Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-02-19 20:40:50

Grupa IV

Spotkanie czytelnicze w grupie IV. 15.02.2019. grupę IV odwiedził p Artur S. - tato Laury, który w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytał dzieciom znane i lubiane bajki tj. "Roszpunka", Różowy kapelusik" oraz 'Kopciuszek". Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w głośne czytanie dzieciom w przedszkolu.

więcej... Relacje

2019-02-17 16:51:08

Grupa III

Grupa III na warsztatach pt. „Być kobietą” W piękny pogodny piątek 15.02.2019r. dzieci z grupy III, odbyły wycieczkę do Muzeum Narodowego w Kielcach, celem uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Pani kustosz opowiedziała dzieciom jak obchodzone jest to święto w różnych zakątkach świata, dlaczego akurat w tym dniu je celebrujemy, oraz dlaczego tak ważne jest okazywanie szacunku kobietom. Następnie w części warsztatowej każde dziecko wykonało ozdobną bransoletkę z koralików. Te piękne wytwory podarowały z pewnością swoim mamom, a może siostrze? Wychowawcy grupy III

więcej... Relacje

2019-02-16 19:07:10

Dzień Zakochanych w grupie III

14 lutego - Dzień Zakochanych - w grupie III odbyła się kameralna uroczystość.
Wszystkie dzieci i panie z grupy III otrzymały słodkie upominki,
a kilkoro dzieci znalazło w swoich półeczkach kolorowe laurki od tajemniczych wielbicieli:)
To był przemiły dzień :)

więcej... Relacje

2019-02-14 22:42:39

Żołnierska dola

 

 

 

 

 

Spotkanie z żołnierzami w ramach Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 14.02.2019 roku w naszym przedszkolu odbyło się kolejne patriotyczne czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Gośćmi dzieci byli żołnierze- saperzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.Żołnierze opowiedzieli dzieciom o swojej służbie, zaprezentowali mundur polowy, wyjaśniali znaczenie kolorystyki stroju oraz znajdujące się na nim oznaczenia i symbole narodowe. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Goście włączyli się do naszej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytali dzieciom następujące utwory "Rota młodego Polaka" K. Bayer, A. Wacławskiego i "Nieznany żołnierz" H. Łochockiej. Nie zabrakło wspólnych zabaw, żołnierskiego śpiewu w wykonaniu dzieci z grupy III i wojskowej musztry, którą przeprowadzili żołnierze. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dziękujemy naszym wyjątkowym gościom za bardzo ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

Małgorzata S. Jolanta Ł.

więcej... Relacje

2019-02-14 22:37:26

Koncert muzyczny

W dniu 14 lutego 2019 roku przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym w wykonaniu muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. Było to spotkanie poświęcone Francji - dzieci przywitały sie po francusku z prowadzącym koncert oraz poznały kilka ciekawostek na temat tego kraju. Wysłuchały melodii i piosenek rodem z Francji. Poznały również budowę akordeonu i sposób wydobywania dźwięku z tego instrumentu.

Małgorzata Z.

więcej... Relacje

2019-02-12 20:22:48

Zimowy trening Iskierek

9 lutego 2019r. zawodnicy klubu Iskierki poprawiali kondycję ruchową /szybkość reakcji, równowagę, orientację/ podczas zabaw z muzyką oraz przyborami: liną i chustą animacyjną.

więcej... Młodzi sportowcy

2019-02-12 20:10:24

Grupa I

W miesiącu lutym w ramach bloku tematycznego Dokarmiamy ptaki przedszkolaki z gr I zawiesiły na drzewkach w ogrodzie przedszkolnym kule z pokarmem dla skrzydlatych gości aby mogły godnie przetrwać zimę.

więcej... Relacje

2019-02-08 21:31:00

Grupa III

W piątek, 8 lutego 2019r., w grupie III przeprowadzony został wewnątrzgrupowy konkurs podsumowujący wiadomości zdobyte w ramach tematyki tygodnia "Zimowe zabawy". Dzieci podzielone na dwie grupy rywalizowały między sobą podczas rozwiązywania zimowych zagadek słownych, odgadywania zagadek pantomimicznych oraz uzupełniania rysunku zimowego bałwana. Konkurs był okazją do utrwalenia zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zabaw na śniegu, a także zasad zgodnej i radosnej rywalizacji pomiędzy rówieśnikami. W konkursie obie drużyny wykazały się wiedzą i refleksem. Zremisowały, a w nagrodę wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki od kolegi z grupy - Joachima.

Gratulujemy! Wychowawcy grupy III

więcej... Konkursy

2019-02-07 20:02:45

Ćwiczenia gimnastyczne z taśmą w grupie III

„ Grupa III ćwiczy z taśmą thera – band” Ćwiczenia z użyciem przyborów i przyrządów urozmaicają i ożywiają zajęcia gimnastyczne, zwiększają aktywność, pobudzają wyobraźnię dzieci, kształtują właściwą postawę i płynność ruchów. Na dzisiejszej gimnastyce dzieci miały możliwość ćwiczyć z taśmą gimnastyczną. Taśmy stosowane są w szeroko pojętym sporcie, fitness oraz terapii - a już po krótkim czasie stosowania przynoszą wymierne efekty użytkownikom i ćwiczącym między innymi w postaci: poprawy reakcji równoważnych, poprawy wytrzymałości, profilaktyki upadków, korekcji postawy, poprawy zakresu ruchu mobilizacji oraz zwiększenie elastyczności. Okazuje się również, że taśmy są idealnym rozwiązaniem dla ćwiczeń poprzez zabawę dla najmłodszych! Zajęcia gimnastyczne z tym nietypowym przyrządem przyniosły wiele radości i uśmiechu naszych wychowanków. Wychowawcy grupy III

więcej... Relacje

2019-02-07 17:26:47

Grupa I

6 lutego 2019r. w grupie I odbył się konkurs plastyczny. Dzieci kolorowały gila wg wzoru. Wszyscy bardzo się starali, przegranych nie było!!!

więcej... Konkursy

2019-02-06 20:24:57

Grupa IV

Konkurs wewnątrzgrupowy w grupie IV. 31.01.2019r. w grupie IV zorganizowany został konkurs wewnątrzgrupowy pod hasłem "Znamy i lubimy baśnie". Dzieci rywalizowały w dwóch zespołach odgadując zagadki oraz układając historyjki obrazkowe o znanych bajkach i baśniach. Za każde poprawnie wykonane zadanie dzieci otrzymywały punkty. Wygrał zespół drugi, który uzyskał 8 punktów. Zespół pierwszy z 6 punktami zajął drugie miejsce. Wszyscy otrzymali symboliczne nagrody. Gratulujemy znajomości bajek. Wychowawcy grupy IV

więcej... Konkursy

2019-02-05 18:16:13

Ćwiczenia gimnastyczne z liną w grupie III

Ćwiczenia gimnastyczne to jedna z form aktywności ruchowej, uwielbiana przez wszystkich przedszkolaków. W grupie III odbywają się one systematycznie dwa razy w tygodniu.
Aby uatrakcyjnić ćwiczenia gimnastyczne wprowadziłyśmy przybory nietypowe, była to- lina i deskorolka. Dzięki ćwiczeniom z przyborami dzieci ćwiczą intensywniej, dłużej utrzymują koncentrację uwagi, wzmacniają różne grupy mięśniowe, doskonalą cechy motoryczne. Dzieci rozumiały polecenia i wykonywały je w sposób prawidłowy, zachowane były wszystkie zasady bezpieczeństwa.

To były wspaniałe zajęcia  gimnastyczne dla dzieci, a dla nauczycieli wymiana doświadczeń
i dzielenie się wiedzą.

                                                                                                Wychowawcy grupy III

więcej... Relacje

2019-02-03 18:37:46

Spotkanie treningowe Iskierek

09.02.2019r. SOBOTA o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie treningowe zawodników Klubu „Iskierki” wraz z opiekunami oraz wszystkich zainteresowanych naszą działalnością. Koordynatorzy: Małgorzata Stańczyk i Jolanta Łakomiec

więcej... Młodzi sportowcy

2019-02-03 18:32:29

Grupa I

 

 

 

 

Dnia 31.01.2019 roku w grupie I odbyły się zajęcia otwarte, na których gościliśmy mamę Wojtka Z. i tatę Tymoteusza M. Maluszki w trakcie wspólnych zabaw utrwalały znajomość popularnych bajek dla dzieci. Rozwijały umiejętność logicznego myślenia, mowę, doskonaliły koncentrację uwagi poprzez rozwiązywanie zagadek słowno - obrazkowych, wyszukiwanie i wskazywanie odpowiedniej ilustracji dotyczącej bohaterów poznanych bajek. Doskonaliły także kompetencje matematyczne podczas liczenia przedmiotów i wskazywania kolejnych liczebników głównych. Chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno - ruchowych oraz rysowały po śladzie piernikowy domek "Baby Jagi". Za aktywny udział w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci piernikowych ciasteczek. Rodzicom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte.

Nauczyciele grupy I

więcej... Relacje

2019-02-03 18:06:10

Grupa I

SpongeBob Kanciastoporty to ulubiony bohater filmowy Jakuba N. z gr. I. W związku z tym wykonał on maskę karnawałową swojego ulubieńca na ogólnopolski konkurs plastyczno - techniczny zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 11 w Krakowie.

Jolanta Ł.

więcej... Konkursy

2019-02-03 17:40:21

Przygotowania do konkursu plastycznego w grupie III i IV

Gabrysia i Magda z grupy IV oraz Wiktoria i Lena z grupy III przygotowały pod kierunkiem swoich wychowawczyń ciekawe prace plastyczne na konkurs pod hasłem "Zima lubi dzieci najbardziej na świecie -czyli wesoło, zdrowo i bezpiecznie" organizowany przez SP nr 12 w Kielcach pod patronatem Policji. Życzymy powodzenia. Bogusława M i Małgorzata S.

więcej... Konkursy

2019-02-01 19:54:49

Podróż do Francji

31 stycznia 2019r. dzieci z grupy III i IV udały się w magiczną "Podróż do Francji".
Zabrała je tam ze sobą nasza przemiła Wolontariuszka - Klervi, która zaprezentowała
na tablicy multimedialnej zdjęcia przedstawiające jej rodzinne strony,
tradycyjne stroje i dania regionalne oraz swoją najbliższą rodzinę.
Klervi pochodzi z Bretani - krainy historycznej, będącej regionem w północno-zachodniej Francji,
położonym na Półwyspie Bretońskim nad Oceanem Atlantyckim.
Dzieci miały okazję podziwiać tradycyjne bretańskie stroje okolicznościowe, flagę regionu
oraz malownicze krajobrazy ujmujące oryginalną architekturą i niezwykłą przyrodą.
Klervi opowiadała dzieciom o zdjęciach i coraz śmielej posługiwała się językiem polskim.

Dzieci poprosiły ją o kolejną wycieczkę, tym razem do Paryża.

Klervi, merci:)

więcej... Relacje

2019-01-30 16:19:37

Bal karnawałowy

30 stycznia 2019r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty BAL KARNAWAŁOWY.
Dzieci przebrane za postacie ze swoich ulubionych bajek bawily się wspaniele.
Tańczyły w rytmie utworów znanych z rozglośni radiowych oraz przedszkolnych zabaw.
Nie brakowało również atrakcyjnych konkursów będących okazją do zdobycia braw
i drobnych upominków.
Na koniec wybrano również Króla i Królowa balu, którymi został Wojtek i Bianka z grupy IV.

 

więcej... Relacje

2019-01-27 09:09:21

Ferie zmowe 2019

W naszym przedszkolu ferie zimowe były udane.

Dzieci brały udział w zabawach ruuchowych z muzyką, z chustą animacyjną, z przyrżądami do ćwiczeń; rozwijały pomysłowość podczas zabaw z piaskiem sensorycznym, malowały farbami, kredkami i śmiały się podczas oglądania Maszy.

więcej... Relacje

2019-01-22 16:37:43

Grupa I

"Śnieg wkoło, bawimy się wesoło", to tytuł ogólnopolskiego konkursu plastycznego w którym wziął udział Juliusz S. z gr I. Wykonał on piękną pracę ukazującą możliwości zabaw na śniegu w okresie zimy. Praca Juliusza za pośrednictwem Poczty Polskiej dotrze do Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Płocku.

Życzymy powodzenia.

więcej... Konkursy