Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach

2019-05-16 21:31:15

Króliczek wędrowniczek

Dnia 8 maja przedszkolaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej PATIGO. Spektakl był zatytułowany "Króliczek Wędrowniczek". Uczestnicząc w przygodach Króliczka i jego przyjaciół dzieci bawiły się wesoło oraz zdobywał wiedzę o otaczającym je świecie.

więcej... Relacje

2019-05-15 22:29:31

Konkurs piosenki „ Wiosna, ach to Ty…”

15.05 2019 w Młodzieżowy Domu Kultury odbyła się VII edycja Konkursu Piosenki pod hasłem „ Wiosna, ach to Ty…”. Przedszkole nasze zaprezentowała Gabrysia Maślarz         z grupy IV oraz Wiktoria Korona z grupy III. Dziewczynki zaprezentowały wesołe wiosenne piosenki, które mamy nadzieje przegonią deszczowe chmury i przywrócą dobry humor. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom artystyczny oraz byli pięknie poprzebierani w stroje zgodne z treścią piosenek. Po występach, w czasie obrad komisji konkursowej, młodzi artyści  mieli okazję do wspólnej zabawy z instruktorką  Zumby panią Ewą. Gabrysia i Wiktoria otrzymały wyróżnienie, piękne upominki i dyplomy. Dziękujemy małym artystką i życzymy dalszych sukcesów .

                                                                                                               Wychowawcy 

więcej... Konkursy

2019-05-10 20:12:58

Grupa III na kortach tenisowych

W ramach projektu „ Ruch i zabawa to ważna sprawa” 
dzieci z grupy III udały się na zajęcia sportowe z tenisa ziemnego
do pobliskiego Klubu Sportowego Tęcza – Społem.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania obiektu, boisk
oraz poznania sprzętu jaki potrzebny jest do gry w tenisa.
Dzieci  zapoznały  się podstawowymi zasadami gry ,
mogły również odbyć krótki trening . 
Naukę gry w tenisa można rozpocząć w wieku 4-5 lat.
Wpływa on pozytywnie na rozwój ogólnej sprawności fizycznej,
rozwój koordynacji ruchowej, rozwój intelektualny.
Celem tych zajęć jest także zainteresowanie dzieci sportem,
są ciekawym sposobem na aktywne spędzanie czasu z rówieśnikami.  
Dzieci oraz przedszkole otrzymały piłki tenisowe,
które wykorzystamy podczas ćwiczeń gimnastycznych.

 

                                                                                                                      Wychowawcy grupy III

 więcej... Relacje

2019-05-09 20:06:11

Rowerowy maj w pełni

 

 

 

Choć majowa pogoda w tym roku bardziej przypomina jesienną niż wiosenną,
nasze Przedszkolaki po raz kolejny z zaangażowaniem włączyły się
do udziału w akcji "Rowerowy Maj".
Prawie wszystkie dzieci z grupy III co rano podjeżdzają pod przedszkole
na swoich ukochanych hulajnogach i dwukołowych rowerach,
które parkują na przedszkolnym tarasie.
Podczas pobytu na placu przedszkolnym
udało im się odbyć prawdziwą przejażdżkę na swoich pojazdach
i zaprezentować wszystkim swój spryt i umiejętności.

Zachęcamy do dalszego systematycznego udziału w akcji
promującej zdrowy, sportowy tryb życia.

Wychowawcy grupy III

więcej... Relacje

2019-05-06 22:07:52

Wyróżnienie dla Niny

 

Wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym  Konkursie Recytatorskim

„Po polskiej krainie…”


Dnia 25.04.2019r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbył się finał VI edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Po polskiej krainie…”. Nasze przedszkole reprezentowała Nina K. z grupy VI deklamując wiersz „Co to jest Polska” Agaty Dziechciarczyk. Spośród dużej liczby uczestników Nina otrzymała wyróżnienie, godnie reprezentując przedszkole.

Renata Kurtek

więcej... Konkursy

2019-05-05 17:26:18

Czyste powietrze wokół nas

 

W  poniedziałek 29 kwietnia  dzieci z grupy trzeciej oraz czwartej wzięły udział w piątym, ostatnim już spotkaniu w ramach prowadzonego w naszej placówce programu antytytoniowego „Czyste powietrze wokół nas”.
Celem zajęć było podniesienie kompetencji dzieci w zakresie umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymionych pomieszczeniach oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.

Program „Czyste powietrze wokół nas” obejmował dzieci w wieku 5 – 6 lat, które wzięły udział w pięciu spotkaniach, podczas których miały okazję zwiększyć swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu, jak również wyrobić odpowiednie postawy zachowania się w towarzystwie osób palących. Także rodzice naszych przedszkolaków mieli okazję dowiedzieć się czy przypomnieć, jak szkodliwy wpływ ma palenie na ich dzieci i ich samych podczas prelekcji poprowadzonej przez pana Łukasza Frąk przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kielcach oraz panią Jadwigę Zapałę z Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Mamy nadzieję, iż wiedza, która w ciekawy sposób została przekazana podczas zajęć dla dzieci jak i prelekcja dla rodziców będzie wykorzystana i nasze przedszkolaki nie będą narażone na szkodliwe działanie dymu tytoniowego, a w przyszłości ochroni je przed sięganiem po wyroby tytoniowe.

Ewa Kowalczyk

 

 

więcej... Relacje

2019-04-28 23:20:54

Teatr "Skrzat"

26 kwietnia 2019r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały Baśń Złote Dukaty w wykonaniu teatru"Skrzat" z Krakowa.

więcej... Relacje

2019-04-28 23:14:24

KOCHAM CIĘ POLSKO

 

Uroczyste spotkanie z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

pod hasłem „KOCHAM CIĘ POLSKO”


Dnia 26. 04.19 r. w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 27 w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Narodowych – Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja. Takie święta dają nam okazję do przypomnienia sobie, że możemy być dumni z tego, iż jesteśmy Polakami, jak również są okazją do wychowania patriotycznego naszych dzieci – powiedziała na wstępie pani Renata Kurtek prowadząca uroczystość.

Podczas uroczystego apelu dzieci dowiedziały się, że patriotyzm wyraża się w przywiązaniu i miłości do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej, w szacunku dla ludzi, którzy żyją i pracują na tej ziemi. Aby kochać swoją Ojczyznę trzeba przede wszystkim od najmłodszych lat poznawać jej historię, kulturę, literaturę, zachwycać się pięknem jej krajobrazów. Dlatego też w czasie uroczystości została przekazana dzieciom bogata wiedza na temat historii państwa polskiego oraz znaczenia naszych symboli narodowych: godła, flagi i hymnu.

Dzieci w wierszach i piosenkach wyrażały swoją miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, odpowiadały na pytanie „Co to jest Polska i co ona znaczy dla każdego Polaka?” – „Polska to piękna dziejów historia, mazurek, biel, czerwień i w godle znak orła” – tak mówiła w wierszu jedna z dziewczynek. Dumę z bycia Polakiem wyrażały dzieci w słowach innego wiersza „ W Polsce się urodziłam, tu, gdzie rosną jabłonie, a wiosną cała kraina w zapachów kwiatów tonie… I kiedy wieczorem patrzę na pola kwitnące makiem, uśmiecham się i myślę… Jak dobrze, że jestem Polakiem”. W jeszcze innych słowach wiersza wyrażały miłość do Ojczyzny „Całym mym sercem, duszą niewinną, kocham tę świętą ziemię rodzinną…”

Polska to przede wszystkim miejsce, gdzie żyjemy i mieszkamy – nasze miasta i wioski, pola i lasy, to nasz świętokrzyski region, o którym dzieci opowiadały w słowach piosenek „Ze szczytu Łysej Góry”, „Ach kieleckie, jakie cudne”, a także ukazywały piękno ojczystej krainy w ludowych tańcach.

Każde dziecko ubrane było w odświętny strój. Były to stroje ludowe i galowe z elementami w kolorach biało – czerwonych.

Spotkanie zakończyła dyrektor przedszkola – pani Anita Wiączek – dziękując nauczycielom za przekazywanie młodemu pokoleniu Polaków wiedzy na temat ich tożsamości narodowej i rozbudzaniu miłości do ziemi ojczystej oraz zachęciła dzieci do wzięcia udziału wraz z rodzicami w uroczystościach z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja na terenie miasta Kielce.

 

                                                                                                                             Renata Kurtek

więcej... Relacje

2019-04-23 22:18:04

DZIEŃ ZIEMI

 

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

 

Dzień  Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi, które obyły się 16 kwietnia 2019r.

W zrozumieniu  tak ważnych kwestii jakimi są życie w zgodzie z przyrodą oraz prezentowanie postaw proekologicznych pomogli rodzice dzieci z grupy drugiej. Państwo Katarzyna i Paweł Ryczek oraz Luiza Buras – Sokół i Ireneusz Sokół w ciekawy i pełen energii sposób przedstawili krótki spektakl pt. „Ratujemy Panią Ziemię”. Ponadto dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą ekologiczną dokonując podziału surowców wtórnych oraz udzielając odpowiedzi na pytania w quizie ekologicznym, za co zostały nagrodzenie ekologicznymi upominkami.

Ewa Kowalczyk                                                                                                                                        

więcej... Relacje

2019-04-18 20:51:59

Najpiękniejsza pisanka wielkanocna

Rodzinny Konkurs Plastyczny

 

 

17 kwietnia 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Plastycznego
na "Najpiękniejszą pisankę wielkanocną" .                             

Uroczyste wręczenie nagród przez dyrektora przedszkola p. Anitę Wiączek
przeplatane było  piosenkami prezentowanymi przez poszczególne grupy.
Wszystkim dzieciom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy.

więcej... Konkursy

2019-04-16 22:27:55

Grupa IV

Wewnątrzgrupowy konkurs na "Najładniejszą pisankę" w grupie IV

16.04.2019r w grupie IV zorganizowany został konkurs plastyczny na "Najładniejszą pisankę". Starszaki  bardzo się starały by ich pisanki były kolorowe i miały ciekawe wzorki. Najładniejszą pisankę wykonała Ala M. i to ona zdobyła I miejsce. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia. Wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

                                                                                                                      Wychowawcy gr. IV

więcej... Konkursy

2019-04-16 22:23:13

Grupa II

Dnia 11.04.2019 r. w grupie II odbyło się kolejne spotkanie rodzinne w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom ". Tym razem opowiadanie o przygodach Franklina przeczytał tata Mikołaja. Było jak zawsze miło i ciekawie, a dla małych uważnych słuchaczy tata Mikołaja miał słodką nagrodę.

więcej... Relacje

2019-04-16 17:12:48

Grupa I i II

16 kwietnia 2019r. w Przedszkolu Samorządowym nr 25 odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "Nadchodzi Wielkanoc" w którym wzięły udział: Maja S. z gr. I i Eliza G. z gr. II. Dziewczynki otrzymały dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki. Gratulujemy.

więcej... Konkursy

2019-04-15 23:31:45

Narodowe Święto Biegania

14 kwietnia 2019r. odbyło się Narodowe Święto Biegania czyli ORLEN Warsaw Marathon, w którym uczestniczyły Małgorzata S. i Jolanta Ł. z ramienia Olimpiad Specjalnych Polska. Ukończyły bieg OSHEE NA 10 km. w tym biegu brało udział 7217 biegaczy.

7217 biegaczy ukończyło bieg OSHEE na 10 km.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/raporty/raport-orlen-warsaw-marathon/aktualnosci/news-orlen-warsaw-marathon-20-tys-biegaczy-i-walka-do-upadlego-ch,nId,2939115#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
7217 biegaczy ukończyło bieg OSHEE na 10 km.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/raporty/raport-orlen-warsaw-marathon/aktualnosci/news-orlen-warsaw-marathon-20-tys-biegaczy-i-walka-do-upadlego-ch,nId,2939115#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
7217 biegaczy ukończyło bieg OSHEE na 10 km.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/raporty/raport-orlen-warsaw-marathon/aktualnosci/news-orlen-warsaw-marathon-20-tys-biegaczy-i-walka-do-upadlego-ch,nId,2939115#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

więcej... Młodzi sportowcy

2019-04-15 23:18:18

Trening Iskierek

13 kwietnia 2019r. odbył się kolejny trening Młodych Sportowców. Na zajęciach wykorzystano elementy Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, który ma zastosowanie zarówno we wspomaganiu i stymulowaniu rozwoju dzieci, jak i terapii zaburzeń rozwoju emocjonalnego, społecznego, umysłowego, ruchowego i fizycznego. Dziecko poznaje więc swoje ciało i przestrzeń, która je otacza, spotyka w niej drugiego człowieka oraz uczy się współpracy. Genialność tej metody polega właśnie na jej prostocie i naturalności.

więcej... Młodzi sportowcy

2019-04-15 21:23:49

Koncert Filharmonii Świętokrzyskiej

 

 

 

 

"Raz słońce, raz deszcz"

15 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej
z koncertem pt: "Raz słońce, raz deszcz".
Podczas koncertu dzieci miały okazje posluchać utworów muzyki klasycznej,
a także osobiście zagrać na instrumentach perkusyjnych.

więcej... Relacje

2019-04-13 21:15:18

Trening zumby w przedszkolu

Przedszkolaki tańczą Zumbę

W niecodziennym  treningu z aktywności fizycznej, jaką jest Zumba,
uczestniczyły dzieci z grupy III i IV, nauczyciele i chętni rodzice.
Zajęcia z Zumby przeprowadziła licencjonowana instruktor Zumba Fitness, Zumba Kids Anna Półtorak, organizatorka licznych form aktywności ruchowej.
Pani Ania to pasjonatka tańca, sportu i muzyki, a Zumba stała się jej wielką pasją, stylem życia.
Dzieci zapatrzone nieustannie w prowadzącą tańczyły i śpiewały znane im piosenki w radosnej atmosferze. Zumba – współczesny hit z klubów fitness to połączenie elementów aerobiku, sztuk walki i tańca. Zajęcia Zumby to świetny sposób na rozładowanie stresu oraz poprawę kondycji fizycznej.
Ten nietypowy rodzaj fitnessu pozwala propagować wśród dzieci zdrowy styl życia
oraz naturalną, a niewymuszoną aktywność ruchową.

 
 

                                                                Z dziećmi Zumbę tańczyła Małgorzata S. Agnieszka H.

 

więcej... Relacje

2019-04-11 22:23:51

Grupa I

11 kwietnia 2019r. w grupie I gościliśmy mamę Tymoteusza,

która przeczytała dzieciom kilka utworów z literatury dziecięcej

m.in. "Ptasie radio", "Kaczka dziwaczka" itp.


Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.


Wychowawcy.

więcej... Relacje

2019-04-11 20:09:02

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

Wycieczka do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

pod hasłem „Jaki twój znak?”

Dnia 11.04.2019 r. dzieci z grupy III i IV uczestniczyły po raz drugi w warsztatach dydaktycznych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Mali patrioci znają i kochają swoją Ojczyznę”. Spotkanie było związane ze zbliżającymi się świętami narodowymi i nosiło tytuł „Jaki  twój znak?”.Podczas spotkania dzieci miały możliwość zwiedzenia dalszej części wystawy muzealnej poświęconej czasom II wojny światowej i okresowi powojennemu. Najbardziej zaciekawiły dzieci zdjęcia Kielc, ekspozycje broni, strojów i różnych przedmiotów z dawnych lat.  Ponadto dzieci oglądnęły film przedstawiający historię powstania państwa polskiego i ciekawe momenty z jego dziejów.  Na końcu spotkania wykonały samodzielnie godło Polski i flagę z materiałów przygotowanych przez pracowników Ośrodka.    

 Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą wiedzą historyczną, za co zostały pochwalone przez pracowników OMPiO. Była to kolejna bardzo ciekawa lekcja historii w miejscu pamięci narodowej. Dziękujemy pracownikom OMPiO za przygotowanie atrakcyjnych zajęć dla naszych dzieci i serdeczne przyjęcie.

 

Renata Kurtek

 

więcej... Relacje

2019-04-10 23:59:46

Grupa I

Maja S. podkierunkiem swoich pań

wykonała pracę plastyczną pt. "Guzikowe jajko"

na Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny "NADCHODZI WIELKANOC".


Życzymy powodzenia.

więcej... Konkursy