2018-12-16 18:28:37

Koncert

Dnia 13.12.2018 r. w przedszkolu odbył się koncert muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. Zaprezentowali oni dzieciom zarówno popularne, jak i starsze, mniej znane kolędy i pastorałki. Dzieci poznały również nowy, bardzo ciekawy instrument - obój, należący do grupy instrumentów dętych drewnianych.  Słuchając tradycyjnych melodii kolęd nikt nie miał wątpliwości, że Boże Narodzenie już tuż-tuż...

więcej... Relacje

2018-12-16 17:08:08

Grupa II

12.12.2018r. dzieci z gr. II cieszyły się odwiedzinami babci Olusia. Pani rozmawiała z przedszkolakami na temat specyfiki naszej placówki, podkreślała jej wyjątkowy charakter i oczywiście wyjątkowość wszystkich dzieci do niej uczęszczających. Następnie przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały czytanej przez gościa bajki terapeutycznej A. Szul pt.: „Wyjątkowa Karolinka” ze zbioru „Tuż pod moim nosem”.

 

Dziękujemy za okazaną życzliwość i czas poświęcony naszym wychowankom.

Nauczyciele gr. II

 

więcej... Relacje

2018-12-12 22:06:29

Walizka z historią

 

Ciekawe spotkanie z historią w grupie III i IV

 

 


12.12.2018r. w grupie III i IV odbyło się  interesujące zajęcie prowadzone przez pracownika Muzeum Historii Kielc pod hasłem 'Walizka z historią". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kto to jest muzealnik i na czym polega jego praca. Poznały wiele różnych historycznych przedmiotów i pamiątek z dawnych czasów przyniesionych przez miłego gościa w walizce, z jaką kiedyś podróżowali nasi dziadkowie. Oglądały m.in. stary zegar, płytę winylową, urządzenie do robienia makaronu, drewnianą lalkę, prawidła oraz piórnik, przymierzały okulary słoneczne i czapkę żołnierską. Dziękujemy za bardzo ciekawą lekcję historii dla naszych przedszkolaków.

                                                                                                                 Wychowawcy grupy III i IV

więcej... Relacje

2018-12-06 19:52:54

Mikołaj 2018

6 grudnia wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały miłego gościa. Gdy wreszcie pojawił się z workiem pełnym prezentów, radości nie było końca. Jak na dobrze wychowane przedszkolaki przystało, w podziękowaniu za upominki-  pięknie zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze. Ponieważ wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że kolejne odwiedziny św. Mikołaja dopiero za rok (obiecały, że postarają się na nie zasłużyć), każde choć na chwilę chciało usiąść u niego na kolanach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

więcej... Relacje