Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-03-18 16:49:41

Zajęcia otwarte w grupie II

Mali paleontolodzy- podczas zajęć otwartych, dzieci z grupy II wcieliły się w role paleontologów poszukujących śladów życia na Ziemi przed milionami lat. Dowiadywały się jakimi narzędziami posługują się paleontolodzy; w piasku sensorycznym poszukiwały ,,szczątków” dinozaurów, wędrowały po dyskach sensorycznych szukając ukrytych pod nimi form życia a lupami posługiwali się niczym prawdziwi paleontolodzy. Na zakończenie zajęć odciskały figurki dinozaurów w masie solnej. Kto wie, może w przyszłości ktoś zostanie prawdziwym paleontologiem?


Mariola Golc
Karina Iwańska

więcej... Relacje

2019-03-16 08:48:45

Zielony ogródek w grupie III

                                 

 

 

Zielony ogródek w grupie III

Wiosna zbliża się do Nas dużymi krokami, tęsknimy za słońcem, ciepłem i zielenią. Aby choć trochę przyspieszyć jej nadejście urządziliśmy w naszej sali  „ zielony ogródek”. Dzieci wspólnie z nauczycielem przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, wodę i nasiona. Poznały kształt, wielkość i barwę różnego rodzaju nasion i warzyw do sadzenia. Wiedzą, co roślinie potrzebne jest do wzrostu i jak należy się nią opiekować. Posadziliśmy już nasiona fasoli, zboża i cebulę.  Już zazieleniło sie w naszym kąciku.                                                                                                                                                                                                             Wychowawcy   
        

więcej... Relacje

2019-03-14 19:28:49

Gimnastyka metodą R. Labana w grupie III

Grupa III ćwiczy z butelkami

 

 

 

 

Aby uatrakcyjnić ćwiczenia gimnastyczne można wprowadzić przybory nietypowe jak np. - butelka plastikowa. Dzieci z grupy III miały możliwość poznać na zajęciach gimnastycznych nowe zabawy i ćwiczenia z butelką plastikową. Dzięki ćwiczeniom z przyborami nietypowymi dzieci ćwiczą intensywniej, dłużej utrzymują koncentrację uwagi, wzmacniają różne grupy mięśniowe, doskonalą cechy motoryczne. Zabawy z przyborem sprzyjają pobudzaniu inwencji twórczej, zmuszają dziecko do twórczych poszukiwań, do odkrywania nowych możliwości swojego ciała. Przybory nietypowe są idealne do pomocy w improwizowaniu scenek opowieści ruchowych, kompozycji muzyczno- ruchowych, dzięki czemu ćwiczący mogą w szybkim tempie osiągnąć wszechstronny rozwój fizyczny, koordynację ruchową, poczucie rytmu, wytrzymałość.

                                                                                                             Wychowawcy

 

więcej... Relacje

2019-03-11 16:40:50

Piknik na Bukówce

 

 

 

 

9 marca 2019r. zawodnicy klubu "Iskierki" wraz z opiekunami uczestniczyli w pikniku z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Gospodarzem spotkania odbyło Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Była to jedyna okazja żeby wejść na teren jednostki bez przepustki. Ponad to czekały tam liczne atrakcje dla dużych i małych tj.: występy orkiestry wojskowej, pokaz sprzętu wojskowego i musztry paradnej, spotkania z żołnierzami, atrakcje dla dzieci oraz pyszny tradycyjny żołnierski poczęstunek. Nasz klub miał jak zwykle 99% obecności i aktywnie brał udział w tym wydarzeniu.


Dziękujemy wszystkim za obecność.
Jolanta Ł, Małgorzata S.                     

więcej... Młodzi sportowcy

2019-03-09 21:01:43

Wycieczka do Francji

8 marca 2019r. dzieci i nauczyciele grupy III i IV udali się w wirtualną wycieczkę do Francji,
w którą zabrała nas po raz kolejny nasza Wolontariuszka - Klervi.
Tym razem mogliśmy obejrzeć zdjęcia przedstawiające stolicę Francji - Paryż,
oraz francuską flagę, wybrzeże i regionalne smakolyki.
Klervi nauczyła nas także kilku słów  i prostych zwrotów w swoim ojczystym języku,
choć sama coraz częściej zwracała się do dzieci po polsku.

Merci, Klervi :)

Agnieszka H.

więcej... Relacje

2019-03-08 18:43:17

Kameralny Dzień Kobiet w grupie III

8 marca 2019r. - w ramach obchodów Dnia Kobiet -
Dziewczynki i Panie z grupy III
zostały obdarowane przez Chłopców drobnymi upominkami
i sami otrzymali też niespodzianki od swoich Koleżanek.

Dziękujemy za pamięć i życzenia:)

więcej... Relacje

2019-03-07 18:13:18

Grupa IV i III

 

 

 

 

Wycieczka do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

Dnia 05.03.2019 r. dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w warsztatach dydaktycznych pt. „Wielcy Polacy” w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Mali patrioci znają i kochają swoją Ojczyznę”. Dzieci miały możliwość zwiedzania wystawy muzealnej eksponującej obrazy, stroje, broń i różne przedmioty z czasów niewoli i odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto poznali kilka ważnych postaci związanych z walką  o wolność, byli to: Tadeusz Kościuszko, Wojciech Głowacki, Józef Piłsudski oraz Stanisław Staszic i Stefan Żeromski -  związani z nauką i kulturą. Dzieci obejrzały również kilka krótkich filmów o Polsce oraz układały puzzle przedstawiające wybitne postacie.      

 Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą wiedzą historyczną, za co zostały pochwalone przez pracowników OMPiO. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

 

Renata Kurtek

więcej... Relacje

2019-03-05 22:33:35

EKO-MANIACY

KONKURS „EKO – MANIACY” 2019

 

Dnia 04.03.2019 r. nasze przedszkole wzięło udział w II edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologiczno – Patriotycznego „EKO – MANIACY czyli Dama i Dżentelmen w Niepodległej Polsce” organizowanego przez PS nr 39 w Kielcach.

Celem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie stroju obowiązującego w dwudziestoleciu międzywojennym z ekologicznych surowców wtórnych. Zadania tego podjęła się grupa IV. Został wykonany strój pod nazwą „Pastelowa dama w wieczorowym stroju z lat dwudziestych”.

Projektując strój „Pastelowa dama” dzieci miały okazję poznać zwyczaje i kulturę z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz możliwości wykorzystania materiałów wtórnych do ciekawych prac technicznych.

Strój miał charakter wieczorowy. Suknia wykonana została z folii bąbelkowej i worka na odpady, ozdobiona kolorowymi piórkami ptasimi. Dopełnieniem sukni były dodatki: szal „boa” z kolorowych piórek, torebka wykonana z przeźroczystego opakowania po czekoladkach, wykończona starą koronką, korale z folii aluminiowej, papierowa opaska na głowę z piórkami oraz różą z materiału.

Dzięki materiałom wtórnym udało się wykonać piękny, wieczorowy strój, w którym każda dama chętnie wybrałaby się na karnawałowy bal również w czasach współczesnej Polski.

Strój „Pastelowa dama” zaprezentowała na konkursie Laura S. z grupy IV, zdobywając wyróżnienie.

 

Renata Kurtek

 

więcej... Konkursy

2019-03-05 22:28:40

Jedziemy na piknik wojskowy

 

 

 

 

 

9 marca 2019r. /sobota/

zapraszamy na nietypowe spotkanie

zawodników Klubu „Iskierki” wraz z opiekunami.

 

Spotykamy się na Bukówce w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych przy bramie /wejściu głównym/  

o godz. 10.45

gdzie odbędzie się piknik z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO.


W programie min.:

  • pokaz sprzętu,
  • spotkanie z żołnierzami,
  • atrakcje dla dzieci,
  • tradycyjny żołnierski poczęstunek.                                                                                               Zapraszamy.

więcej... Młodzi sportowcy

2019-03-03 13:02:44

Premiera spektaklu „ Zmruż oczko”

1 marca 2019 roku dzieci z naszego przedszkola udały się do Teatru Lalki i Aktora „ Kubuś” ,
gdzie obejrzały sztukę
 „Zmruż oczko” Magdaleny Mrozińskiej,
inspirowaną baśnią H. Ch. Andersena „Ole Zmruż-oczko.
To ciepła i zabawna opowieść o lękach czy nieposkromionej dziecięcej wyobraźni. Ale też o małych - wielkich troskach, jak własna nieporadność lub brak pewności siebie, dobrze znanych zarówno kilkuletnim widzom,
do których adresowane jest przedstawienie, jak również ich rodzicom.

Zapraszamy dzieci wraz  z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym na temat
obejrzanego spektaklu i wykonanie ciekawego rysunku.

                                                                                        Małgorzata Stańczyk

więcej... Relacje

2019-03-01 19:37:33

Hodowla cebuli w grupie III

W ramach przygotowania kącika przyrodniczego na przyjście wiosny,
przedszkolaki z grupy III samodzielnie posadziły pierwsze cebulki.
Bardzo dokładnie przygotowały doniczki, ziemię, konewkę z wodą,
a potem zgodnie załozyły hodowlę cebuli do kącika przyrodniczego.
Podlane roślinki nieśmiało czekają na słonko,
a dzieci wprost nie mogą się doczekać, by zobaczyć efekt swojej pracy.

Brawo mali Ogrodnicy!


więcej... Relacje

2019-02-28 20:58:13

Grupa I

Juliusz S. z grupy I otrzymał WYRÓŻNIENIE za wykonaną pracę plasyczną w ramach ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. "Snieg wkoło, bawimy się wesoło".

Gratulujemy - wychowawcy.

więcej... Konkursy

2019-02-28 20:38:43

Czyste powietrze wokół nas

„Czyste powietrze wokół nas” – trzecie spotkanie.

W miniony poniedziałek dzieci z grupy trzeciej oraz czwartej wzięły udział w kolejnym spotkaniu w ramach akcji antytytoniowej ”Czyste powietrze wokół nas”.  Na zajęciach przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w zabawach mających na celu zwiększenie ich świadomości na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Na koniec zajęć dzieci zapoznały się z postacią maskotki promującej całą akcję ”Dino” i pokolorowały jego wizerunek.

Ewa Kowalczyk

więcej... Relacje

2019-02-28 20:08:14

Zajęcia otwarte metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne w grupie III

28.02.2019r odbyły sie zajęcia otwarte z zajęć ruchowych opartych na metodzie Ruchu Rozwijającego W.Sherborne. W zajęciach tych aktywnie  uczestniczyła mama Gabriela P.                                                                                                                             

Zajęcia te prowadzone są w grupie III  od października 2018r.  Odbywają się one  2 razy w miesiącu  w czwartki, prowadzone przez Elżbietę Stępniewską  i Bogusławę Mielczarz.                               

Metoda Ruchu Rozwijającego podczas  zabaw ruchowych  przynosi duże korzyści dla dzieci, ponieważ:
- wspomaga  ich rozwój,
- uczy współdziałania z partnerem i grupą,
- pozwala wykorzystać nagromadzoną energię,
- uczy koncentrowania się na wykonywanym zadaniu.
-wyzwala wśród uczestników wiele radości i zabawy.

Zajęcia te  poprzez różnorodne propozycje aktywności ruchowej w kontakcie z innymi mają  na celu budowanie:

- świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego,
- świadomości przestrzeni i działania w niej,
- świadomości relacji - dzielenia przestrzeni z dziećmi i nawiązywania z  nimi bliskiego kontaktu.

 

                                                                                          Bogusława Mielczarz,  Elżbieta Stępniewska

więcej... Relacje

2019-02-28 19:11:39

Lekcja języka francuskiego w grupie III

W naszym przedszkolu od października 2018r. gościmy przemiłą wolontariuszkę z Francji.
Klervi jest bardzo lubiana przez dzieci i nauczycieli, chętnie uczestniczy we wszystkich aktywnościach naszej placówki, włącza się do zabaw przedszkolaków
i chętnie pomaga w opiece nad dziećmi niepełnosprawnymi.
Po obejrzeniu przygotowanej przez Klervi prezentacji zdjęć jej ojczystego regionu
nasze dzieci zapragnęły poznać jej ojczysty język. I tak oto nasza wolontariuszka nauczyła dzieci uroczej piosenki o rajskim ptaku pt:"Alouette, gentille alouette",
której melodia rozbrzmiewa w grupie III od kilku dni.

Merci Klervi :)
Agnieszka H.

więcej... Relacje

2019-02-26 18:56:26

"Kolorowi ludzie" w Internetowym Teatrze TVP

25.02.2019r. dzieci wszystkich grup oglądały na  żywo transmisję spektaklu teatralnego pt "Kolorowi ludzie" z Teatru Lalki i Aktora z Opola na tablicy intreaktywnej. Było to możliwe dzięki realizowanemu przez TVP projektowi "Internetowy Teatr TVP dla szkół.

Przedstawienie "Kolorowi ludzie" ukazuje w przystępny sposób  stworzenie świata, a przede wszystkim człowieka. Z szafy będącej archiwum świata strażnicy wyjmują kolejno morza, lądy, światło, .....i pierwszego człowieka. Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukają śladów stworzenia. Przy pomocy niezwykłej palety barw kolorują ludzi i uczą się nazywać świat. Szuflady szafy rozbrzmiewają muzyką różnych stron świata. Spektakl pokazuje, jak czerpać radość ze wspaniałych różnic świata.

więcej... Relacje

2019-02-25 21:06:43

Teatr w przedszkolu

21 lutego 2019r. odwiedził nas teatr "Skrzat" z Krakowa z przedstawieniem pt. "Muzyczne podróże"

więcej... Relacje

2019-02-20 17:34:43

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Wyróżnienie dla Madzi z grupy IV w konkursie plastycznym. Magdalena Z. z grupy IV zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Zima lubi dzieci najbardziej na świecie - czyli wesoło, bezpiecznie i zimowo", którego rozstrzygniecie odbyło się 15.02.2019 r. w SP nr 12 w Kielcach. Pozostałe dziewczynki Gabrysia M. z gr. IV i Lena M. oraz Wiktoria K. z gr. III otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

Gratulujemy.

więcej... Konkursy